Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Baskil Araç Kiralama - Baskil Rent A Car | Gezgin 7/24

Baskil Gezilecek Yerler

Elazığ iline yakın konumda yer alan ilçeler arasında bulunan Baskil, bölgenin gezilecek yerleri olan ilçeleri arasındadır. Ulaşım ve konaklama imkanlarının gelişmiş olduğu ilçeye çeşitli yollar ile ulaşım sağlamak mümkündür. Baskil gezilecek yerler için hizmet veren çeşitli ulaşım araçları mevcuttur. Karayolları ve demir yolu üzerinden ulaşım sağlamak mümkündür. Bölge çevresinde gezip görülmesi gereken yerler mevcuttur. Bölgenin tarihi geçmiş yıllara dayanmaktadır. Urartulardan beri süre gelen yerleşim merkezi olan Baskil, doğal güzellikler yönünden de zengindir.

Bölgenin yer altı zenginlikler bakımından da zengin olması nedeniyle ziyaret edildiği bilinmektedir. İlçe çevresinde su kaynağı nedeniyle tarım ve çeşitli ekonomik faaliyetler yapılmaktadır. İlçe genelinde yapılan çeşitli kazı çalışmaları sonucunda birçok uygarlığa ait eserlere rastlanmıştır. Hititler, Bizanslılar ve Roma İmparatorluğu gibi medeniyetler ilçeyi yerleşim merkezi olarak kullanmıştır. Gezilecek birçok yeri bulunan ilçeyi rahatlıkla gezmek için Baskil araç kiralama hizmetlerinden yararlanılabilir.

Baskil Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Doğu Anadolu bölgesinin ilçeleri arasında yer alan Baskil, Elazığ iline bağlıdır. İlçe tarihi ve kültürel bakımdan oldukça zengin bir geçmişe sahiptir. Elazığ merkezine yakın konumda olan ilçenin nüfusunun 12 bin civarı olduğu bilinmektedir. İlçe halkının geçimini sağladığı çeşitli meslek grupları mevcuttur. İlçenin çeşitli lezzetleri de ünlüdür. Kayısı ve karpuz gibi gıda üretimleri yapılan ilçenin ekonomisinde tarımın önemli bir rolü vardır. İlçede tadılması gereken lezzetler oldukça fazladır.
baskil-araba-kiralama.png
İlçenin merkeze olan uzaklığının 40 kilometre civarı olduğu bilinmektedir. Çevresinde Sivrice, Arguvan ve Doğanyol gibi merkezler bulunmaktadır. Karakaya Barajının yakınında bulunan ilçe düz yapıya sahip bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin çevresinde dağ ve tepeler bulunmaktadır. Bağlı köy ve beldelerle birlikte nüfusunun 15 bin civarı olduğu bilinmektedir. Karakaya barajı ile birlikte tarım faaliyetlerinin yoğunlaştığı ilin gezip görülebilmesi için hizmet veren Baskil oto kiralama firmaları mevcuttur.

Baskil Geçim Kaynakları

Geçim kaynağı yönünden oldukça zengin olan Baskil ilçesinde çeşitli ekonomik faaliyetler yürütülmektedir. Düz bir arazi konumunda olması ile tarım faaliyetlerinin rahatlıkla yapıldığı ilçe de hayvancılık faaliyetleri de sık olarak yapılmaktadır. Karakaya barajının kurulması ile birlikte sulama şartlarının oldukça gelişme göstermesiyle tarım ile uğraşan kişi sayısı artmıştır. Sulama şartlarıyla birlikte birçok üründe üst düzey verim alınmıştır. İlçe halkının geçim kaynağını oluşturan tarım ürünleri arasında kayısı, karpuz, bal ve kavun gibi ürünler bulunmaktadır. İlçe organik bal, arpa ve buğday gibi ürünlerin üretiminde de önde gelmektedir. İlçenin doğal lezzetlerini tatmak ve gezmek için Elazığ Baskil araç kiralama hizmetleri kullanılarak özel araç kiralanabilmektedir.

 
baskil-araç-kiralama.png
Baskil Lezzetleri ve Baskil Kaysısı

Ülkemizin ve dünyanın en önemli lezzetleri arasında yer alan Baskil kaysısı önemli bir yere sahiptir. İlçeyi ziyaret eden kişiler tarafından mutlaka tadılması gereken lezzetler arasında yer alan kayısı ilçenin çeşitli alanlarında yetiştirilmektedir. Ekonomik olarak da önemli bir yere sahip olan kayısının çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Tadının güzel olmasının yanında mineral ve çeşitli faydaları nedeniyle de tercih edilmektedir. Baskil rent a car ile araç kiralayıp kayısı bahçelerini ziyaret etmek mümkündür.

Baskil Kömürhan Köprüsü

Malatya ve Elazığ illerini bağlayan karayolu üzerinde bulunan köprünün tarihi özelliği bulunmaktadır. Yapımı eski yıllara dayanan köprü bölge genelinde yapılan inşaat faaliyetleri nedeniyle yıkılmış ve yerine yenisi yapılmıştır. Baraj üzerinden geçen köprü uzunluğu ve manzarasıyla dikkat çekmektedir. Fırat nehri üzerinde bulunması nedeniyle Fırat köprüsü ismi ile de anılan köprü, ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.

Baskil Körpınar Höyüğü

Akkuş köyü, Baskil ilçesine bağlı olan köyler arasındadır. Körpınar höyüğü bu köye bağlı olan tarihi yapılar arasındadır. Arkeolojik alanlar arasında önemli bir yere sahip olan höyükte çeşitli tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Yapının Asurlular döneminde yapıldığı bilgisi mevcuttur. İlçeye yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunan Körpınar höyüğüne ulaşım sağlamak için Baskil ucuz araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak mümkündür
baskil-oto-kiralama.png

Baskil Muşar Dağı Kilisesi

Baskil ilçesine bağlı tarihi yapılar arasında bulunan Kilise bir dağın tepesine yapılmıştır. İlçenin merkezine uzak olan kiliseyi ziyaret etmek için ulaşım araçlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Kiliseye ulaşımın Malatya yolu üzerinden yapılması daha doğru olacaktır. Görünüşü ve yapısı sebebiyle yapımının çok eski yıllara dayandığı tahmin edilen kilise şuan harabe görünümündedir.

Tomisa Kalesi Baskil

Baskil ilçesinin tarihi yapılarından olan Tomisa kalesi, ilçeye bağlı olan Topal Uşağı köyü çevresinde bulunmaktadır. Kalenin tarihinin Urartulara dayandığı bilinmektedir. Kalenin savaş zamanı savunma nedeniyle yapıldığı bilinmektedir. İlçeyi ziyaret eden kişilerin özel araçlarıyla ziyaret edebileceği kale önemli tarihi yapılar arasında yer almaktadırelazığ oto kiralama faaliyetleri ile araç kiralamak mümkündür.

Baskil Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Elazığ’a yakın olan ilçeler arasında olan Baskil ilçesine merkez ilçelerden ulaşım sağlanabilmektedir. İlçeye ulaşım hizmeti veren belediye otobüsleri bulunmaktadır. Çeşitli il ve ilçelerden otobüs seferleri de düzenlenmektedir. İlçeyi daha pratik ve ayrıntılı bir şekilde gezmek isteyen kişiler için Baskil araba kiralama hizmetleri verilmektedir. Araç kiralamak için internet üzerinden araştırma yapmak mümkündür.