Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 15.08 - 10:00
Teslim Tarihi 20.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Günyüzü Araç Kiralama - Günyüzü Rent A Car | Gezgin 7/24

Günyüzü Gezilecek Yerler

Eskişehir iline bağlı olan Günyüzü, bölgenin şirin ve güzel ilçeleri arasındadır. İlçede çeşitli gezilecek yerler mevcuttur. Günyüzü gezilecek yerler için çeşitli ulaşım araçları kullanılabilir. Bol ağaçlı yapısıyla güzel bir manzaraya sahip olan ilçenin çeşitli tarihi ve kültürel özellikleri mevcuttur. Eskişehir ve Ankara illerinin ortasında yer alan ilçenin bu illere olan uzaklığı yaklaşık eşit mesafededir. İlçede bulunan şifalı su özelliği dikkat çekmektedir.  İlçe, Sivrihisar ve Konya merkezlerine de yakın mesafede de bulunmaktadır.

İlçenin bazı bölgelerinde Frig kalıntıları bulunmaktadır. Bu nedenle ilk yerleşim merkezi olma tarihinin bu uygarlığa dayandığı bilinmektedir. İlçenin Roma İmparatorluğu ve Bizans İmparatorluğu tarafından da yerleşim merkezi olarak kullanıldığı vardır. İlçenin Kozağacı gibi eski isimleri de mevcuttur. İlçe büyük illere yakın mesafede bulunmasından dolayı gelişmiştir. Çeşitli hizmetlerin geliştiği ilçeyi gezip görmek için toplu taşıma araçlarından yararlanmak mümkündür. Özel araçlarıyla gezmek isteyenler için Günyüzü araç kiralama hizmetleri verilmektedir.

Günyüzü Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Ankara ilinin batısında bulunan Günyüzü, Eskişehir’e bağlı bir ilçedir. 1990 yılında ilçe olmaya hak kazanan Günyüzü, çeşitli merkezlere yakın konumda bulunmaktadır. Yaklaşık 7 bin nüfusa sahip olan ilçenin ulaşım konusunda gelişmiş olduğu bilinmektedir. Ankara – Eskişehir karayolu üzerinden gidilebilen ilçede tarihi ve doğal güzellikler mevcuttur.  Ankara ve Eskişehir gibi illerde yaşayıp ilçeyi gezmek isteyen kişiler, Günyüzü araba kiralama seçenekleri de bulunmaktadır.
günyüzü-araç-kiralama.png
Günyüzü Geçim Kaynakları

Eskişehir ilinin şirin ilçeleri arasında bulunan Günyüzü ilçesinde yerel halk geçimini çeşitli şekillerde sağlamaktadır. Belediye ve İlçe unvanlarını alan yerleşim merkezinin toplam nüfusunun köyler ile birlikte 7 bin civarı olduğu bilinmektedir. Merkeze bağlı olan köyler arasında Kayakent, Gecek, Kavacık ve Kuzuören gibi köyler bulunmaktadır. İlçeye yakın konumda olan Arayit Dağı da önemli alanlar arasındadır. Düz bir alan üzerinde bulunması sebebiyle tarım ve hayvancılık yapılmaktadır. Köylerde kilim ve dokumacılık faaliyetleri de yürütülmektedir.

Günyüzü Çardak Kaplıcası ( Hamam Karahisar)

Hamamkarahisar, şifalı suyuyla ünlü yerlerden biridir. Günyüzü ilçesine yakın konumda bulunan alan, gezip görülmesi gereken yerler arasındadır. Dağ yamacından kaynağını alan su ile kaplıca özelliği bulunan Çardak Kaplıcası, birçok özelliğe sahiptir. İçme olarak da kullanılabilen kaplıcayı sağlık turizmi açısından ziyaret eden birçok kişi bulunmaktadır. Suyun; romatizma, kalp damar sorunları ve çeşitli hastalıklara karşı etkili olduğu bilinmektedir. Şifa ve gezi amaçlı hamama gitmek isteyen kişiler için Günyüzü oto kiralamaimkanları bulunmaktadır.

