Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Beylikova Araç Kiralama - Beylikova Rent A Car | Gezgin 7/24

Beylikova İlçesi Coğrafi Özellikleri

Eskişehir’e bağlı bulunan Beylikova ilçesi il merkezine 77 km uzaklıkta bulunmaktadır. İlçenin kuzeyinde Alpu ve Mihalıççık, güneyinde Mahmudiye ve Sivrihisar batısında ise Eskişehir il merkezi yer almaktadır. İlçenin içinden geçen Porsuk Çayı ilçeye ayrı bir hava katmaktadır. Karasal iklimin görüldüğü ilçede yıllık yağış miktarı ise oldukça düşüktür. İlçenin ismi 1985 yılında Beylikova olarak tescil edilmiştir. İlçeyi ziyaret etmek isteyenler için Beylikova araç kiralama firmaları oldukça cazip fiyatlarla ve son model araçlarla hizmet sunmaktadır.

 Beylikova Ulaşım İmkanları

İlçeden Eskişehir’e ve Eskişehir’den ilçeye her günün her saati toplu taşıma imkanı mevcuttur. Karayolu ulaşımı açısından sorun yaşanmayan ilçede demiryolu açısından da ulaşım imkanı oldukça geniştir. İlçe tren garında Karesi, Boğaziçi, Doğu ve Güney Trenleri durmaktadır. Bu açıdan tren seyahati sevenler için önemli bir imkan sunulmaktadır. İlçeye gelen ziyaretçilerin ilçede bulunan Beylikova oto kiralama firmalarından tercih edecekleri kiralık araçlarla ilçede diledikleri şekilde ve özgürce gezebileceklerdir. Beylikova’ya gelecek olan ziyaretçilerin ulaşım konusunda zorluk yaşamayacağı ve ilçeye ulaşım sağladıktan sonra Beylikova araç kiralama imkanlarından cazip fiyatlarla istifade edebileceği bilinmelidir. 
beylikova-araba-kiralama.png
Beylikova Ekonomisi ve Geçim Kaynakları

İlçenin temel geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Tarımın ilçe ekonomisindeki önemi vurgulayan başak sembolü ilçe legosunda kendine yer edinmiştir. İlçede pancar üretimi de önemli seviyededir. Beylikova ilçesinde hayvancılık da oldukça yaygın bir faaliyettir. İlçe son dönemde tarım ve hayvancılık işletmelerinde yaşanan mekanizasyon çalışmalarıyla üretim konusunda daha da ileri seviyelere ulaşmıştır. Süt üretimi konusunda büyük bir ivme yakalayan ilçede süt toplama sistemi geliştirilerek üreticilerin süt üretimine olan ilgisi arttırılmıştır. İlçede besicilik faaliyetleri de günden güne artmaktadır. 

Et üretiminde ülke ekonomisine katkı sağlaması açısından yatırımlar sürekli olarak artmakta ve besi organize sanayi bölgesi ile bu artış desteklenmektedir. Tarım ve hayvancılığa yatırım yapmak isteyenlerin ilçede bulunan işletmeleri gezmeleri fikir vermesi ve örnek teşkil etmesi açısından faydalı olacaktır. İlçeye gelmek isteyen üreticiler Eskişehir Beylikova araç kiralama firmalarından araç kiralayarak işletmeleri rahatlıkla gezebilirler. 

