ELAZIĞ - ELAZIĞ HAVALİMANI (EZS) Oto Kiralama

Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araç Markası

ELAZIĞ - ELAZIĞ HAVALİMANI (EZS) En Uygun Araç Kiralama Fiyatları

ELAZIĞ - ELAZIĞ HAVALİMANI (EZS) Tanıtımı

Elazığ havalimanı araç kiralama

Sizlere Türkiye’nin her yerinden hızlı ve güvenilir bir şekilde araç kiralama  firmalarından hizmet almanızı sağlayan gezgin724, kısa sürede konforunuzdan ödün vermeden Elazığ havalimanı araç kiralama hizmeti de sunmaktadır. Web sitemiz üzerinde bulunan Elazığ havalimanı oto kiralama firmaları arasında yapacağınız çeşitli kıyaslamalar sayesinde, aradığınız aracı en uygun fiyatlarla kiralayan firmalara ulaşabilirsiniz.

Web sitemiz üzerinde görmüş olduğunuz araç kiralama fiyatları, sadece gezgin724 üzerinden yapılacak rezervasyonlar için geçerli olmaktadır. Geniş kapsamlı ve pratik hizmet alımını sizlere sunan gezgin724 üzerinden yapacağınız kiralama işlerinde, hiçbir şekilde ek ücret ödemezsiniz.

Elazığ Havalimanı

1938 yılında yapımına başlanan Elazığ havalimanı, 1940 yılında sadece askeri havalimanı olarak hizmet vermek amacıyla açılmıştır. Geçen süreç içerisinde bölgenin sivil havacılık ihtiyaçlarının da karşılanmasını sağlamak nedeniyle, havalimanına ek pistler ve tesisler yapılarak 1960 yılında sivil uçuşlara da açılmış olup o günden beri hizmet vermeye devam etmektedir.

Şehir merkezinden uzak mesafede yer alması nedeniyle hızlı ve ekonomik bir ulaşım ile şehir merkezine ya da şehrin farklı bölgelerine ulaşmak için, Elazığ havalimanı oto kiralama firmalarından araç kiralayabilirsiniz. Gezgin724 üzerinden internet ortamında oturduğunuz yerden, hiçbir ek ücret ödemeden rahat bir şekilde kiralama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
elazığ havalimanı araç kiralama
Elazığ Havalimanı Adresi: Yeşilyurt M. Havalimanı Cd. 23000 Akçakiraz/Elazığ

Elazığ Havalimanı Telefon Numarası: 0424 255 14 10

Elazığ Hakkında Bilgiler

Elazığ il plaka kodu: 23

Elazığ il telefon kodu: 0424

Elazığ Nüfusu: 595 bin 638 kişidir.

Elazığ’ın ilçeleri: Ağın, Keban, Baskil, Kovancılar, Arıcak, Alacakaya, Karakoçan, Maden, Sivrice, Palu ve Merkez ilçe olmak üzere, Elazığ’ın toplam 11 ilçesi bulunmaktadır.

Çok köklü bir yerleşik geçmişe sahip olan Elazığ, Doğu Anadolu bölgesinin tarih kokan şehirleri arasındadır. İlk yerleşim yeri Harput Kalesinin yanındaki tepenin etekleri olan şehir, daha sonra gelişen nüfusuyla birlikte şuan ki konumuna hızlı bir şekilde gelmiştir. Milattan önceki 2000 yılına kadar dayanan geçmişi, şehrin bilinen tarihidir. Bundan öncesinin de var olabilme ihtimalini de düşündüğümüzde, Elazığ’ın bir kültürler medeniyeti olduğunu rahatlıkla anlayabiliriz.

Hurriler ve sonrasında Hititlerin hakimiyeti altında kalan Elazığ toprakları, onların dışında Asurlar ve Urartular gibi farklı medeniyetleri bağrında misafir etmiştir. Sonrasında ise elbette, Selçuklular ve Osmanlılardır. Şehrin ekonomisi ve imkanları, güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan diğer illere göre daha gelişmiştir. Ayrıca tarihi değerinin yüksek olması da, şehri daha canlı tutmaktadır.

Elazığ Ekonomisi

Şehrin ekonomisinde maden ve metal ihracatı, büyük öneme sahip olmakla birlikte, hayvancılık ekonominin bel kemiğidir diyebiliriz. Bunun yanında bakliyat tarzı tarımsal ürünlerde ekonomiye can vermektedir. Şehir üniversitesi, az da olsa şehirde ticaretin canlanmasına yardımcı olmaktadır.

Elazığ’da gezilebilecek yerler

Tarihi ve kültürel yapısının yanında, doğal güzellikleriyle de ünlü Elazığ’da gezilebilecek yerlerden bazıları şunlardır.
elazığ havalimanı oto kiralama

 • Elazığ Arkeoloji Ve Etnografya Müzesi
 • Harput Kalesi
 • Buzluk Mağarası
 • Keban Baraj Gölü
 • Çırçır Şelalesi
 • Hazarbaba Kayak Merkezi
 • Hazar Gölü
 • Harput Ulu Camii
 • Meryem Ana Kilisesi
 • Golan Kaplıcaları
 • Belek Gazi
 • İzzet Paşa Camii
 • Arap Baba Mescidi Ve Türbesi
 • Gazi Caddesi
 • Kültür Park
 • Kapalı Çarşı
 • Hünkar Konağı

elazığ havalimanı rent a car
Birçok tarihi ve doğal güzellik, Elazığ’da bulunmaktadır. Bu alanları ve daha fazlasını hızlı bir şekilde gezmek için, özel aracınızın olması faydalı olacaktır. Kısa sürede daha fazla alan gezmek ve ulaşım maliyetlerinizi en aza indirmek için, gezgin724 üzerinden, Elazığ araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Şehre uçakla gelecekseniz, yine en uygun fiyatlarla gezgin724 üzerinden Elazığ oto kiralama hizmeti alarak bu alanları daha rahat mümkündür.