Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Erzincan Araç Kiralama - Erzincan Rent A Car

Erzincan Oto Kiralama

Erzincan oto kiralama ihtiyaçlarınızı, gezgin724 üzerinden farklı birçok avantajla karşılayabilirsiniz. Sitemiz üzerinde bulunan Erzincan oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapabilir, aradığınız kiralık araç için en uygun fiyat ve avantajları sunan firmadan aracı kiralayabilirsiniz.

Erzincan Ucuz Araç Kiralama

Sayısı oldukça fazla olan Erzincan rent a car firmalarını tek tek gezip arayarak ucuz araç bulma telaşı yaşamadan, sizler için sunduğumuz Erzincan araç kiralama paneli üzerinden kısa bir kıyaslama yaparak, Erzincan ucuz oto kiralama hizmeti sunan firmaları görerek, web sitemiz üzerinden online araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Erzincan ucuz araç kiralama firmaları tarafından sitemizden yapılacak rezervasyonlara ek olarak sunulan avantajlardan da, yine bu sayede yararlanmanız mümkündür.

Erzincan Havalimanı Ucuz Araç Kiralama

Erzincan’a uçakla gelerek şehirdeki işlerini araç kiralayarak yapmak isteyenler de, yine gezgin724 üzerinden Erzincan havalimanı araç kiralama hizmeti alabilmektedir. Gezgin724 bir araç kiralama firması olmayıp, kiralık araba ihtiyacı olanlarla rent a car firmalarını online ortamda buluşturan, Türkiye"nin en gelişmiş çevrimiçi araç kiralama platformudur.

1988 yılında faaliyete geçen Erzincan havalimanı, şehrin dışında kalması sebebiyle uçaktan iner inmez aracınızın hazır sizi bekliyor vaziyette olması için, hemen Erzincan havalimanı oto kiralama firmalarından araç temininde bulunabilirsiniz.

Erzincan Hakkında Bilgiler

Toplamda 9 ilçeden oluşan Erzincan, Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan illerimizden birisidir. Tarihi ipek yolu üzerinde bulunan şehir, Karadeniz Bölgesi ile sınır illerimiz arasındadır. Tarihi dokunun yanında doğal alanlarıyla da öne çıkan Erzincan, birçok Doğu Anadolu iline göre biraz daha fazla gelişmeyi başarmıştır.

Tarihimizde yer alan Otlukbeli savaşının gerçekleştiği Otlukbeli ilçesi başta olmak üzere, şehrin farklı bölgelerinde önemli birçok tarihi yapı yer almaktadır.

2018 yılı verilerine göre Erzincan nüfusu, 236 bin 34 kişidir.
erzincan havalimanı arac kiralama

Erzincan Gezilecek Yerler

Ören yerleri, tarihi kilise ve camileri, medrese ve kervansarayları ile tarihten bir demet sunan Erzincan gezilecek yerler listesinde, göller, yayla ve şelaleler gibi birçok doğal zenginlikte bulunmaktadır. Erzincan"da gezilecek yerler listesinde, bu güzelliklerin bir kısmı hakkında kısa bilgiler verdik.

Girvelik Şelalesi

Şehrin doğal güzelliklerinden biri olan Girvelik Şelalesi, şehir merkezinden 30 km uzakta yer almaktadır. Farklı keşif noktalarının bulunduğu şelale çevresi, birçok tarihi kalıntıya ev sahipliği yapmaktadır. Ruhunuzu dinlendirecek ve harika bir görsel şölen sunacak şelaleyi ziyaret etmek için en ideal yol, özel araçlarla yapılacak gezintilerdir. Bunun için kendi özel aracınızı kullanabilir, ya da yanınıza piknik malzemelerinizi de alarak Erzincan oto kiralama hizmetiyle edineceğiniz kiralık araç ile şelaleye giderek güzel bir piknik yapabilirsiniz.