Beylikova Süt Festivali

Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yaygın olmasıyla birlikte ilçede bu faaliyetlerin tanıtımı ve teşviki için de bazı çalışmalar yürütülmektedir. Beylikova süt festivali bu çalışmaların en çok bilineni olup her yıl Haziran- Temmuz aylarında ilçeye ayrı bir canlılık getirmektedir. Festivale çevre il ve ilçelerden çok sayıda ziyaretçi akın etmekte ve sektörde yer alan birçok ulusal firmada festivale katılım göstermektedir. Festivalde yer almak isteyen kurumsal firmaların Beylikova kurumsal araç kiralama imkanlarını tercih etmeleri ticari ve mali açıdan büyük kolaylıklar sağlayacaktır.  

 
beylikova-araç-kiralama.png

Beylikova Geçmişi ve Tarihi Doku

Tarihi geçmişi açısından Beylikova ilçesinin oldukça zengin bir serüveni olmuştur. İlçenin M.Ö 13 yüzyılda Eti Uygarlığı hakimiyetinde bulunduğu ve M.Ö 12. Yüzyılda ise Frigya egemenliğine geçtiği bilinmektedir. M.Ö 5. Yüzyıllarda ise Trakların egemenliği söz konusu olmuş ve ilçede Truva şehri kurulmuştur. Frigler tarafından Truva şehrinin yıkılması ile şehir tekrar kurulmuştur. Frigler açısından oldukça önemli bir yeri olan Gordion şehrinin Beylikova yakınlarında kurulduğu bilinmektedir. Lidyalılar, Persler, Romalılar ve Anadolu Selçuklu Devleti de ilçede egemen olmuş uygarlıklardır. 

Beylikova ilçesinin tarihinde önemli bir hayvan yetiştirme merkezi olduğu bilinmektedir. İlçeye bu nedenle Beylikahır ismi verilmiştir. Cumhuriyetle birlikte Eskişehir’e bağlı bir bucak olan Beylikahır 1985 yılında Beylikova ismini almış ve 1987 yılında ise ilçe olmuştur. İlçenin bu sengin tarihi günümüze uzanan eserler bırakmıştır. Beylikova gezilecek yerler arasında yer alan bu tarihi güzellikleri görmek isteyenler için Beylikova rent a car firmalarının avantajlı araç kiralama hizmetlerinden faydalanmak büyük kolaylık sağlayacaktır.

Beylikova Turizm Etkinlikleri ve Gezilecek Yerler

İlçede düzenlenen en önemli turizm etkinliği süt festivalidir. İlçeye festival döneminde süte ve süt ürünlerine ilgi duyan birçok misafir gelmektedir. Festivalin ticari boyutu dolayısıyla da sektör temsilcilerini ağırlayan Beylikova festivalin bölgesel olmaktan çıkıp ulusal bir kimliğe bürünmesi için çalışmalar yürütmektedir. İlçeyi ziyaret etmek isteyenlerin festival dönemine uygun programlar yapması ve gezilerinde ihtiyaç duyacakları araçlar için Beylikova araba kiralama firmalarından önceden randevu almaları önemli bir husustur.

İlçede Uzunburun Köyü, Yalınlı Köyü, İmikler Köyü başlıca gezilebilecek köylerdir. Beylikova’ya yolu düşenlerin bu köyleri muhakkak görmesi gerekmektedir. Zira geziye değecek güzelliklerle karşılaşacaklardır.  Gezi programları için Beylikova araba kiralama imkanları ilçede mevcut olup gezileriniz bu sayede çok daha kolay hale gelecektir.

 İlçenin zengin bir yemek kültürü vardır. İlçe nüfusunda önemli yere sahip olan Balkan ve Kafkas göçmenleri ilçe mutfağına eşsiz lezzetler kazandırmıştır. Özellikle Çerkez mutfağı tatları damaklarda unutulmaz lezzetler bırakacaktır.
beylikova-oto-kiralama.png
Kültür turizmi açısından Ballıhisar ören yeri de önemli bir gezi alanıdır. İlçenin zengin tarihi dokusu ilçeye kültürel bir miras olarak kalmış ve birçok eser bırakmıştır. Tüm bu güzellikleri yerinde görmek ve Beylikovanın güler yüzlü samimi insanlarının misafiri olmak için tatil ve gezi programlarınız ilçeyi eklemenizde fayda olacaktır. Programlarınızı belirlerken ilçede eskişehir araç kiralama imkanlarının olduğunu bilmeniz de faydalı olacaktır.