Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çifteler Araç Kiralama - Çifteler Rent A Car | Gezgin 7/24

Çifteler Gezilecek Yerler

Eskişehir’e bağlı olan ilçeler arasında yer alan Çifteler, bölgenin gezilecek yerleri arasındadır. Bölgenin doğal güzellik açıdan zengin olması ve bitki örtüsünün canlı olması sebebiyle yıl içerisinde yoğun olarak ziyaretçi ağırlamaktadır. Eskişehir iline giden kişiler, Çifteler gezilecek yerler konusunda araştırmalar yapmaktadır. İç Anadolu bölgesinde bulunan ilçeye çeşitli şekillerde ulaşım sağlanabilmektedir. Toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile ulaşım sağlamak mümkündür. İlçenin Sakarya ve Ankara gibi önemli merkezlere yakınlığı sebebiyle çeşitli şartlar bakımından gelişmiş olduğu bilinmektedir.

Yörede bulunan çeşitli güzellikler vardır. Sakarya nehrine kıyısı olan bölgede Sakaryabaşı ismini alan önemli doğal alanlar bulunmaktadır. İlçenin tarihi eski dönemlere kadar dayanmaktadır. Bölge çevresinde bulunan höyükler, ilçenin tarihi hakkında bilgi vermektedir. Osmanlılar döneminden biri çeşitli ekonomik faaliyetler sebebiyle kullanılan ilçenin ismi geçmişten günümüze çeşitli şekillerde değişmiştir. 1951 yılında ilçe olmaya hak kazanan Çifteler ve çevresinde gezilip görülmesi gereken çeşitli alanlar mevcuttur. Çifteler araç kiralama hizmetlerinden yararlanılarak istenilen yerler gezilebilir.
çifteler-araba-kiralama.png
Çifteler Nerededir? Nerenin İlçesidir?

İç Anadolu bölgesinin önemli ilçeleri arasında yer alan Çifteler, Eskişehir iline bağlıdır. Eskişehir merkezine olan uzaklığının 70 kilometre civarı olduğu bilinmektedir. İlçe, Mahmudiye ve Emirdağ ilçelerine yakın konumda bulunmaktadır. Ankara ve İstanbul illerine de çok uzak olmayan Çifteler ilçesine birçok karayolundan ulaşım sağlanabilmektedir. Çifteler araba kiralama ile ilçe ve çevresine ulaşım sağlamak mümkündür.

İlçenin kuruluşunun Sultan Mahmut dönemine dayandığı hakkında bilgiler mevcuttur. Cumhuriyet döneminden beri bu isimle anılan ilçenin kendine özel mimari yapısı bulunmaktadır. Az katlı müstakil evlerle yapılanan ilçede ormanlık alan bulunmaktadır. Nüfus açısından da gelişmiş olması sebebiyle sağlık, eğitim ve konaklama hizmetleri konusunda da oldukça gelişmiş ilçeler arasındadır.

Çifteler Geçim Kaynakları

Çifteler ilçesi düz bir alan üzerine kurulmuş olduğu için ekonomik açıdan tarım ve hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. Sakarya nehrine yakınlığı sebebiyle sulama olanakları gelişmiştir. Bu sayede tarım ürünlerinde verimlilik sağlanmaktadır. Orman zenginliği bulunan ilçede orman faaliyetleri de yapılmaktadır. İlçede hayvancılıkla uğraşan kişiler de vardır. 

Çifteler Tarihi Hamamı

Kırkızbaşı köyü, Çifteler ilçesine bağlı olan köyler arasındadır. Sakarya Nehrinin yakınlarında olan köy içinde bulunan Çifteler Hamamı, ilçenin gezip görülecek yerleri arasında bulunmaktadır. Tarihi bir yapı olan hamam sade bir yapıya sahiptir. Termal ve şifalı su özelliğe taşıyan suyu sayesinde çeşitli illerden ziyaretçi almaktadır. Kükürt ve mineral özellikli suyunun çeşitli hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.

