Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Alpu Araç Kiralama - Alpu Rent A Car | Gezgin 7/24

Alpu Coğrafi Konumu ve Özellikleri

İş Anadolu Bölgesinde bulunan Alpu, Eskişehir’e bağlı biri ilçemizdir. İlçenin batısında şehir merkezi, güneyinde Mahmudiye ilçesi, kuzeybatısında Sarıcakaya ilçesi, doğusunda Beylikova ilçesi ve kuzeyinde ise Ankara sınırıyla çevrili olan Alpu Ovası yer almaktadır. Eskişehir il merkezinden de geçmekte olan Porsuk Çayı Alpu ilçesini de ikiye bölmekte ve ilçeye adeta renk katmaktadır. İç Anadolu Bölgesine hakim olan karasal iklim Alpu’da da kendisini göstermektedir.  Bu güzel ilçe gezip görülebilecek birçok yere sahiptir ve ziyaretçiler için Eskişehir Alpu araç kiralama seçenekleri mevcuttur. Araç kiralama hizmetleri ile Alpu gezintileri çok daha kolay hale gelmekte ve daha çok yer gezmek mümkün olmaktadır.

Alpu Ulaşım İmkanları

Alpu ilçesi Eskişehir il merkezine 49 km mesafededir. İlçe Mihalıçcık-Beylikova-Eskişehir yolunun üzerinde yer almakta olup ilçeye ulaşım sorunu yaşanmamaktadır. İlçeden Eskişehir’e ve Eskişehir’den ilçe merkezine sürekli olarak otobüs seferleri yapılmaktadır. İlçe merkezine gelmek isteyen ziyaretçiler toplu taşıma araçlarından istifade edebilmektedirler. İlçe merkezinde ve kırsal kesimlerde yer alan Alpu gezilecek yerler içinse Alpu oto kiralama firmalarını tercih etmek ziyaretçiler için büyük kolaylık sağlayacaktır. 

Gezme programlarını kendi istekleri doğrultusunda planlayabilecek ve diledikleri yerlere kolaylıkla ulaşım sağlayabileceklerdir. İlçe zamanda Ankara-Eskişehir demiryolu üzerinde bulunduğundan demiryolu ulaşımına da imkan sağlamaktadır. Gerek Ankara’dan, gerek Eskişehir İl merkezinden ve ülkenin her noktasından Alpu’ya gelecek olanlar için ulaşım sorunu gündeme gelmeyecektir.
alpu-araba-kiralama.png
Alpu Ekonomik Göstergeleri 

İlçenin başlıca gelir kaynakları tarım ve hayvancılık olarak kabul görmektedir. Alpu Ovası tarım açısından oldukça verimli topraklara sahiptir. Bu açıdan tarımsal üretim de önemli bir fonksiyona sahiptir. İlçede tarım ve hayvancılığın yanı sıra Eskişehir’le özdeşleşmiş olan Lületaşı da önemli bir gelir kaynağıdır. Alpu tam anlamıyla lületaşı cennetidir. Beyaz altın olarak kabul edilen lületaşı ve ocakları ilçede önemli bir yere sahiptir. Lületaşı ihracat edilmesi açısından da önemli ekonomik değere sahiptir. Yurtdışında Viyana taşı olarak bilinen lületaşı Alpu’da ocaklardan çıkarılmakta ve aynı zamanda atölyelerde işlenebilmektedir. 

Alpu atölyelerinde gümüş işlemeciliği de önemli bir geçmişe sahiptir. Savat sanatı olarak bilinen ve Alpu’yla özdeşleşen savat çamuruyla gümüş süslemesi halen atölye tezgahlarında sürdürülmektedir. Bilezik, kolye, kemer gibi süs eşyaları savat sanatının nadide eserlerindendir. 200 yıl gibi bir geçmişe sahip olan bu sanat Alpu’ya gelen ziyaretçilerden büyük ilgi görmektedir. Alpu ziyaret ve gezilerinde bu atölyeleri gezmek büyük bir şans olacaktır. Eskişehir Alpu araç kiralama firmalarından temin edebileceğiniz kiralık araçlarla gezilerinizde hem zaman tasarrufu sağlayacak hem de daha fazla yer gezme fırsatı yakalayacaksınız. 

