Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Karaçoban Araç Kiralama - Karaçoban Rent A Car | Gezgin 7/24

Erzurum Karaçoban Tanıtımı

Ülkemizdeki eski yerleşim birimlerinden olan Karaçoban Erzurum’un bir ilçesidir. Yaklaşık 25.000 nüfusu bulunan şirin bir ilçe konumundadır. Kars sınırına yakın olan ilçe Erzurum’un doğusunda yer almaktadır. Hınıs Çayı yakınında kurulmuştur. Geniş düz arazileri ve çay ile su imkanının da bulunması Karaçoban için elverişli tarım faaliyetlerinin temelini oluşturmaktadır. Ayrıca yaylaları da bulunan ilçede hayvancılık faaliyetleri de gerçekleştirilmektedir. Böylece Karaçoban halkının geçim kaynakları temel olarak tarım ve hayvancılık olmaktadır. 

Bununla birlikte Erzurum’un güneydoğu bölgesinde bulunması sebebiyle Muş – Van ile de yakın etkileşim halindedir. Bundan dolayı Doğu Anadolu ve Güneydoğu Bölgelerimizin kesişim noktası da denilmektedir. Bu iki yörenin kültürel özelliklerini de bünyesinde bulundurmaktadır. Bununla birlikte birtakım tarihi yapıları ile de öne çıkmaktadır. Karaçoban ilçesi bu sebeplerden dolayı ziyaretçiler için de önemli bir durak olmaktadır. 

Erzurum il merkezine olan 190 km uzaklığı nedeniyle araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak bölgede gezi planlarının yapılması daha sağlıklı olacaktır. Karaçoban araç kiralama firmalarından araç kiralayarak bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Böylece Karaçoban gezinizin daha verimli geçmesi de sağlanmış olacaktır. 
karaçoban-araba-kiralama.png

Karaçoban Gezilecek Yerler

Ülkemizin Doğu Anadolu ve Güneydoğu Bölgelerinin kesişim noktasında bulunan Karaçoban bu yörelerin kültürlerinin de ortak noktası olmaktadır. Karaçoban gezisi ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu bölgelerinin güzellikleri aynı anda keşfedilebilmektedir. Böyle güzel bir noktada bulunan Karaçoban gezilecek yerler açısından da geniş bir yelpazeye sahip olmaktadır. Bu bağlamda Karaçoban gezisinde Zernak Kalesi ve Sarıveli Höyüğü görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Tarihi yapılar olan bu eserlerin eski tarihi ve günümüzde hala muhafaza edilmeleri ziyaretçiler tarafından hayretle karşılanmaktadır. 

Anadolu’nun eski yerleşim yerlerinden olan Karaçoban’ın geçmişine dair izlere rastlamak böylece mümkün olmaktadır. Karaçoban’da gerçekleştirilecek gezi planı bulunan kurumsal firmalar için de araç kiralama hizmetleri sunulmaktadır. Karaçoban kurumsal araç kiralama firmalarından faydalanarak yapılan gezilerin şirket adını faturalandırması işlemi de yapılmaktadır. Böylece avantajlı imkanlarla Karaçoban gezisi yapılabilmektedir. 

Karaçoban Sarıveli Höyüğü

Karaçoban’ın tarihinin M.Ö 1400’lü yıllara kadar dayandığı düşüncesi Sarılveli Höyüğü üzerinden geliştirilmiştir. SarıveliHöyüğü’nde bulunan tarihi kalıntıların M.Ö 1400 yıllarına ait olduğu düşünülmektedir. Tarih kokan bu höyük ziyaretçiler için oldukça merak edilen bir yer olmaktadır. Karaçoban’a yolu düşenlerin ve gezi için gelenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerin başında gelmektedir. 

