Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Uzunköprü Araç Kiralama -Uzunköprü Rent A Car | Gezgin 7/24

Uzunköprü İlçe Tanıtımı

Uzunköprü Edirne’nin en büyük ilçesi olmaktadır. Edirne il merkezine 64 km uzaklıkta bulunmaktadır. Adını ilçede bulunan dünyanın en uzun taş köprüsünden almaktadır. Bundan dolayı Uzunköprü denilmektedir. Edirne’nin en büyük ilçesi olmasıyla birlikte Edirne denildiğinde akla gelen ilk ilçelerden biri olmaktadır. İlçenin ülkemiz için bir diğer önemi de Osmanlı Devleti’nin Rumeli sınırları içerisinde kurmuş olduğu ilk yerleşim birimi olmasıdır. Bundan dolayı ziyaret edenlerin sayısı bir hayli artmaktadır. 

Uzunköprü Gezilecek Yerler

Osmanlı Devleti’nin Rumeli için kurmuş olduğu ilk yerleşim yeri olan Uzunköprü Osmanlı Devleti’ne ait birçok eseri bünyesinde bulundurmaktadır. Bununla birlikte Edirne’ye olan yakınlığı ve en büyük ilçe olması sebebiyle ziyaretçilere sunulan hizmetler de bulunmaktadır. Uzunköprü gezilecek yerler listesinin başında kuşkusuz;
 uzunköprü-rent-a-car.png

  • Ergene Köprüsü
  • Demokrasi Anıtı
  • Halise Hatun Cami
  • Murat Külliyesi 
  • Gazi Mahmut Paşa Çeşmesi
  • Türk Ocağı Binası gibi tarihi yerler gelmektedir. 

Özellikle Osmanlı Devleti’nden birçok izler barındıran ilçede medeniyetimizle ilgili birçok güzellikler bulunmaktadır. 

Ergene Köprüsü

İlçeye adını veren dünyanın en uzun köprüsü olan Ergene Köprüsü’dür. İlçenin ziyaret sebeplerinin başında Ergene Köprüsü’nün görülmesi gelmektedir. 1443 yılında Osmanlı tarafından yapılmış olan dünyanın en uzun taş köprüsü Ergene Nehri üzerine bina edilmiştir. Yaklaşık uzunluğu 1392 metre olan köprü akıllara durgunluk vermektedir. 600 yıl önce böylesine uzun bir taş yapının yapılmasının sırları halen daha aranmaktadır. 

Taş yapılara ve köprülere ilgi duyanlar için oldukça ilgi çekici bir yer olmaktadır. 1392 metre uzunluğundaki köprüde 174 adet kemer bulunmaktadır. Restorasyon işlemleri ile koruma altına alınan Ergene Köprüsü günümüzde halen daha kullanılmaktadır. İlçe merkezine çok yakın olan ilçeye adını veren Ergene Köprüsü’nü görmek için Uzunköprü rent a car hizmetlerinden faydalanılması kolaylık sağlamaktadır. Böylece daha hızlı bir şekilde Ergene Köprüsü’ne gidebilirsiniz. 

Demokrasi Anıtı

Mustafa Kemal Atatürk’ün mesai arkadaşlarından olan ilçe kaymakamı Mazhar Müfit Kansu tarafından inşa edilmiştir. 1908 yılında yapılan anıt demokrasiye geçişin sembolü olarak inşa edilmiştir. Demokrasinin ülkemizde yerleşmesi sürecinde inşa edilen bu anıt Uzunköprü’nün sembollerinden biri haline gelmiştir. Dönemin ilçe kaymakamı olan Mazhar Müfit Kansu tarafından inşa edilmesi de anıtı çekici kılan bir diğer husus olmaktadır. 

