Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Üzümlü Araç Kiralama - Üzümlü Rent A Car  | Gezgin 7/24

Üzümlü Nerede Ve Hangi İldedir?

Üzümlü genel olarak isimi çok az duyulan ilçelerden biridir. Üzümlü Erzincan’ın dokuz ilçesinden biridir. Erzincan ve Üzümlü arası 22 km’dir. Üzümlü’ye rahatça seyahat etmek için erzincan oto kiralama firmalarını değerlendirebilirsiniz. Doğuda aklınızdan çıkmayacak harika zamanlar geçirmek için Üzümlü gezilecek yerler listesi oluşturmalı ve hiçbir detayı atlamadan kiraladığınız araç ile her anın keyfini sürmelisiniz.

Üzümlü Tarihini Öğrenelim

Üzümlü yakın tarihte ilçe olan oldukça eski bir yerleşkedir. 1987 yılında ilçe olmadan evvel Cimin adı bile bilinmektedir. Bu isim ile anılmasının nedeni ise cimin adında harika kokulu üzümlerinin olmasıdır. Üzümlü ismi de buna istinaden verilmiştir. Elbette ki görülmesi gereken harika bağları bulunmaktadır. Bu nedenle Üzümlü araba kiralama firmalarından kiralayacağınız araç ile bu bağları görmelisiniz. 

Urartular, Bizans, Osmanlı, Akkoyunlar, Selçuklular, Moğollar, İlhanlılar, Karakoyunlular, İranlılar, Roma,  gibi pek çok medeniyetin resmi belgelerinde Üzümlü’den söz edilmektedir ve bu alanlarda yaşam kurmuşlardır. 

Ünlü gezgin Evliya Çelebi Üzümlü’yü ziyaret ederek seyahatnamesinde yer vermiştir. Belde insanını ve yemeklerini anlatmıştır. Üzümlünün açık konumunu yazmıştır. 

üzümlü-araba-kiralama.png
 

Üzümlü Gezilecek Yerler

İlçeye ismini veren ve oldukça ünlü olan üzüm bağlarını kesinlikle görmelisiniz. Farklı özellikte olan bu üzümlerin hasat zamanlarında gezinizi gerçekleştirerek dalından bu çok ünlü üzümleri koparma şansı yakalayabilirsiniz. 

Üzümlü ilçesinin tarihi oldukça eskidir. İlçe çok sayıda eski medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Tarihi ve doğal güzellikleri ile eşsiz bir dokusu bulunmaktadır. Bu mekânların her birini görmek için Erzincan Üzümlü araç kiralama seçeneklerini mutlaka değerlendirmelisiniz. 

İlk olarak doğuda bir ilçede olduğunuzu unutmayınız. Doğal olarak biraz taşlı ve engebeli araziler boy göstermektedir. Bu nedenle Üzümlü oto kiralama firmalarının araç önerilerini dikkate alarak gideceğiniz alanların özelliklerine göre bir ulaşım aracı tercih etmiş olursunuz. 

Turunuza Altıntepe Kalesi ile başlayabilirsiniz. Urartular döneminde yapılmış olan bu harika eser pek çok medeniyet tarafından kullanılmıştır. Yapı Osmanlı devletine ve Bizanslılara da ev sahipliği yapmıştır. Bu alan bir kazı çalışması sırasında keşfedilmiştir. Halen bu alanda özel çalışmalar devam ettirilmektedir. 

Erzincan’ın bilinen tarihinin MÖ’ye dayanması nedeni ile farklı pek çok tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır. Ancak Altıntepe gibi özel alanlara eğer kafile halinde gidecek iseniz Erzincan kurumsal araç kiralama yapabilirsiniz. Altıntepe gezisi için tam gün ayrılmalıdır. Çünkü pek çok eser var ve hala aktif olarak kazılmaya devam edilen özel bir alandır. 

Akkoyunlular dönemine ait olduğu bilinen cami, Hacı Mutullah cami, Aygır gölü, Şeyh Karpuz Türbesi ve Mağarası, Hıdırellez gölü, mesire alanları mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. 

üzümlü-araç-kiralama.png
Farklı beldelerde bulunan bu tarihi mekânların neredeyse hepsinin bilinen ve oldukça etkileyici hikâyeleri bulunmaktadır. Yaşayan tarihi alanlar gezilirken doku ile bütünleşmek oldukça önemlidir. Bu nedenle yorulmadan Erzincan araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek farklı beldelerde olan bu doğal ve tarihi güzellikleri yakından görünüz. Elbette beldeler arası ve merkeze ulaşım dolmuşlarla yapılmaktadır. Ancak in bin oldukça meşakkatli bir işlem olması nedeni ile bu harika mekânlar için kesinlikle özel araç temini yapmalısınız. 

Üzümlü Gezi Turu

Gezi turunuza başlamadan evvel Üzümlü rent a car aracılığı ile mutlaka bir araç kiralayınız. Her yere kolayca ulaşmak geziler için büyük konfordur. Zaten Üzümlü araba kiralama firmaları mekânları ve araziyi çok iyi bildiği için uygun ve fazlaca seçeneği sunacaktır. 

Aracınıza atlayıp kontağı çevirip gaza bastığınız zaman gönlünüzün götürdüğü her yere gidebileceğiniz gibi oldukça fazla medeniyeti ağırlamış olan ve farklı bir dokusu olan, hatta bulunduğu konum nedeni ile pek çok milletin merkezi konumunda olan Üzümlü’nün her bir beldesini gezebilirisiniz. 

Aslında küçük bir ilçe olmasına rağmen değişik bir atmosfere sahip bir ilçedir. Her beldede sizi alıp götürecek bir doğal veya tarihi güzellik mutlaka bulunmaktadır. Aslında ilçeye geldiğiniz zaman neden medeniyetler için çok önemli olduğunu kısa bir zaman içerisinde anlamaktasınız. Hem stratejik konumu hem de ismi ile bütünleşmiş cimin üzümü bu alanın kesinlikle tercih edilirliğini artırmıştır. Erzincan merkezden Üzümlü kiralık araç ile 20 dakikada ulaşabileceğiniz bu harika ilçe anılarınızda unutulmazlar içerisinde yer alacaktır. 
üzümlü-oto-kiralama.png

Üzümlü’de Ne Yenir?

Her yörenin birbirinden farklı lezzetleri bulunmaktadır. Ancak Üzümlü denildiğinde ilk akla gelen o mis kokulu üzümleridir. Kesinlikle denenmeden ayrılmalısınız.  Elbette Erzincan denildiğinde ilk akla gelen meşhur ve oldukça lezzetli olan tulum peyniri Üzümlü’de de bulunmaktadır. Üzümlü’den kiraladığınız araca kilolarca peynir alıp koymalı ve yaşadığınız farklı şehirlere götürmelisiniz. 

Yine favori lezzetler arasında yer alan kete… Yörede oldukça fazla olan ve lezzeti ile adını duyurmuş olan cevizler ile yapılmış olan bu kıyır kıyır ağızda dağılan harika tadı deneyimlemelisiniz. 

Leblebi konusunda oldukça iddialı olan Çorum’u geride bırakacak kadar harika leblebileri yine farklı çeşitleri ile bulabilmektesiniz. 

Yörenin yüksek kesimlerinde doğal ortamlarda yapılan karakovan balları da yine almanız gereken lezzetlerin başında olmalıdır. 

Üzümlü’de keşkek oldukça ilgi gören bir tattır. Üzümlüde kolayca bulabileceğiniz restoranlarda yöreye ait olan pek çok lezzeti kolaylıkla bulabilmektesiniz.