Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Erzurum Araç Kiralama - Erzurum Rent A Car | Gezgin 7/24

Erzurum Oto Kiralama

İş ve turistlik gezi için ya da her ne sebeple olursa olsun Erzurum oto kiralama hizmeti almak istiyorsanız, yorulmadan birçok özel avantajlarla gezgin724.com sitemiz üzerinden Erzurum araç kiralama firmalarına ulaşarak aradığınız kiralık araba için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Sizlere daima nitelikli hizmet sunmayı hedefleyen gezgin724, Erzurum rent a car firmaları ile Erzurum oto kiralama hizmetine ihtiyaç duyanları, online ortamda bir araya getiriyor.

Erzurum Ucuz Oto Kiralama

Erzurum ucuz oto kiralama yapabilmek için, tüm Erzurum rent a car firmaları arasında kıyaslama yaparak, en uygun fiyatı verecek olan firmadan hizmet almanız gerekmektedir. Böyle bir durum gerek telefon üzerinden çok zor, gerekse fiziki olarak imkansıza yakın bir durumdur. 

Erzurum Havalimanı Oto Kiralama

Erzurum’a uçakla gelecekseniz, araç kiralamak için yine zahmet çekmenize gerek kalmadan Erzurum havalimanı araç kiralama hizmeti veren firmalara gezgin724 üzerinden ulaşabilir, hatta hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bu sayede aracınız siz havaalanına iner inmez, size teslim edilir.

Erzurum Hakkında Bilgiler

Erzurum nüfusu 779 bin 321 bin kişi olup, Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan Erzurum, bölgenin ise en büyük üçüncü ili konumundadır.

Erzurum’un komşuları; Kars, Ağrı, Muş, Erzincan, Bayburt, Bingöl, Rize ve Artvin’dir. Şehrin coğrafi en önemli özelliklerinden birisi, Türkiye"nin en yüksek ili olmasıdır. Bu nedenle özellikle kış aylarında, aşırı dondurucu soğuk olmaktadır.

Erzurum mutfağı çok çeşitlilik gösterse de, Türkiye genelinde en ünlü lezzeti Erzurum Cağ kebabı olarak bilinir.

Pasinler Kaplıcası 

Şehrin termal turizmi için önemli bir yere sahip olan Pasinler kaplıcası, Erzurum merkezden 43 kilometre uzaklıkta Pasinler ilçesinde bulunmaktadır. Eklem ağrıları, romatizma ağrıları, cilt hastalıkları, kadın hastalıkları ve benzeri birçok rahatsızlığa karşı faydalı etkileri olduğu bilinen Pasinler kaplıcası, bölgenin en önemli termal merkezleri arasındadır. 

İlçeye ulaşmak ve kaplıcaya kullanmanın yanında çevredeki doğal güzellikleri de ziyaret etmek istiyorsanız, daha fazla yer gezmek için Erzurum araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.
erzurum rent a car

Çifte Minareli Medrese 

Şehrin önemli tarihi sembolleri arasında yer alan çifte minareli medrese, yıl olarak ne zaman yapıldığı tam bilinmese de, 13 yüzyılda yapıldığı kitabesinde yazmaktadır. Medresenin İlhanlı hanedanları arasında yer alan padişah hatun tarafından ya da Selçuklu hükümdarı Alâeddin Keykubat’ın kızı olan Hundi Hatun tarafından yaptırıldığı tahmin edilmektedir. Ancak medresenin banisi tam olarak belli olmayıp, bunlar sadece kuvvetli ihtimallerdir. 

Erzurum Saat Kulesi 

Yine şehrin simge tarihi yapılarından birisi olan saat kulesi, aynı zamanda şehir merkezinde herkesçe bilinen buluşma mekanları arasındadır. Saat kulesinin yapım tarihinin 1124 ile 1132 yılları arasında olduğu bilinmektedir. 

Kulenin asıl yapılış sebebi iç kale içerisinde bulunan cami için minare amacı taşımış olsa da, dönem içerisinde gözetleme kulesi ve farklı amaçlarla da kullanılmıştır. 1843 senesinde minare kulenin üzerine bir saat montaj edilmiş olsa da, bu saati Ruslar kırım savaşı esnasında sökmüşlerdir. 1877 yılında ise İngilizler tarafından hediye edilen saat buraya montaj edilmiş ve minare artık saat kulesi olarak anılmaya başlanmıştır.

Erzurum Ulu Cami 

Erzurum merkezde bulunan ulu cami, şehrin en büyük camisi olma özelliğine sahiptir. 1179 senesinde yaptırılan cami, şehirdeki Selçuklu mimarisinin önemli örnekleri arasında yer almaktadır. Toplam 6000 kişilik hizmet kapasitesi bulunan tarihi cami, kitabelerinden alınan bilgiye göre günümüze kadar 5 defa tadilat görmüştür. 

