Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Arıcak Araç Kiralama -Arıcak Rent A Car | Gezgin 7/24

Arıcak Gezilecek Yerler

Elazığ iline bağlı olan ilçeler arasında yer alan Arıcak, bölgenin doğal zenginlik yönünden en fazla gezip görülecek yeri olan ilçeleri arasındadır. İlçe, Elazığ merkeze uzak konumda bulunsa da çeşitli zamanlarda ziyaretçi almaktadır. Arıcak gezilecek yerler için çeşitli ulaşım araçları kullanmak mümkündür. İlçe; Alacakaya, Palı ve Maden ilçelerine yakın konumda bulunmaktadır. Doğu Anadolu’nun karakteristik özelliklerinin yaşandığı ilçede soğuk karasal iklim özellikleri yaşanmaktadır.

İlçenin tarihi geçmiş yıllara dayanmaktadır. İlçeyi yaşam merkezi haline getiren kişilerin Mustafa Çelebi ve torunları olduğu bilinmektedir. İlçe 3 bölgeye ayrılmıştır. İlçenin ismi geçmişten günümüze değişerek en son Arıcak halini almıştır. 1987 yılında ilçe ismini alan Arıcak ilçesine bağlı 11 tane köy bulunmaktadır. İlçe genelinde gezip görülecek çeşitli tarihi ve kültürel alanlar bulunmaktadır. Doğal güzellikleri ile de öne çıkan bölgeyi gezmek için Arıcak araç kiralama hizmetlerinden yararlanılabilir.
arıcak-araba-kiralama.png
Arıcak Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Arıcak, Doğu Anadolu Bölgesinin ilçeleri arasında yer almaktadır. Elazığ iline bağlı olan ilçenin merkez nüfusun 5 bin civarı olduğu bilinmektedir. Köylerinin nüfusu ile birlikte toplam nüfusun 20 bine kadar çıktığı bilinmektedir. İlçenin il merkezine olan uzaklığının 10 kilometre olduğu söylenebilir. 1987 yılında kanunla birlikte ilçe, 1972 yılında ise belediye olan ilçeye bağlı olan köy ve kasabalar mevcuttur.

İle yakın olan yayla ve dağlar mevcuttur. Hacı Ali Dağı, Arıcak sınırları içerisindedir. 2500 rakıma sahip olan dağda çeşitli faaliyetler yapılmaktadır. İlçenin il merkezine olan uzaklığının ise 100 kilometre olması nedeniyle ulaşım faaliyetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. İlçe ve bölge çevresinde bulunan şelale, çay ve doğal güzellikleri görmek isteyen kişiler, toplu taşıma araçlarını veya Arıcak oto kiralama hizmetlerini tercih etmektedir.

Arıcak Geçim Kaynakları

Elazığ’ın ilçelerinden olan Arıcak çevresinde yüksek bölgeler bulunmaktadır. İlçenin bağlı olduğu topraklar dağlık olması nedeniyle hayvancılık faaliyetleri yoğun olarak yapılmaktadır. Hayvancılığın yanında tarım ve madencilik hizmetleri de yapılmaktadır. İlçenin yüksek ve engebeli bir konumda olması nedeniyle fazla yoğun bir nüfusa sahip olmadığı bilinmektedir. Çevresinde bulunan tarihi ve doğal yerler bakımında yıl içerisinde çeşitli zamanlarda ziyaretçi almaktadır.