Doğal Güzellikler ve Gezi Yerleri

Alpu Ovasının geniş düzlüğünde yer alan ilçe doğayla iç içedir. Geçim kaynakları arasında yer alan tarım ve hayvancılık faaliyetleri ilçe halkının doğayla bütünleşmesine sebep olmuştur. Tahıl, sebze ve meyve yetiştiriciliği ilçede sürdürülmektedir. Hayvancılık konusunda da küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık yanı sıra arıcılık ve balıkçılık da yaygın faaliyetlerdir. Bu uğraşlar ilçenin doğal güzelliklerinin sağladığı imkanlarla mümkün olmaktadır. Bu açıdan ilçenin doğal zenginlikleri arasında tarım ve hayvancılık faaliyetleri özel bir yere sahiptir. 
alpu-araç-kiralama.png
İlçede Çatacık Ormanı doğaseverler için özel bir yere sahiptir. Kent yaşantısında uzak bir hafta sonu geçirmek isteyenler için oldukça cazip bir seçenektir. Orman içerisinde yer alan geyik üretme çiftliği hayvan severlerden büyük ilgi görmektedir. Ziyaretçilerin ilgisine alışık olan geyikler samimi tavırlarıyla misafirlerin yüzlerini güldürmektedir. Bu güzellikleri gezip görmek isteyenler için Alpu araba kiralama firmalarından uygun fiyatlarla araç kiralayabilir ve gezmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

 Deredop Kanyonu(Saklı Kanyon) ilçede ilgi gören bir başka doğal güzelliktir. Karacaören Köyü’nün 1.5 km kuzeydoğusundan itibaren devam eden kanyon yaklaşık 5 km kadar ilerlemektedir. Kanyon içerisinde toplamda28 ayrı şelale bulunmakta olup bunlardan bazılarının yüksekliği 40 metreyi aşmaktadır. Şelalelerin oluşturduğu küçük göletler ise ayrı bir seyir zevki sunaktadır. Orman yolu içerisinden geçiş yapılan kanyonda dağcılık ve su sporları da yapılmaktadır. Ziyaretçilerin kolay ulaşım sağlaması adına Alpu kiralık araç firmaları büyük indirimler sağlamaktadır.

Alpu İlçesi Tarihi Dokusu

İlçede bulunan höyüklerden ilçenin ilk çağlardan itibaren yerleşim yeri olarak kullanıldığı anlaşılmaktadır. M.Ö 2000 yıllarında Hititlerin egemenlik sürdüğü Alpu sonrasında Frigler tarafından ele geçirilmiş ve Frig Krallığı’na ev sahipliği yapmıştır. Sonrasında Roma’nın hakimiyet kurduğu ilçe 1071 Malazgirt Zaferinden sonra 1074 yılında Türk egemenliği altına girmiştir. İlçede bulunan en önemli tarihi miraslardan birisi olan Büyük Kızlar Höyüğü tarihi geçmiş açısından önemli bilgiler sunmaktadır. Höyüğün Frig ve Roma dönemi izleri taşıdığı anlaşılmıştır. Bu tarihi güzelliği görmek isteyenler için eskişehir araç kiralama imkanları mevcuttur.
alpu-oto-kiralama.png
Şifa veren hamam olarak bilinen tarihi şaheser de görülmesi gereken yerlerdendir. Şifalı sularıyla ziyaretçilerini bekleyen hamam Alpu’yu ziyaretçilerin uğrak noktalarındandır. Alpu kurumsal araç kiralama firmaları ve Alpu rent a car hizmetleri ziyaretçilerin hem bireysel hem de kurumsal kiralama taleplerine eksiksiz olarak cevap vermekte ve Alpu gezileri çok daha konforlu hale gelmektedir.