Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Karakoçan Araba Kiralama - Karakoçan Rent A Car | Gezgin 7/24

Karakoçan Gezilecek Yerler

Golan kaplıcaları romatizma, cilt tedavisi ve kırık çıkıklar için oldukça etkilidir. Karakoçan maden suyu açısından önemli bir potansiyele sahiptir. Kalecik köyü üzerindeki Tuzlu çeşme ve Bahçecik köyündeki Acı su çeşmelerinin zengin minerallerinin her derde deva sular acısından önem taşıdığı bilinmektedir. Ayrıca Kalecik mesire alanı ve baraj gölü de günübirlik ziyaret ederek hoş bir gün geçirmek isteyenler için yerinde tercih olur. 

Karakoçan araç kiralama ile ziyaret edilebilecek yer olan Bağin Kalesi için ilçenin Urartular zamanından kalma tek tarihi kalıntısı diyebiliriz. Fakat bakımsızlıktan harabe haline gelen bu kale ziyaretçilerin uğramadığı yer olarak kalır. Çan nahiyesinde eski uygarlıklardan kalma kilise kalıntısı bulunmaktadır. Bunların dışında ilçede her yıl geleneksel olarak düzenlenen festivaller de oldukça renkli ve eğlenceli görüntülere sahne olur.

Karakoçan İlçesinde Etkinlikler ve Gezilecek Yerler

Bal Festivali, Peri Suyu Festivali ve Sarıcan Kültür ve Sanat Festivali yıl içinde gerçekleşen etkinliklerden bir kaçıdır. Elâzığ’ın kuzeydoğu köşesinde yer alan Karakoçan"a ulaşım Bingöl üzerinden yapılır. Şirketler Karakoçan araba kiralama hizmeti alarak düzenledikleri turlar ile müşterilerine kaliteli hizmet verirler. Sunulan bu hizmet ile araç kullanmadan çevredeki güzellikleri doyasıya yaşamak mümkündür. Böylelikle uzun araba yolculuğunun stresini azaltarak, yorulmadan kaliteli bir gezi planı yapabilirsiniz. 
karakoçan-araba-kiralama.png
Doğal güzellikleri ile birlikte hoş vakit geçirmek isteyen herkes için verimli günler sunan Karakoçan kiralık araç servisleri ile birlikte hareket ederek Elâzığ gezisi yapmış olursunuz. Karakoçan, küçük bir belde olduğu için şehir dışından gelen turistler tarafından çabuk keşfedilebilir. Buraya seyahat planları yapanların dikkat etmesi gereken hususlar arasında kaplıcaların şifalı sularından gereken zaman diliminde faydalanmak vardır. Mesire alanlarında piknik yaparken, hayata küçük bir es verebilirsiniz. Ruhunuzun ve bedeninizin dinleneceği yer olan Karakoçan, Elâzığ’ın en güzide mesire alanlarını bünyesinde barındırır.

Karakoçan Nerede Bulunur?

Elâzığ iline bağlı bir ilçe olan Karakoçan Cumhuriyet döneminde kurulmuştur.1936 yılında ilçe olan Karakoçan Elâzığ merkeze 104 km uzaklıktadır. Düz bir ova üzerinde yer alan ilçe dağlık ve engebeli arazileri ile dikkat çeker. Yeni kurulan bir ilçe olması sebebiyle Karakoçan gezilecek yerler arasında tarihi eskiye dayanmadığı için fazla antik yapı yoktur. 

Pir Cemal Abdal hazretleri, Güzel Baba, Sefkar Baba ve Garip Baba türbeleri sıklıkla ziyaret edilen türbelerdir. İlçenin kuzey kesimlerinde uçsuz bucaksız meşe ormanları dikkat çeker. Doğal güzellikleri açısından zengin bir potansiyele sahip olan ilçede Peri çayı iç bölgelere kadar uzanarak eşsiz bir görünüm oluşturur. Açık havada uçaktan bile farkedilecek bakir alanları ile Karakoçan Anadolu"nun gizli hazineleri arasında yer alır.
karakoçan-arac-kiralama.png

Sağlık Turizminin Öncüsü Karakoçan

Sağlık turizmi için tercih edilen Golan kaplıcaları, Peri çayı kenarında yer alır. Her yıl binlerce turistin uğrak yeri olan kaplıcaları sayesinde ilçe turizm potansiyeli olan bir hal alır. Yeni kurulan ilçede tarihi doku olmaması sebebiyle, kaplıca ve termal turizm potansiyeli fazladır. Diğer taraftan ilçe ekonomisine tarım ve hayvancılığın katkısı oldukça fazladır. İlçede halkın büyük çoğunluğu çalışma amacıyla yurt dışına çıktığı için, ekonomik açıdan oldukça geniş bir refah seviyesi hakimdir. 

Gurbetçiler genelde Almanya, Hollanda, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerde çalışmayı tercih ederler. Yazları gurbetçilerin dönmesi ile nüfusu artış gösteren ilçede hizmet veren Karakoçan kiralık araç hizmetleri sayesinde günlük geziler yapmak kolaylaşır. Kaplıcaları rahat bir şekilde gezerek sağlık kazanabilirsiniz. 

Karakoçan’da Yöresel Elâzığ Mutfağı

Elâzığ, Türkiye"nin Gaziantep"ten sonraki en meşhur mutfağına sahip illerinden biridir. Yapması zahmetli olan küncülü köfte, kuzu işkembesinin dolma olarak sunulduğu kibe dolması, işkence ve taraklık bu lezzetlerden sadece birkaç tanesidir. Bunların üzerine içilecek olan çedene kahvesi ile de muhteşem lezzetler sunan Elâzığ mutfağı Karakoçan"da da etkisini gösterir. Cevizli sucuk olarak bilinen orcik her evin olmazsa olmaz çeşitlerindendir. Elâzığ da yemek kültürü başlı başına bir sanat olarak karşımıza çıkar. 

İklim açısından ılıman olarak kabul edilen Karakoçan kışları fazla kar almaz. Zengin su potansiyeline sahip olan ilçede tarım ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ön plandadır. Arıcılığın da yoğun olarak yapıldığı Karakoçan"da zengin bitki florası dikkat çeker. Bütün bu ziyaret alanlarını gezmek için size elazığ araç kiralama hizmeti bir telefon kadar yakındır.
karakoçan-oto-kiralama.png

Karakoçan Araç Kiralama Avantajları

Karakoçan doğal güzellikleri ile her insanın ziyaret etmek amacıyla tercih ettiği bir ilçedir. Doğal şifalı kaplıcaları dan yararlanmak için bu ilçeye gelenler için uzun yol sıkıntılı bir süreç olabilir. Bu durumun zorluğunu bilen Karakoçan rent a car yetkilileri müşterilerinin rahat seyahat etmesini amaçlayarak firmalarını hizmete sunmuşlardır. 

Engebeli arazileri ile geziyi yorucu hale getiren yollarda yıpranmak istemeyen ziyaretçiler, Karakoçan oto kiralama firmasının konforlu araçları ile tamamlamanın rahatlığını yaşarlar. Şehrin bir ucundan diğer ucuna kadar her türlü yeri gezme imkânına rahatlıkla ulaşacağınız Elazığ oto kiralama sayesinde kaplıcaların tadını çıkarabilirsiniz. Eğer bir şirket tarafından planlanan gezi için buraya yolunuz düşerse, Karakoçan kurumsal araç kiralama servisleri günün her saati size hizmet sunmaya hazırdır.