Palandöken Kayak Merkezi 

Sadece şehrin ve bölgenin değil aynı zamanda ülkemizin de kış turizmi açısından oldukça önemli bir konuma sahip olan kayak merkezi, yerli ve yabancı turistler tarafından kış aylarında büyük ilgi görmektedir. 

Kış sporları için farklı tesislerin bulunduğu kayak merkezine, Erzurum oto kiralama hizmeti alarak daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yakutiye medresesi 

Doğal güzellikleri ile göz kamaştıran Doğu Anadolu Bölgesi"nin en büyük illerinden birisi olan Erzurum"da, tarihi yapıların çok olması da, dikkat çekmektedir. Bu yapılardan önemli bir yere sahip olan Yakutiye Medresesi, Demir Hoca Cemalettin Yakut tarafından 1310 senesinde yaptırılmıştır. Şuanda İslam müzesi olarak hizmet veren tarihi medrese, adeta şehrin tarihime şahitlik edercesine tüm görkemiyle Yakutiye ilçesinde yer almaktadır. Medreseyi ve çevresinde bulunan diğer tarihi alanları daha rahat bir şekilde ziyaret etmek istiyorsanız, Erzurum ucuz oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 
erzurum havalimanı oto kiralama

Nene Hatun Milli Parkı 

Milli mücadelenin en simge isimlerinden birisi olan ve Erzurumlu olduğu bilinen nene hatun anısına yapılan milli park, şehrin manevi atmosferinin yanı sıra tarihi yapısına da önemli katkılar sunmaktadır. Rusların ele geçirdiği aziziye tabyalarını geri alabilmek için o dönem 20"li yaşlarda bulunan Nene Hatun, büyük bir kahramanlık örneği göstererek halkın örgütlenip düşmana karşı birlik içinde savaşmasını sağlayan, dünya savaş tarihinin nadide isimlerinden biridir.

Lalapaşa Cami 

Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan cami, geçmişten günümüze kadar orijinal kimliğini önemli ölçüde korumuştur. Erzurum merkezde yer alan cami, aslında orada bulunan bir külliyenin parçası olup, Mimar Sinan tarafından yapılmıştır. Günümüzde ibadet için aktif olarak hizmet veren camii, şehri ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin ziyaret alanlarından biridir. 

İbrahim Paşa Camii 

Şehirdeki tarihi camilerin çokluğu, özellikle dikkat çekmektedir. Listemizde vermiş olduğumuz tarihi camilerin dışında, şehirde pek çok tarihi özelliğe sahip caminin bulunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Eski hükümet konağının yakınlarında Erzurum merkezde bulunan cami, 1748 senesinde yapılmış olup, tek kubbeli olarak inşa edilmiştir.
erzurum havalimanı arac kiralama

Çoruh Vadisi 

Şehir merkezinden uzak il sınırlarına yakın bir konumda bulunan Çoruh Vadisi, şehrin doğal güzellikleri bakımından zenginliğini en iyi şekilde ortaya koyan yerlerden birisidir. Vadi içerisinde sadece göz kamaştıran doğal güzellikler bulunmayıp, aynı zamanda tarihi kalıntıların varlığı da, dikkat çekici özellikleri arasındadır. 

Oltu Kalesi 

Oltu ilçesinde bulunan kale, Urartular döneminde milattan önce 4. Yüzyılda yapılmıştır. İlçe merkezinde bulunmasına rağmen kayalıkların üzerine inşa edilen kale, ilçenin en önemli tarihi yapısıdır diyebiliriz. 

Oltu çayının hemen kıyısında bulunan kale, muhteşem görüntüsü ile sizi kendisine hayran bırakacak özelliklere sahiptir. Küçük bir kale olmasına rağmen mimari anlamda oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkündür. 

Oltu ilçesine gitmek ve Erzurum"da Erzurum oto kiralama hizmeti veren firmalardan uygun fiyatlarla hizmet almak için, web sitemiz üzerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Yukarıda saydıklarınızdan dışında şehirde birçok tarihi kalıntı ve yapılar bulunmaktadır. Kiliseler, onlarca tarihi camii, aziziye tablası, arkeoloji müzesi ve daha farklı birçok doğal ve tarihi alan şehrin farklı noktalarında yer almaktadır. Şehri hakkıyla doyasıya gezmek için, Erzurum araç kiralama hizmeti alabilir, tüm tarihi ve doğal güzellikleri daha kısa sürede gezebilirsiniz.