Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Erzincan Havalimanı Ucuz Araç Kiralama | Gezgin 7/24

Erzincan Havalimanı araç kiralama 

Çok uygun fiyatlarla Erzincan Havalimanı araç kiralama hizmeti almak için, Gezgin 7/24 online araç kiralama platformu üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz. Aradığınız araç için en uygun fiyatı veren Erzincan Havalimanı oto kiralama firmalarından, dakikalar içerisinde hizmet almanız mümkündür.

Gezgin 7/24 üzerinde bulunan Erzincan oto kiralama firmaları arasında geniş kapsamlı bir kıyaslama yapmanızı sağlayacak kolay kullanım modülü sayesinde, sizin için en uygun fiyata hizmet verecek Rent A Car firmasına ulaşabilirsiniz. Gezgin 7/24 üzerinden temin edeceğiniz Erzincan Araç Kiralama hizmeti için, aracın kira bedeli dışında sizden farklı isimler altında hiçbir ücret talep edilmemektedir. Amacı sadece oto kiralama hizmeti almak isteyenler ile rent a car firmalarını bir arada buluşturmak olan Gezgin 7/24, oto kiralama konusunda sizlere oldukça geniş kapsamlı seçenekleri sunmaktadır. 

Web sitemiz üzerinden uygun fiyatlarla Erzincan Havalimanı Araç Kiralama hizmeti alabileceğiniz gibi, bazı firmalar tarafından düzenlenen web sitemize özel kampanyalardan da, kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

Erzincan Havalimanı 

3 milyon yolcu kapasitesine sahip Erzincan Havalimanı, 1242 metrekarelik kapalı alanıyla iç hat seferlerinin yapıldığı bir yerdir. 1988 yılında hizmet vermeye başlayan Erzincan Havalimanı, toplamda ise 4 milyon 34 bin 100 metrekare üzerine kuruludur. 

Erzincan Havalimanı adresi: Bayrak Erzincan Havalimanı, Yoğurtlu Belediyesi Merkez Erzincan 24036

Erzincan Havalimanı telefon numarası: 0446 226 21 06 

Şehir merkezinden 17 kilometre uzaklıkta bulunan Erzincan"ın Havalimanı"ndan Erzincan merkeze rahat ulaşım sağlamak ve işlerinizi kısa sürede halletmek için, Erzincan Havalimanı araç kiralama firmalarına, Gezgin 7/24 üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun dışında havalimanında hizmet veren ticari taksiler, belediye otobüsleri ve firma servisleri ile de şehir merkezine ulaşım mümkündür. Ancak özellikle yükü olan yolcuların diğer işlerini de rahat bir şekilde halletmesi için, Erzincan Havalimanı oto kiralama hizmeti aldıklarını söyleyebiliriz.

Erzincan hakkında genel bilgiler 

erzincan havalimanı arac kiralama
Erzincan"ın nüfusu: 236.034

Erzincan il telefon kodu: 0446

Erzincan il plaka kodu: 24

Erzincan"ın ilçeleri: Üzümlü, Çayırlı, İliç, Kemah, Kemaliye, Tercan, Refahiye, Otlukbeli ve merkez ilçe olmak üzere Erzincan"ın Toplam 9 ilçesi bulunmaktadır. Erzincan"ın en küçük ilçesi 2437 nüfusuyla Otlukbeli, en büyük ilçesi ise 157452 kişilik nüfusuyla Merkez ilçedir.

Doğu Anadolu Bölgesi şehirlerinden biri olan Erzincan, Yukarı Fırat bölümünde yer almaktadır. Şehirde sanayileşme diğer Doğu Anadolu bölgelerine göre biraz daha gelişmiş olsa da, sanayileşmenin üst düzeyi olduğunu yine de söylemek mümkün değildir. 

Şehrin en önemli geçim kaynağı arıcılık, küçük ve büyükbaş hayvancılık olup, kısmen tarım alanı da Erzincan ekonomisine katkı sağlamaktadır. Dağlık ve kurak topraklara sahip olması nedeniyle, tarım sadece şehrin belirli kesimlerinde verimli bir şekilde yapılabilmektedir. Hayvancılık ve bu hayvanlardan üretilen süt ve süt ürünlerinin yanı sıra dericilik ve yüncülük, Erzincan halkının önemli geçim kaynakları arasında yer almaktadır.

Erzincan gezilebilecek yerler 

Mama Hatun türbesi ve Kervansarayı: il merkezinden 100 kilometre mesafede bulunan Kervansaray, Tercan ilçesi sınırlarındadır. Yapım tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte, 12. yüzyılın başlarında yapıldığı tahmin edilmektedir. Türbenin bir kitabesi bulunsa da, üzerindeki yazıların büyük hasar görmesi sonucu türbe hakkında verilen bilgilerin önemli bir kısmı silinmiştir. 

Erzincan Kalesi: Şehir merkezinden 52 kilometre mesafedeki Erzincan Kalesi, Kemah ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Yapım tarihi kesin olarak bilinmeyen kalenin 1939 yılında yaşanan Erzincan depremi sonrasında, büyük hasar gördüğü bilinmektedir. 
erzincan havalimanı oto kiralama
Abrenk Kilisesi: 12. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilenin kilisenin, özellikle sütun mimarisi ve işlemesi kesinlikle görülmeye değerdir. Tercan ilçesinde bulunan tarihi kiliseyi ziyaret etmek için, Erzincan Oto Kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Erzincan Müzesi: 1986 yılında kurulan Erzincan Müzesi, şehirde bulunan tarihi eserlerin sergilendiği bir yerdir. Erzincan"ın küçükbaş hayvancılığa verdiği değerin geçmiş yıllardaki izlerini de taşıyan bu müzede, birçok koyun ve koç heykellerinin sergilenmesi ile ünlüdür. 

Gülabibey Camii: 1454 senesinde yaptırılan tarihi camilerden biri olan Gülabibey Camii, yine Kemah ilçesinde bulunan tarihi yapılardan biridir. 

Ekşisu mesire alanı: Ekşisu Mesire Alanı şehrin doğal güzellikleri arasında ziyaret edilebilecek yerlerden biridir. Burada aynı zamanda birçok romatizma hastalığına iyi geldiği bilinen, bir kaplıca da yer almaktadır.

Karanlık kanyon: Erzincan"ın doğal güzellikleri arasında dikkat çeken yerlerden biri olan karanlık Kanyon, Erzincan turizme en önemli katkılar sunan muhteşem doğa güzelliklerinden biridir.

Erzincan"da gezip görebileceğiniz diğer yerler ise, şunlardır. 

 • Gürlevik Şelalesi 
 • Köroğlu Mağarası 
 • Hıdır Abdal Türbesi 
 • Otlukbeli Gölü 
 • Altıntepe Ören Yeri 
 • Erzincan Melikgazi Türbesi 
 • Beytahtı Mesire Alanı 
 • Kadı Gölü 
 • Aygır Gölü 
 • Munzur Dağları 
 • Sakaltutan Kayak Merkezi 
 • Ergan Kayak Merkezi 

erzincan havalimanı araba kiralama
Gibi yerler, Erzincan"ın gezilecek yerleri listenizde görmenizi tavsiye ettiğimiz alanlardır. Özellikle tarihi alanların şehir merkezinden uzak ilçelerde bulunması sebebiyle, rahat ve hızlı ulaşım için Erzincan oto kiralama hizmetini tercih etmenizi tavsiye ederiz. Erzincan"a uçakla gelen misafirlerimiz ise, yine Gezgin 7/24 üzerinden Erzincan Havalimanı ucuz araç kiralama rezervasyonu yaptırabilirler.