Anıtın yanında ayrıca Hürriyet Çeşmesi de bulunmaktadır. Uzunköprü şehir merkezinde olan bu anıtla başlayacak olan bir Uzunköprü gezisi planlamanız doğru bir adım olacaktır. Uzunköprü ucuz araç kiralama fırsatlarından faydalanarak gezinizin böylesine anlamlı bir yerden başlatılması da ayrı bir güzellik katacaktır. Böylece Uzunköprü’nün sizde daha anlamlı bir iz bırakması da mümkün olacaktır.

Murat Külliyesi

Osmanlı mimarisinin önemli eserlerinden biri olan Murat Külliyesi veya Muradiye külliyesi Uzunköprü için temsili olan önemli eserlerden biri olmaktadır. 1443 yılında inşa edilmiş olan Muradiye Cami II. Murat tarafından yaptırılmıştır. Dikdörtgen tasarımı ile öne çıkan cami 22 m x 19 m boyutlarındadır. Cami için en dikkat çekici olan ise kesme taştan oluşan bitişik minaresi olmaktadır. 

1621 yılında restore edilerek çatı ile üzeri kapatılan bu cami görüntüsü ile ziyaretçilere büyülemektedir. Bundan dolayı Uzunköprü gezinizde görmeniz gereken yerlerden biri olmaktadır. Uzunköprü araç kiralama ile size uygun bir araç seçerek gezinizi daha verimli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 
 uzunköprü-araç-kiralama.png
Halise Hatun Cami

Uzunköprü’nün tarihi mekanlarından olan Muradiye Külliyesi’nin yanına inşa edilen Halise Hatun Cami de ziyaretçilerin durak noktalarından olmaktadır. Halise Hatun Cami’nin ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılanmasında ahşap bir çatısının bulunmasının da önemli etkileri olmaktadır. Muradiye Külliyesi’nin yanına 18. Yüzyılda inşa edilen bu cami ile külliyenin kullanışlılığı ve cazibesi artırılmıştır. 

Hem Muradiye Külliyesi hem Halise Hatun Cami hem de Çifte Hamam’ın görülmesiyle hem tarih kokan bu özel eserleri görmek hem de geziniz için vaktinizi verimli değerlendirmek için önemli bir adım olmaktadır. edirne oto kiralama ile gezilerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 

Uzunköprü Oto Kiralama

Edirne’nin en büyük ilçesi ve Osmanlı’nın Rumeli’deki ilk yerleşim yeri olması nedeniyle ilgi odağı olan Uzunköprü tarih kokan eserlerle kapılarını ziyaretçilere açmaktadır. Osmanlı mimarisinin izleri, dünyanın en büyük taş köprüsü ve daha birçok güzelliği sınırlarında bulunduran Uzunköprü mutlaka görmeniz gereken yerlerden olmaktadır. Edirne’ye yakınlığı ve gezilmesi gereken yerlerin geniş kapsamlı olması nedeniyle Uzunköprü araç kiralama hizmeti sunulmaktadır. Böylece ilçe içinde bulunan Osmanlı dönemi tarihi eserlerinin gezilip görülmesi için büyük bir avantaj sağlanmaktadır. Uzunköprü oto kiralama hizmetlerinden faydalanarak bölge için ziyaretlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. 

 uzunköprü-oto-kiralama.png
Uzunköprü Araç Kiralama

Tarihi ve kültürel olarak gezilecek yerler açısından oldukça geniş imkanlara sahip olan Uzunköprü il merkezine de yakın olmasının avantajıyla ziyaretçilerin uğrak noktalarından olmaktadır. Özellikle Edirne Uzunköprü araç kiralama hizmetlerinden faydalanılarak ilçede gezi faaliyetleri kolayca gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte gelişmiş araç kiralama hizmetleri ile müşterilere çeşitli alternatifler sunulmaktadır. Müşteri memnuniyetini önemseyen araç kiralama firmalarınca sağlanan hizmetlerle Uzunköprü’nün doğal ve tarihi güzelliklerini keşfetmek daha da kolay olmaktadır. Uzunköprü için gezilip görülmesi gereken yerleri merak edenlerin aklındaki sorulara cevap bulabileceği bir içerikle karşınızdayız.