 

Günyüzü Yelinüstü Mağarası

Kayakent Mahallesi, Günyüzü ilçesine bağlı olan mahalleler arasındadır. Bu mahalle içerisinde bulunan mağara gezip görülmesi gereken yerler arasındadır. Sivrihisar Dağlarına da yakın konumda olan Yelinüstü Mağarasının uzunluğunun 420 metre olduğu bilinmektedir. İki bölümden oluşan mağarada tarihi dönemlere ait kalıntılara rastlanmıştır. Bölge tarihi için önemli bir yere sahip olan mağara, Günyüzü ilçesinin önemli tarihi yapıları arasındadır.

 
günyüzü-oto-kiralama.png
Günyüzü Yelinini Mağarası

Kayakent Mahallesinde bulunan Yelinüstü mağarasının güney kısmında yer alan mağaranın uzunluğu ise 271 metre civarındadır. İçinde damla taşlar bulunan mağaranın eski zamanlarda yerleşim alanı olarak kullanıldığı bilinmektedir. Mağara içerisinde eski dönemlere ait kalıntılar bulunmuştur. Günyüzü ve bölge tarihi için önemli olan bu mağaraları rahat rahat gezmek için Günyüzü kiralık araç ilanlarından yararlanılabilir.

Günyüzü Konaklama ve Ulaşım

Ankara ve Eskişehir illerine yakın merkezde bulunan Günyüzü ilçesinde konaklama ve ulaşım hizmetleri gelişmiştir. İlçe merkezine gelen ziyaretçilerin konaklaması amacıyla hizmet veren otel ve pansiyonlar bulunmaktadır. İlçede lokantalar da bulunmaktadır. İlçeye gezmek amacıyla gelen kişiler bu lokantalardan ilçeye özgü lezzetlerin tadına bakabilmektedir. İlçe içerisinde bulunan kaplıcalardan dolayı yılın belli dönemlerinde ziyaretçi alan ilçenin tarihi önemi de büyüktür. Kurtuluş Savaşı sırasında çeşitli mücadelelere sahne olan ilçenin Türkiye tarihinde de önemli olan ilçeler arasındadır. İlçe ve çevresinde işi olan kişiler için Günyüzü kurumsal araç kiralama hizmetleri de mevcuttur.

Günyüzü İlçesi ve çevresinde yapılan araştırmalarda savaş dönemlerine ait kalıntılar bulunmaktadır. Toprakları verimli olan ilçenin çevresinde çeşitli tarım faaliyetleri yapılmaktadır. Kaplıca ve mağara gibi doğal güzellikleriyle dikkat çeken ilçenin gezip görülmesi gereken birçok yeri bulunmaktadır. Yurtdışından da ziyaretçi alan ilçede çeşitli kültürel faaliyetler de yapılmaktadır. Ulaşım ağının gelişmiş olduğu ilçeyi gezmek ve tarihi bilgileri öğrenmek için eskişehir araç kiralama hizmetlerinden yararlanılabilir. İlçede hizmet veren otel ve pansiyonlar ile internet üzerinden iletişim sağlanabilmektedir. İlçeye ulaşım birçok ilden kolay olarak sağlanmaktadır.
günyüzü-rent-a-car.png
Günyüzü Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Yakın illerden ilçeyi gezmek amacıyla yola çıkan kişiler günübirlik olarak Günyüzü gezi turu gerçekleştirme imkanına sahiptir. İlçe çevresinde bulunan mağaraların ve kaplıcaların gezilmesi faydalı olacaktır. Tarihi ve doğal açıdan önemli yere sahip olan yapıların pratik ve hızlı bir şekilde gezilmesi için Günyüzü rent a car hizmetlerinden yararlanılabilmektedir. Araç kiralayarak istenilen yerlerin kolaylıkla gezilebilmesi mümkündür. Eskişehir Günyüzü araç kiralama hizmetlerine internet üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir.