Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çayırlı Araç Kiralama - Çayırlı Rent A Car | Gezgin 7/24

Çayrlı’da Görülmesi Gereken Yerler

1071 Malazgirt Zaferinden sonra Türklerin yönetimine girmiş olan Çayırlı; pek çok Türk Beyliklerine de ev sahipliği yapmıştır. 1954 yılı itibariyle Tercan ilçesine bağlıyken bu yıldan sonra ilçe özelliğine kavuşmuştur. Erzincan ilçesine bağlı Çayırlı, yüksek dağların çevrelediği bir ovada kurulmuştur. Bundan dolayı çok sayıda görülmesi gereken doğal güzelliği bulunmaktadır. Gezilmesi gereken doğal ve tarihi yerleri, yenilmesi gereken lezzetli mutfağını araç kiralama ile rahatlıkla ziyaret edilebilir. Çayırlı gezilecek yerler içinde bulunan Yedi Göller;  kendine has özellikleri içeriğinde barındırmaktadır. Bol yeşilliği ve mesire alanında bulunan soğuk su kaynakları ile özellikle yaz aylarında Erzincanlıların dinlenmek, piknik yapmak için sıklıkla tercih ettiği mesire alanıdır. Yine Aygır Gölü de bölgede gezilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. 

Çayırlı Eski Camii

1692 yılı itibariyle inşa edilmiş olan Çayırlı Eski Camii, bölgenin önemli tarihi eserleri arasında yer almaktadır. Kendine özgü mimarisiyle ön plana çıkan bu tarihi eser; günümüz itibariyle de kullanılıyor. Karslı Tahir Paşa’nın yaptırdığı düşünülen Çayırlı Camii, önemli Osmanlı dönemi eserleri arasında yer almaktadır. Yine kesme ve moloz taştan yapılmış olan bu caminin; son derece estetik bir görünüme sahip olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Çayırlı oto kiralama sayesinde bu bölgeye oldukça rahat bir şekilde gidebilmek de mümkün olmaktadır. 
çayirli-araba-kiralama.png
Çayırlı’ya Yakın Görülmesi Gereken Diğer Yerler

Merkeze 100 kilometre uzaklıkta bulunan Erzincan’ın Tercan ilçesi, birçok tarihi eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Bu ilçede bulunan Mama Hatun Kervansarayı, tahmini olarak 12-13. Yüzyıl Saltuklulardan kalma han, cami, hamam ve türbeden oluşan yapılar topluluğudur.  Mama Hatun Türbesi ise o zamanların Erzurum sahibesi olan Saltuklu Mama Hatun adına yaptırıldığı düşünülmektedir. Orta çağ Türk mimarisinin en önemli eserlerinden biridir. Günümüze kadar yapılan restoreler sonucu orijinalliğini yitirmiştir. Seyahatname de bahsi geçen mescit ise 1. Dünya Savaşı sırasında yıkılmış sonrasında yerine cami inşa edilmiştir. Mama Hatun Türbesi, dairesel planlı mimarisi ile Anadolu türbe mimarilerinin tek örneğidir.

Erzincan Kilise ve Dikili Taşlar

Erzincan’ın Tercan ilçesine bağlı Abrenk Kilisesi ve dikili taşlar Erzincan da mutlaka gezilmesi gereken tarihi yerlerdendir. Abrenk Kilisesi kapısında bulunan 1854 tarihi inşa edildiği tarih olarak kabul edilmiştir. Kiliseyle birlikte bir şapel ve iki tane de dikili taş bulunmaktadır. Taşlar ve kilise en çok eşsiz mimarisi ile dikkat çekmektedirler. Dikili taşlarda 12. Yüzyıldan Selçuklu Prensi Nasurettin dönemi ile tarihlenen kitabeler bulunmaktadır. Kiliseyi çevreleyen yüksek duvarlardan dolayı ilk başta kale görüntüsü vardır. 

Refahiye’de bulunan Köroğlu Mağarası da ilginç oluşumu ile dikkat çekmektedir. Köroğlu mağarası civarı da Erzincan halkının piknik için tercih ettiği lokasyonlardan biridir. Efsaneye göre annesi ile Köroğlu bu mağaraya yerleşmişlerdir. Efsanenin tamamını ve ayrıntılarını daha iyi öğrenmek, keyifli vakit geçirmek ve hatta kamp yapmak için şehir merkezine 83 km uzaklıkta bulunan ve rahatça ulaşım sağlanacak Köroğlu mağarası mutlaka ziyaret edilmelidir. 
 çayirli-araç-kiralama.png
Çayırlı Doğal Güzellikleri

Çayırlı ilçesi açısından doğal güzellik denildiğinde akıllara elbette ki ilk önce göller gelmektedir. Bölgede bulunan irili ufaklı göllerin; son derece güzel bir görünümün oluşmasını mümkün kıldıklarını söylemek mümkün olmaktadır. Çayırlı rent a car hizmetleri ile bu muhteşem göller ziyaret edilebilir. Ayrıca Çayırlı ilçe merkezine 25 km olan Ekşisu kaplıcaları 30-35 derecelerde bulunan su sıcaklığı ile muhteşem bir kaplıca deneyimi sunuyor. Bu kaplıca sularında magnezyum, sodyum gibi minareller bulunmaktadır. 

Romatizma, mide ve solunum rahatsızlıklarına şifa için yerel halk bu kaplıcalara gitmektedir. Şehir merkezine 5 km mesafede bulunan Aygır gölü ise muhteşem doğası ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Aynı zamanda erzincan oto kiralama ile Aygır Gölü, Girlevik Şelalesi, Otlukbeli Gölü gibi doğa harikalarını ziyaret etmek çok kolay olmaktadır. Kamp, tırmanış, hiking gibi doğa sporlarının yapıldığı Aygır Gölü ve Girlevik Şelalesi, piknik alanları ile de oldukça tercih edilmektedir.  
çayirli-oto-kiralama.png
Çayırlı Araç Kiralama Hizmetleri

Kısa veya uzun vadeli kiralamalarda vergi, kasko, sigorta gibi işlerle uğraşmadan rahatça araç kiralayarak dilenilen yere gitmek için araç kiralama bu gibi durumlarda çok avantajlı olmaktadır. Erzincan Çayırlı araç kiralama ile de havaalanına, şehir merkezine ve diğer tarihi yerlere ulaşım sağlama mümkün olmaktadır. Erzincan da bulunan veya Erzincan’a gelecek kişilere yönelik birçok araç kiralama firmaları bulunmaktadır. 

Çayırlı Araç Kiralama Hizmetlerinin Kalitesi

Erzincan ilçesine bağlı olan Çayırlı araç kiralayacaklar açısından alternatif seçenekler sunabilmektedir. Bununla birlikte elbette ki Erzincan şehir merkezinden araç kiralayarak da Çayırlı şehir merkezine ulaşmak mümkün olmaktadır. Üstelin Erzincan kent merkezinde havayolu transfer hizmetleri kapsamında son derece nitelikli bir araç kiralama hizmetinden söz etmek mümkün olmaktadır. Bununla birlikte bölgedeki araç kiralama hizmetlerinin günümüz itibariyle oldukça uygun fiyat aralığında olduğunu da söyleyebiliriz. Bütün bu bilgiler ışığına Çayırlı ilçesine gitmeden önce araç kiralama hizmetlerine dair ayrıntılı bir fiyat araştırmasının yapılması da şarttır.