İlçe merkezine yakın olan Sarıveli Mahallesinde bulunan Sarıveli Höyüğü ziyareti için Karaçoban araba kiralama hizmetlerinden faydalanmak mantıklı olacaktır. Zira böylece gezinizde vaktinizi daha verimli değerlendirme imkanınız olacaktır. Araç kiralama hizmetinden faydalanarak bu tarihi yapıda istediğiniz kadar kalarak inceleme fırsatı ada bulmuş olacaksınız. Karaçoban’ın en eski yapılarından olan Sarıveli Höyüğü ile adeta tarihte bir yolculuğa çıkmış olacaksınız. 
karaçoban-oto-kiralama.png
Karaçoban Zernak Kalesi

Ülkemiz için tarihi yapılar denildiğinde akla gelen yapıların başında camiler ile birlikte kaleler gelmektedir. Yüksek yayla ve dağlara sahip olan Karaçoban ilçesi de bölge güvenliği ve önlemi için kaleye sahiptir. Uzunca bir geçmişi bulunmasından dolayı birçok medeniyete ve savaşlara tanıklık eden ilçede Zernak Kalesi bulunmaktadır. 1134 yılında yaptırılmış Zernak Kalesi yapısıyla dikkat çekmektedir. Zernak Kalesi Muş beylerinden olan Alaaddin Bey tarafından yaptırılmıştır.

Ülkemizin yapıları arasında sık rastlanan yapılar olmasına rağmen kalelerin birbirlerinden ayrıldığı birçok husus bulunmaktadır. Bu anlamda Karaçoban’da bulunan Zernak Kalesi de kendine özgü mimarisi ile diğer kalelerden ayrılmaktadır. Karaçoban geziniz için görmeniz gereken yerlerden biri olan Zernak Kalesi ulaşımı araçlarla daha kolay olmaktadır. Bundan dolayı Karaçoban rent a car firmalarından araç kiralayarak bu gezinizi daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Karaçoban Gezi Planı

Erzurum’un güneydoğu bölgesinde yer alan Karaçoban ilçesi bölgenin kültürel özelliklerini de yansıtmaktadır. Tarihi oldukça eski zamanlara dayanan Karaçoban sadece günümüz yerel halkının değil eski dönemlerin de izlerini taşımaktadır. Gerek kaleleri gerek höyükleri ile öne çıkmaktadır. Tarihe yolculuk yapmak ve tarih kokan özgün eserleri incelemek isteyenlerin gezi planlarında Karaçoban mutlaka bulunmalıdır. 

Bu tarih kokan ilçeye dair bir gezi planı durumunda araç ile işlem yapmak daha sağlıklı olacaktır. Yüz ölçümü olarak da geniş imkanlar barındıran Erzurum Karaçoban araç kiralama ile daha rahat gezilebilmektedir. Bundan dolayı Karaçoban gezilerinizi araç kiralama firmalarından faydalanarak yapmanız tavsiye edilmektedir. 

karaçoban-rent-a-car.png
Karaçoban Araç Kiralama Firmaları

Görüldüğü üzere özellikle tarihi mekanları ve farklı medeniyetlerinin izlerini incelemeyi sevenler için oldukça ilgi çekici bir yer olan Karaçoban gezi için elverişli bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğal güzellikleri, tarihi eserleri, bölge kültürünü yansıtan özgün eserleri Karaçoban gezisinde görülecek yerler arasında bulunmaktadır. erzurum oto kiralama firmalarını da düşündüğümüzde mantıklı bir plan olarak önümüze çıkmaktadır. 

Karaçoban’da bulunan bu gezi alanlarının çeşitliliği ve ziyaretçilerin yoğunluğu gibi sebeplerden dolayı gelişmiş bir araç kiralama hizmeti sunulmaktadır. Karaçoban kiralık araç firmaları müşteri memnuniyetini önceleyen müşteri odaklı çalışma sistemleri ile ziyaretçilerin memnun kaldıkları bir diğer husus olmaktadır. Böylece araç kiralayarak Karaçoban gezisi gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.