Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çat Araç Kiralama - Çat Rent A Car | Gezgin 7/24

Çat’da Gezilecek Yerler

Erzurum’da yüzyıllar öncesi Urartular, Persler, Bizanslılar, Romalılar, Araplar, Moğollar yaşamışlardır. Erzurum iline bağlı olan 21 ilçeden birisi olan Çat; il şehir merkezine ortalama 52 km mesafede yer almaktadır. Çat gezilecek yerler bakımından oldukça fazla tarihi güzelliklere sahip bir ilimizdir. Birçok medeniyetlerin yaşadığı Erzurum’a bağlı Çat ilçesinde gördükleriniz size tarihi tekrar yaşatacaktır.

Erzurum’a kara yolu ya da havayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hava yolu ile ulaşım sağladığınızda, çevreyi gezmek için araç kiralayabilirsiniz. Havalimanı yakınındaki Çat rent a car firmalarından birini tercih ederek, turistik gezinize başlayabilirsiniz. Kiralama öncesi yapacağınız sözleşeme ve depozito bedeli ile istediğiniz arabaya sahip olabilirsiniz. Depozitonuz aracı teslim ettiğinizde, herhangi bir trafik cezanız yoksa size geri ödenecektir. Oldu ki aracı havalimanından kiraladınız ve geri dönüşünüzü kara yolu ile yapmayı düşünüyorsanız, araç bulunduğunuz yerden gidip alınabilecektir. Erzurum Çat araç kiralama sizin geziniz için büyük bir kolaylık teşkil edecektir. 
çat-araba-kiralama.png
Çat Görülmesi Gereken Yerler

Çat son zamanlarda gelişim göstermeye başlamış bir ilçe olarak karşımıza çıkmaktadır. İlçeye bağlı bir belde olan Yavi Beldesinde yer alan Muhlis Tuzlasının kaliteli tuz üretimi yaptığı biliniyor. Bununla birlikte Doğu Anadolu’nun geçiş noktaları arasında yer alan Çat, pek çok farklı medeniyete de ev sahipliği yapmış bulunuyor. Ayrıca zengin bir mutfağa sahip olan Çat; görülmesi gereken yerler konusunda da iddialı olan mekanlarla karşımıza çıkıyor. 

Hölenk Kaplıcaları

Yakın zamanda ünlenen Hölenk Kaplıcaları, Çat ilçesine bağlı olan Hölenk Köyünde bulunuyor. Burada yedi yılda bir çıktığına inanılan bir şifalı su kaynağı bulunuyor. Bu şifalı suyun pek çok rahatsızlığa da iyi geldiği biliniyor. Bundan dolayı Hölenk Kaplıcaları; son zamanların favori gezi alanı olarak karşımıza çıkıyor. Siz de Çat araba kiralama hizmetleri sayesinde bu kaplıcayı kolaylıkla ziyaret etmeniz de mümkün oluyor.

Çarşı Çeşmesi

Çat ilçe merkezinde yer alan Çarşı Çeşmesi; ortalama 250 yılı aşkın bir tarihi geçmişe sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Kendine ait bir kitabesi de bulunan bu tarihi yapının kendine has bir mimari özelliğinin de bulunduğu biliniyor.
Bardakçı Köyü Camii ve Çeşmesi

Çat ilçesinde yer alan tarihi mekanlar arasında en iddialı olan yerlerden birisi olan Bardakçı Köyü Camii ve Çeşmesi önemli bir Osmanlı eseri olarak karşımıza çıkıyor. 1800’lü yıllardan bu yana ayakta kalmayı başarmış bir tarihi eser olan camii ve çeşme; ziyarete açık bulunuyor

Çat Barajı

Bölgeye farklı bir renk katmasıyla ön plana çıkan Çat Barajı, Erzurum şehrinin içme suyunun karşılanması noktasında da hizmet sunan bir barajdır. Doğal güzellik olarak da muhteşem bir görselliğe sahip olan Çat Barajının 5 yıldan bu yana hizmet sunduğu da biliniyor. 
çat-araç-kiralama.png
Çat İlçesine Yakın Diğer Gezilecek Yerler

Tortum Şelalesi

Dünyanın en büyük şelalelerinden birisi Tortum Şelalesi’dir. 21 metre genişliğe sahiptir. 48 metre yüksekliktedir. Çat ilçesine 50 km uzaklıktadır. Tortum Gölü’nün kuzeyindedir. Buraya gitmek zor gibi görünse de Çat ilçesine gelmişken Tortum Şelalesi’ne uğramadan gidilmez. Çat oto kiralama şirketleri sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Bir araç kiralayarak bütün tarihi ve doğal güzellikleri görebilirsiniz.

Palandöken Kayak Merkezi

Türkiye’nin en soğuk illerinden birisi olan Erzurum, kış sporları ile ünlü bir ilimizdir. Başlangıç yüksekliği 2200 metre, en tepe noktası olan Ejder Tepe 3176 metredir. Uluslararası kış olimpiyatları burada yapılır.  Her yıl çok fazla sporcuya ev sahipliği yapmaktadır. Burada oteller, teleferikler mevcuttur. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Bembeyaz doğası ve temiz havasıyla insanları mest etmektedir. 

Çat ucuz araç kiralama fırsatlarından faydalanıp, uygun bir şekilde kiralamış olduğunuz araç ile Palandöken’e çıkabilirsiniz. Eğer iş arkadaşlarınız ile tatil amaçlı, araçsız olarak buraya gelmeyi düşünüyorsanız, Çat kurumsal araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Araç kiralamayı peşin ya da kredi kartı ile yapabilirsiniz. (Aracı kiralayan kişi ile kredi kartı sahibi olan kişinin aynı isim olması şartı ile)

 Ilıca Kaplıcası- Pasinler Kaplıcası

Genelde yerli turistler tarafından tercih edilen kaplıca, termal suyunun birçok hastalığa iyi geldiğinden dolayı ilgi görmektedir. Kaplıca Ilıca bölgesindedir ve ulaşımı kolaydır. Demiryolu ve kara yolu bağlantıları üzerinde yer almaktadır. Tedavi amaçlı şifa yeri olarak bilinmektedir.
çat-oto-kiralama.png
Pasinler Kaplıcası, Çat ilçesine 50 km’lik mesafededir. Kaplıcanın mineralli suları romatizmaya, eklem hastalıkları, deri hastalıklarına iyi geldiği için birçok turistin akınına uğramaktadır.

Kiralık Araçla Çat Turu Atabilirsiniz

Tarihi ve doğal zenginliklere sahip Erzurum’a gittiniz, bir araç kiraladınız, böylelikle araba kullanırken yorulmadınız ve arabanız fazla kilometre yaparak yıpranmadı. Yukarıdaki bütün yerleri gezdikten sonra, yörenin kendine has lezzetlerini tatmadan dönmek olmaz. Çağ kebabı, aş otu çorbası, kadayıf dolması, şalgam dolması, lalanga, hasuta, Erzurum ketesinin tadına bakmadan, bu lezzetlerin farkına varmadan Erzurum’dan dönmek hiç de doğru olmasa gerek. Bütün bunları erzurum oto kiralama hizmetlerinden yararlanarak yapabilirsiniz.