 

Çifteler Hamamkaya Nerededir? 

Hamamkaya tarihi kalıntıları Çifteler ilçesinin tarihi yapıları arasında yer almaktadır. Yapının Frigyalılardan kaldığı bilinmektedir. Çifteler ilçesini ziyaret eden kişiler, kalıntı halinde bulunan hamamı ziyaret edebilir. Hamamkaya tarihi yapısına Çifteler oto kiralama hizmetlerinden yararlanılarak gidilebilir.
çifteler-araç-kiralama.png
Çifteler Sakaryabaşı Nerededir?

Sakaryabaşı, Türkiye’nin en önemli doğal güzellikleri arasında yer almaktadır. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden ziyaretçi almaktadır. İlçeye yaklaşık olarak 2 kilometre uzaklıkta bulunan bölgenin harika bir manzarası mevcuttur. Sakarya Nehrinin başlangıcı olarak bilinen bölgede göl bulunmaktadır. Göl içerisinde çeşitli balıklar ve kendine özgü bitkiler bulunmaktadır. Renkli bir manzaraya sahne olan göl mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Bu bölgede piknik yapma ve konaklama hizmetlerinden yararlanmak da mümkündür. Eskişehir Çifteler araç kiralama firmalarından araç kiralanarak bu doğal manzaranın keyfi çıkarılabilir.

Çifteler Konaklama ve Ulaşım

Eskişehir ilinin önemli ilçeleri arasında bulunan Çifteler, konaklama ve ulaşım hizmetleri bakımından gelişmiştir. Sakarya nehrine yakın olması sebebiyle turizm faaliyetlerinin de geliştiği ilçede tarım ve hayvancılık faaliyetleri de yapılmaktadır. İlçe genelinde bulunan otel ve pansiyonlarda konaklamak mümkündür. Konaklama konusunda hizmet veren Öğretmenevleri ve oteller bulunmaktadır. Otellere ve lokantalara ulaşmak için Çifteler kiralık araç hizmetlerinden yararlanılabilir.

İlçeye ulaşım sağlanabilecek birçok farklı yol bulunmaktadır. Düz bir alanda olması sebebiyle ulaşımın kolay olduğu ilçeye tren ve karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Çeşitli il ve ilçe merkezlerinden otobüs seferleri de düzenlenmektedir. Ankara iline de yakın olması sebebiyle gelişen ilçede Çifteler ucuz araç kiralama hizmetleri verilmektedir. İlçeyi ve çevresindeki tarihi ve kültürel alanları görmek isteyen kişiler, toplu taşıma araçlarından da yararlanabilmektedir. Eskişehir il merkezinden belediye otobüsleri ile ulaşım sağlamak mümkün olmaktadır.
çifteler-oto-kiralama.png
Çifteler Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Eskişehir il ve ilçelerini gezmek isteyen kişilerin gezmesi gereken ilçeler arasında yer alan Çifteler ilçesini gezmek için özel araçlar ve toplu taşıma araçları kullanılabilmektedir. Merkezi konumda bulunması sebebiyle birçok hizmetin gelişmiş olduğu ilçenin gezip görülecek çeşitli yerleri mevcuttur. Eskişehir ve çevresine iş amaçlı gelen kişiler için eskişehir oto kiralama hizmetleri de verilmektedir.

İlçe çevresinde bulunan nehir ve doğal güzellikleri görmek amacıyla gezi turları gerçekleştirilebilmektedir. İlçe çevresinde bulunan oteller ve lokantalar ile rahat bir gezi sürdürmek mümkün olmaktadır. Çevrenin bütün tarihi ve doğal güzelliklerini pratik bir şekilde gezmek için Çifteler rent a car ile araç kiralamak mümkündür. Araç kiralama hizmetlerine internet sitelerinden ulaşılabilir.