Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Han Araç Kiralama - Han Rent A Car | Gezgin 7/24

Han Gezilecek Yerler

Han ilçesi düz ve yeşil bir ova üzerine kurulmuştur. Eskişehir’e bağlı bir ilçe olan Han, bölgenin önemli ilçeleri arasındadır. İlçeye ulaşmak için çeşitli yollar kullanılabilmektedir. Çifteler ilçesine yakın olmasından dolayı bu ilçe üzerinden otobüs hatları bulunmaktadır. Han gezilecek yerler için toplu taşıma araçları ve özel araçlar kullanılabilmektedir. İlçe ve çevresinde bulunan pek çok tarihi yapı vardır. Tarih açısından önemli yerleşim merkezlerinden olan Han, eski dönemlerde ticaret merkezi olarak görev yapmıştır.

Ankara, Eskişehir ve Afyon illerine yakın mesafede olan ilçenin merkezi bir konuma sahip olması önemlidir. Bölgenin tarihinin Sultan 4.Murat dönemine kadar dayandığı bilinmektedir. 4.Murat vezirlerinden olan Hüsrev Paşa, bu bölgeye külliye yaptırmıştır. Bu külliye yıllar boyunca birçok ziyaretçi ağırlamıştır. Ticaret ve kültür merkezi olarak önemli olan Han ilçesinde gezip görülmesi gereken çeşitli yerler bulunmaktadır. İlçenin önemli yapılarını gezmek için Han araç kiralama hizmetlerinden yararlanılabilir.

Han Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Han ilçesi, Eskişehir iline bağlı olan ilçeler arasındadır. Doğusunda Çifteler ilçesi bulunmaktadır. Batısında ise Seyitgazi bulunmaktadır. Güneyinde Afyon ili bulunan ilçe, Ankara ve Eskişehir illerine de yakın kaynakta bulunmaktadır. Eski dönemlerde kervanların geçiş noktası olması nedeniyle de merkezi olan Han ilçesi, İç Anadolu Bölgesinin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Han ilçesine ulaşım sağlamak için Han araba kiralama ilanlarından araç kiralamak mümkündür.
han-araba-kiralama.png
Han Geçim Kaynakları

İlçe düz ve verimli topraklar üzerine kurulmuştur. Nüfusunun fazla olmaması nedeniyle geçim kaynaklarında çeşitlilik görülmemektedir. Yer şekillerinin ve iklimin elverişli olması nedeniyle tarım faaliyetleri yürütülmektedir. Tarımın yanında hayvancılıkla uğraşan yerel halk da bulunmaktadır. İlçe, birçok ilin geçiş yolu üzerinde bulunduğu için çeşitli dönemlerde ziyaretçi almaktadır. Kültürel ve doğal özellikleri sebebiyle ilçeyi gezmek için gelen kişiler de bulunmaktadır. Han oto kiralama hizmetleri ile araç kiralayıp ilçe gezilebilmektedir.

Han Hüsrev Paşa Külliyesi

Han ilçesinin önemli yapılarından olan külliyede çeşitli yapılar bulunmaktadır. Han, cami ve hamam gibi yapılar bulunan külliyenin Osmanlı tarihi açısından önemi büyüktür. 17.yüzyılda yaptırılan han ticaret yolu üzerinde bulunduğu için birçok kültüre ev sahipliği yapmıştır. İsmini yaptıran vezirden alan yapı, tarihi alanları seven kişiler tarafından mutlaka gezip görülmelidir.

Han Hüsrev Paşa Camii

Han ilçesinde bulunan tarihi yapılar arasında Hüsrev Paşa Camisi de bulunmaktadır. Bazı bilgiler de caminin Rüstem Paşa tarafından yapıldığına rastlanmaktadır. Selçuklu Döneminden kalan kilisenin yerine yapılan caminin mimari yapısı özeldir. Mimari olarak Selçuklu mimarisinin izlerini taşıyan cami zaman içinde yenilenerek günümüze taşınmıştır. İlçeyi gezmek için gelen kişiler tarafından görülmesi faydalı olacaktır. Han kiralık araç hizmetlerinden faydalanarak ilçenin tarihi mekanlarını rahatlıkla gezmek mümkündür.
han-araç-kiralama.png
Han Yer Altı Şehri

Han ilçe merkezinin güneydoğu kısmında bulunan Yer altı şehri ilçenin gezip görülmesi gerekilen yerleri arasındadır. Yer altı şehrinin doğal özellikleri bulunmaktadır.  Şehrin kayaların oyulması ile kat kat şeklinde yapıldığı bilinmektedir. Yer altı şehri içerisinde mezar alanları da bulunmaktadır. Çeşitli odalar ve koridorların bulunduğu yer altı şehri, bölgenin ve ülkemizin önemli yapıları arasındadır. Eskişehir müze görevlilerinin bulduğu yer altı şehri günümüzde de ziyaretçi kabul etmektedir. Yer altı şehrini gezip görmek için Han ucuz araç kiralama hizmetlerine başvurulabilir.

Han Yazılıkaya Antik Kenti

Yazılıkaya köyü Han ilçe merkezine bağlıdır. İsmini bulunduğu köyden alan Yazılıkaya antik kentinin Frig döneminde yapıldığı bilinmektedir. Antik kentin dini merkez olduğuna dair bilgiler de vardır. Kayalıklardan yapılmış olan anıt mezarların da bulunduğu antik kentte birçok uygarlığa ait kalıntılar bulunmaktadır. Antik yolların, mezarlıkların ve çeşitli kabartmaların bulunduğu Antik kent, tarihi açıdan önemli bir yere sahiptir. Yazılıkaya köyü ve antik kenti çevresinde Midas Anıtı da bulunmaktadır. Antik kenti rahat bir şekilde gezebilmek için Han rent a car hizmetleri ile araç kiralanabilmektedir.

Han Konaklama ve Ulaşım

Birçok merkeze yakın konumda bulunan ilçe, eski zamanlarda merkezi konumu sebebiyle ticaret merkezi olarak kullanılmaktaydı. Ankara ve Afyonkarahisar gibi illere de yakın olması sebebiyle çeşitli hizmetlerin gelişmiş olduğu ilçeye ulaşım sağlamak kolaydır. Çeşitli il merkezlerinden otobüs ile ulaşım sağlamak mümkündür. En kolay ulaşımın ilçeye yakın olan Günyüzü ilçesinden gerçekleştirildiği bilinmektedir.

İlçeyi gezmek ve görmek amacıyla gelen ziyaretçilerin konaklayabileceği yerler bulunmaktadır. İlçe merkezinde bulunan otel ve pansiyonlardan yararlanılabilir. Yakın il merkezlerinde konaklayarak ilçeye araç ile ulaşım sağlamak da mümkündür. İlçeye iş amaçlı gelen kişiler için eskişehir oto kiralama hizmetleri bulunmaktadır.
han-oto-kiralama.png
Han Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Han ilçesini için gezi turu gerçekleştirmek isteyen kişilerin çeşitli seçenekleri bulunmaktadır. Günübirlik ziyaret etme şansı olduğu gibi konaklama yapılarak da gezmek mümkündür. Han ilçesini gelen kişiler gezebileceği çeşitli doğal ve tarihi yapılar bulunmaktadır. İlçenin tarihi geçmişinin önemli olduğu için tarihi geziyi seven kişiler tarafından sık sık ziyaret edildiği bilinmektedir. İlçeyi gezmek isten kişiler, Eskişehir Han araç kiralama firmaları ile özel araç kiralayarak hızlı bir şekilde gezebilir. Araç kiralamak isteyen kişiler internet üzerinden bilgi alabilmektedir.