Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 26.04 - 10:00
Drop of location 01.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Erzurum Havalimanı Ucuz Araç Kiralama | Gezgin 7/24

Erzurum Havalimanı araç kiralama 

En uygun fiyatlara Erzurum Havalimanı araç kiralama hizmeti veren Erzurum rent a car firmalarına ulaşmak için, Gezgin 7/24 online araç kiralama platformunu kullanabilirsiniz. Web sitemiz üzerinden yapacağınız araç kiralama işlemlerinde, araç kiralama bedeli dışında herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmadan kısa sürede Erzurum Havalimanı oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Web sitemiz üzerinde yer alan Erzurum Havalimanı araç kiralama firmaları, Gezgin 7/24 rezervasyonları için yaptıkları özel indirimlerin yanı sıra, bazı özel günler için ücretsiz farklı ek hizmet avantajlarını da müşterilerine sunmaktadırlar. Sizde Erzurum Havalimanı araç kiralama ihtiyaçlarınızı, internet üzerinden onlarca Rent A Car firmasının numarasını aramaya gerek kalmadan, tek bir ekrandan görerek hızlı bir şekilde Gezgin 7/24 ile hizmet alabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı 

Sivil uçuşların yapıldığı Erzurum Havalimanı, Erzurum ve çevre illerin havayolu taşımacılığı ihtiyacını karşılamaktadır. 1994 yılında kurulan Erzurum Havalimanı, Aziziye ilçesinde yer almaktadır. Havalimanının şehrin dışında olması nedeniyle, Erzurum Havalimanı oto kiralama firmalarından araç kiralayarak şehir merkezine ya da gitmek istediğiniz farklı bölgelere çok hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 
erzurum havalimanı arac kiralama
Özellikle ticari taksi seçeneklerine göre daha avantajlı olan araba kiralama, diğer işlerinizi de oldukça hızlı bir biçimde halletmenize imkan tanımaktadır. Bunun dışında belediye otobüsleri de Erzurum Havalimanı için seferler düzenlemekte olup, otobüslerin yoğunluğu ve sefer sayılarının seyrek olması bir süre beklemenize ve kalabalık bir ortamda yolculuk etmenize sebep olabilir. 

Erzurum Havalimanı adresi: Erzurum Havalimanı yolu, Çiftlik Yakutiye, Erzurum 25050 

Erzurum Havalimanı telefon numarası: 0442 327 28 37 

Erzurum hakkında genel bilgiler 

Erzurum il telefon kodu: 0442

Erzurum il plaka kodu: 25

Erzurum"un nüfusu: 767.848

Erzurum"un ilçeleri: Pazaryolu, Olur, Narman, Uzundere, İspir, Köprüköy, Şenkaya, Çat, Tortum, Karaçoban, Tekman, Hınıs, Aşkale, Karayazı, Horasan, Pasinler, Oltu, Aziziye, Palandöken, Yakutiye olmak üzere Erzurum"un toplam, 20 ilçesi bulunmaktadır. Erzurum"un nüfus olarak en küçük ilçesi 4501 nüfuslu Pazaryolu ilçesi olup en büyük ilçesi ise, 191224 nüfuslu Yakutiye ilçesidir.

Doğu Anadolu Bölgesi"nde bulunan Erzurum, bulunduğu bölgenin en büyük 3. şehri konumundadır. Türkiye"nin ise nüfus bakımından en büyük 29. şehri olan Erzurum, birçok batı ili gibi gelişmiş olmasa da Doğu Anadolu Bölgesi"nin gelişmiş illeri arasında sayılmaktadır. 

Hayvancılık Erzurum"un en önemli geçim kaynağı olup, hayvancılıktan sonra Erzurum ekonomisine tarımcılık önemli katkı sağlamaktadır. Başta Palandöken Kayak Merkezi olmak üzere, bölgedeki doğal güzellikler ve tarihi yapılar, Erzurum turizminin her mevsim canlı kalmasını sağlamaktadır. Farklı yeraltı madenlerinin de bulunduğu Erzurum"da sanayileşme, ancak kent ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeydedir.

Erzurum"da gezilebilecek yerler

Çifte Minareli Medrese: Selçuklu dönemi eserlerinden biri olan Çifte Minareli Medrese, kim tarafından yapıldığı ve yapım yılı bilinmeyen Selçuklu eserleri arasındadır. Dönemin muhteşem mimarisi ile yapılmış olan medresenin özellikle giriş kısmı, Selçuklu mimarisinin ince işçiliğini yansıtmaktadır.
erzurum havalimanı oto kiralama
Üç Kümbetler: Emir Saltuk"a ait olduğu tahmin edilen bir anıt mezarının bulunduğu 3 kümbetlerden diğer ikisinin, kimin olduğu bilinmemektedir. 

Erzurum kongre binası: Mustafa Kemal Atatürk"ün ülkenin düştüğü zor durumu toparlamak için askerlikten İstifa ederek vatan mücadelesine başladığı yer olarak bilinen ve Erzurum Kongresi"nin yapıldığı yer olan Erzurum kongre binası, Cumhuriyet tarihinin önemli merkezlerinden biri olmuştur. Burada yapılan kongre neticesinde, Türkiye"nin kurtuluşu için birçok etkili ve önemli kararlar alınmıştır.

Yakutiye Medresesi: 1310 senesinde yapılan Yakutiye Medresesi, Erzurum"un Yakutiye ilçesinde yer almaktadır. Medrese günümüzde müze olarak kullanılmakta olup, orijinal yapısını önemli ölçüde korumayı başarmıştır.

Rüstem Paşa Kervansarayı: Erzurum"un en önemli tarihi yapılarından biri olan Rüstem Paşa Kervansarayı, Kanuni Sultan Süleyman"ın sadrazamlarından biri olan Rüstem Paşa hayrı olarak yaptırılmıştır. Kervansaray günümüzde, Oltu tespihinin imalatı ve ticareti için kullanılmaktadır.

Palandöken Kayak Merkezi: Erzurum"un kış turizmi için oldukça önemli bir yere sahip olan Palandöken Kayak Merkezi, Türkiye"nin ve hatta dünyanın en önemli kayak merkezleri arasında yer almaktadır. Modern kayak tesisleri ile dünya genelinde bir üne sahip olan Palandöken Kayak Merkezi, kayak dışında farklı kış sporlarının da yapıldığı elverişli alanlardan biridir.

Gezilebilecek diğer yerler ise, şunlardır.

 • Pasinler Kaplıcası 
 • Ilıca Kaplıcası 
 • Atatürk Evi
 • İstanbulkapı 
 • Balıklı Köyü 
 • Saat Kulesi 
 • Tortum Gölü 
 • Nene Hatun Milli Parkı 
 • Tortum Şelalesi 
 • Erzurum Kalesi 
 • Erzurum Arkeoloji Müzesi 
 • Çoruh Vadisi 
 • Öşvank Kilisesi 
 • Lalapaşa Camii
 • Muratpaşa Camii 
 • Aziziye Tabyası 
 • Çobandede Köprüsü 
 • Narman Peribacaları 
 • Çoruh Nehri 
 • Oltu Kalesi

erzurum havalimanı rent a car
Gibi alanların dışında, Erzurum"da gezip görebileceğiniz pek çok yer bulunmaktadır. Tüm alanları rahat bir şekilde gezmek ve ulaşım maliyetlerini azaltmak için, Erzurum Havalimanı araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.