Altıntepe Ören Yeri

Şehir aslında turistler tarafından fazla ilgi görmemesine rağmen, gezilecek yerler açısından adeta el değmemiş bir hazine niteliğindedir. Bu nedenle burada bulunan her güzellik, sakin bir gezinti için muhteşem bir fırsat sunmaktadır. Altıntepe ören yeri de, şehrin tarihine ışık tutan yerlerden biridir. Bir zamanlar Urartular, Bizanslılar ve Osmanlılara kucak açan ören yerinin bulunduğu bölge de, mezarlar, kale kalıntıları ve saray kompleksi gibi alanlar yer alır.

Abrenk Kilisesi

Tercan ilçesindeki Üçpınar köyü sınırları içerisindeki Abrenk kilisesi, bir şapeli ve iki dikili taşıyla şehirde ziyaret edilmesi gereken tarihi yapılardan biridir. 1854 yılında yapılan kilise, mimarisi ve ilginç kemer yapılarıyla ziyaretçilerini kucaklamaktadır. Şehir dışında olan bu yapıyı ziyaret etmek için, Erzincan araç kiralama hizmeti almanızı tavsiye ederiz. Zira buraya gelen yollar, önemli ölçüde bozuktur. 

Erzincan Melik Gazi Türbesi

Fırat Nehri’nin kıyısındaki hâkim bir tepede bulunan Melik Gazi Türbesi, Mengücek Beyliğinin kurucusu olan Melik Gazi’ye aittir. Bir yandan türbeyi ziyaret ederken diğer yandan Fırat’ın eşsiz güzelliğini hâkim bir tepeden izleme fırsatını yakalamak için, Erzincan"da gezilecek yerler arasındaki bu alanı görmenizi tavsiye ederiz. Kemah ilçesi sınırlarında bulunan bu türbeyi ziyaret etmek için, Erzincan oto kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 

Mama Hatun Kervansarayı

Tarih kokan ören yerleri, kervansarayları, camii ve kiliseleriyle ziyaretçilerini tarihin derinliklerine çeken Erzincan’da bulunan Mama Hatun Kervansarayı, yapım yılı net bilinmese de 12. Yüzyılın ortalarında yapılmıştır. Günümüze kadar pek çok tamirat geçiren kervansaray, orijinal dokusunu önemli ölçüde korumaktadır.
erzincan havalimanı oto kiralama

Beytahtı Mesire Yeri

Buz gibi su kaynakları, yazın en çetin sıcağında dahi serin havası ve doğanın cezbedici güzelliklerini sunuyor Beytatkı Mesire alanı. Özellikle kalabalık giderek güzel bir piknik yapmanın eşsiz keyfini yaşamak için, Erzincan gezilecek yerler listenizde bulunması gereken alanlardan birisidir. Alacağınız Erzincan oto kiralama hizmeti sonrasında yanınıza piknik malzemelerinizi ve mangalınızı alarak, mesire alanında harika bir gün geçirip stresinizi atabilirsiniz.

Munzur Dağları

10 farklı zirvesi bulunan Munzur dağları, Toros dağlarının uzantılarından biridir. Tunceli’nin kuzey kısmında yer alan ve volkanik kayalıklardan meydana gelen dağ zincirinin bir parçası olan Munzur Dağları, bölgenin batı tarafında bulunan en yüksek dağlarıdır. Farklı bitki türleri, onlarca farklı ağaç çeşidi ve birçok yaban türleriyle, gezip görülesi yerler arasındadır.

Erzincan Müzesi

Tarihi koleksiyonlarıyla bölgenin tarihi yapısını bir arada görebileceğiniz Erzincan müzesi, 1986 senesinde açılmıştır. Şehri ziyaret edenlerin uğrak noktaları arasındaki müze içerisinde; halı ve kilim örnekleri, yöresel giysiler, sikkeler, koç ve koyun heykelleri, mermer yapılar, madeni birçok tarihi eser ve yazılı eserler bulunmaktadır.
erzincan oto kiralama
Erzincan"da gezilecek yerleri daha hızlı gezmek ve kalan zamanınızı farklı alanları ziyaret ederek değerlendirmek istiyorsanız, kendi aracınız yoksa Erzincan araç kiralama hizmeti alıp kiralık araba temin edebilirsiniz. Bu sayede şehri daha hızlı ve konforlu bir şekilde gezerken, ekonomik anlamda da avantaj sağlamanız mümkündür.