Arıcak Hacı Ali Dağı

Elazığ ve Doğu Anadolu Bölgesinin en yüksek dağları arasında bulunan Hacı Ali Dağı, 2517 metre yüksekliği sahiptir. Arıcak ilçe sınırlarında olan dağ güzel manzarası ile dikkat çekmektedir. İlçeyi ziyaret eden kişilerin gezip görmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

 
arıcak-araç-kiralama.png
Arıcak Tarihi Çınar Ağaçları

Bükardi Beldesi, Arıcak ilçesine bağlı olan beldeler arasında bulunmaktadır. Bu beldede bulunan çınar ağaçları dikkat çekmektedir. Tarihi çınar ağaçlarının çok yaşlı olduğundan önemli bir kültürel özelliğe sahip olduğu söylenmektedir. Tarihi yapıları ve doğal güzellikleri seven kişilerin ziyaret etmesi gereken yerler arasında olan çınar ağaçlarının güzel bir manzarası bulunmaktadır.

Arıcak Tarihi Tegre Köprüsü

Köprünün tarihinin çok eski yıllara kadar dayandığı bilinmektedir. Tahmini olarak 1400 – 1500 yıllarında yapılan köprünün tarihi özelliği vardır. Köprü zaman zaman çeşitli sebeplerden dolayı zarar görse de yıllar içerisinde yenilenmiştir. Mimari yapısı ve doğal görüntüsüyle önemli yapılar arasında yer alan köprü gezi amaçlı ziyaret edilebilmektedir.
arıcak-oto-kiralama.png

Arıcak Ziyaret Şelalesi

Arıcak ilçe sınırları içinde yer alan Ziyaret şelalesinin birçok özelliği bulunmaktadır. Şifalı su özelliği taşıyan suyun ülke ve dünya genelinde başka örneğinin bulunmadığı belirtilmektedir. Şifalı suyu görmek ve kullanmak amacıyla birçok ziyaretçi ilçeyi ziyaret etmektedir. Çevresinde bulunan kayalardan kaynağını alan suyun manzarasının da çok güzel olduğu bilinmektedir. Birçok tarım alanının sulama kaynağı da olan Ziyaret şelalesini ve çevresini gezmek için Elazığ Arıcak araç kiralama hizmetlerinden yararlanılabilir.

Elazığ Arıcak Günlük Yaşam ve Konaklama

Arıcak il merkezine uzak olan ilçeler arasındadır. İlçenin engebeli coğrafi yapısı nedeniyle fazla nüfusa sahip olmadığı bilinmektedir. İlçede yaşayan yerli halk, hayvancılık ve tarım gibi ekonomik faaliyetlerle uğraşmaktadır. İlçeyi ziyaret eden kişiler için ilçe merkezinde bulunan pansiyonlar bulunmaktadır. Bu pansiyonlarda istenilen sürelerde konaklamak mümkündür. İlçe merkezi ve yakın konumda bulunan ilçelerde konaklama faaliyetlerinden yararlanılabilmektedir. Arıcak ucuz araç kiralama için internet siteleri ziyaret edilebilir.

Elazığ merkezinden gelen kişilerin gezip görebileceği yerler ve bölgenin lezzetlerini tadabileceği lokantalar bulunmaktadır. İlçeye bağlı olan köyler, doğal güzellik ve manzaraları sayesinde ziyaret edilebilmektedir. İlçeye ulaşmak için çeşitli araçlar ver Arıcak rent a car hizmetleri kullanılabilir. İstenilen türde araçlar kiralanarak ilçe çevresinde bulunan doğal alanları ve tarihi yapıları ziyaret etmek mümkündür. İlçeye ulaşım sağlayan belediye otobüsleri ve minibüsler de bulunmaktadır.

Arıcak Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Doğu Anadolu Bölgesinde gezip görülmesi yerler arasında bulunan Arıcak ilçesine çeşitli merkezlerden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Bölgenin doğal ve tarihi güzelliklerini daha rahat gezmek isteyen kişiler ise Arıcak araba kiralama hizmetlerinden yararlanabilmektedir. İlçe gezi ve iş amaçları ile ziyaret edebilmektedir. Kurumsal ziyaretlerde bulunan kişiler için elazığ oto kiralama hizmetleri de verilmektedir. Tüm araç kiralama hizmetlerine internet üzerinden ulaşım sağlamak mümkündür.