Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
İnönü Araç Kiralama - İnönü Rent A Car | Gezgin 7/24

Eskişehir İnönü Tanıtımı

Tarihi Friglere kadar uzanan İnönü Eskişehir’in bir ilçesidir. Oldukça eskilere dayanan tarihi ile M.Ö 3500’lere kadar yerleşim yeri olarak kullanıldığı düşünülmektedir. Frigler dışında Lidyalılar, Bizanslılar ve Türkler olmak üzere birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmıştır. Herkes ilçenin adını İsmet İnönü’den aldığını düşünse de aslı öyle değildir. İlçe adını Bizans döneminde yapılan inlerden almaktadır. Sonrasında İsmet Paşa İnönü soyadını buraya dayanarak almıştır. 

İnönü’nün kuzey, güney ve batısında Bilecik il merkezi ve ilçeleri bulunmaktadır. Doğusunda ise Eskişehir merkez ilçe ile komşudur. Eskişehir’e 36 km uzaklıkta bulunmaktadır. Eskişehir il merkezine olan yakınlığı ulaşımı kolaylaştırmaktadır. İnönü ilçesi tarihi geçmişinden dolayı birçok görülmesi gereken yeri de bulundurmaktadır. Bundan dolayı İnönü araç kiralama firmalarından faydalanılmaktadır. 

İnönü ilçesinin nüfusu yaklaşık olarak 7.000’dir. Bununla birlikte halkın geçim kaynakları tarım ve hayvancılık olarak öne çıkmaktadır. Bundan dolayı ilçenin yoğurt ve kaymağı meşhurdur. İnönü savaşlarında bölgeden yürütülen faaliyetler nedeniyle ülkemiz için ayrı bir önemi de bulunmaktadır. 

İnönü Gezilecek Yerler

Tarihinin M.Ö 3500’lere kadar gitmesi, birçok farklı topluluk ve kültüre ev sahipliği yapması İnönü’yü geniş bir kültürel zenginliğe sahip kılmıştır. Birbirinden çok farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmasıyla kültürel olarak da farklı eserleri bünyesinde bulundurmaktadır. Bununla birlikte İnönü gezilecek yerler için birçok alternatif bulunmaktadır. Bu kapsamda İnönü denildiğinde akla gelen gezilebilecek yerler;
inönü-araba-kiralama.png

  • İnönü Mağarası
  • İnönü Savaşları Karargah Müzesi
  • İnönü Alaattin Cami
  • Şeyh Kuddusi Cami ve Türbesi
  • Ilıca Suyu gibi yerler olmaktadır.

Eskişehir2in küçük şirin bir ilçesi olan İnönü tarihi nedeniyle oldukça büyük bir ilçedir. Gerek Milli Mücadele döneminin önemli merkezlerinden biri olması gerek önceki medeniyetlere ait eserleri bünyesinde bulundurması ziyaretçileri çekmesini sağlamaktadır. İnönü ilçesini ziyarete gelenler için gelişmiş bir İnönü araba kiralama hizmeti sunulmaktadır. 

İnönü Mağarası Tarihi

İnönü ovasının güneyinde yer alan İnönü Mağarası Bizans tarafından inşa edilmiştir. İlçe merkezinden kolaylıkla fark edilebilecek geniş bir girişi bulunmaktadır. İnönü Mağarası içinde bulunan sütunlar, kaya sütunları arasından incelikle oluşturulmuş geçitler görenleri büyülemektedir. Bununla birlikte mağaranın önünden akan Sarısu Deresiyle birlikte oluşturduğu tablo kesinlikle görülmelidir. 

235 m uzunluğunda ve 48 m derinliğinde olan İnönü Mağarası kendine has sütunları ve iç yapısı ile oldukça ilgi çekicidir. Şehir merkezine olan yakınlığı nedeniyle ulaşım oldukça kolaydır. Bununla birlikte İnönü kiralık araç hizmetlerinden faydalanılarak kolayca mağaraya ulaşılabilmektedir. 
inönü-oto-kiralama.png
İnönü Alaattin Cami

İnönü’nün farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasına değinmiştik. Bizim medeniyetimizin İnönü’deki eserlerinden biri de Alaattin Cami olmaktadır. 1396 yılında inşa edilmiş olduğu belirtilen İnönü Alaattin Cami kayalıkların önünde oluşturduğu güzel görüntü ile görmeye değerdir. İnönü kayalıklarının hemen dibinde Kale Sokak köşesinde bulunmaktadır. İnönü gezisine İnönü rent a car firmalarından araç kiralayarak hemen merkezde olan bu mekandan başlanabilir. 

İnönü Savaşları Karargah Müzesi

Konumu sebebiyle önemli bir bölgede bulunan İnönü gerek Ankara’nın korunması gerek Yunanlara karşı etkili mücadele edilmesi için seçilmiş olan bir karargah noktası olmuştu. Tarihimiz açısından önemli etkileri olan İnönü savaşlarının yönetildiği karargah sonradan müzeleştirilerek halkın ziyaretine açılmıştır.

Müzede İnönü savaşları fotoğrafları, savaş alanından toplanan silahlar ve askeri malzemeler sergilenmektedir. Yakın tarihimiz açısından önemli bir yer olan İnönü Savaşları Karargah Müzesi kurumsal ziyaretler içinde güzel bir tercih olmaktadır. Bu kapsamda eskişehir araç kiralama firmalarından faydalanarak faturanızı alabilir ve firmanıza beyan edebilirsiniz. 

İnönü Meşhur Yemekleri

İnönü ilçesinde gezilebilecek birçok farklı tarihi ve manevi önemi bulunan eser bulunmaktadır. Bununla birlikte İnönü’nün kendine özel ve İnönü’de yenilmesi gereken yemekleri de bulunmaktadır. İnönü yemekleri denildiğinde akla ilk gelen hayvancılık faaliyetlerinin bir sonucu olarak İnönü yoğurdu ve kaymağı olmaktadır. Bununla birlikte İnönü mercimekli mantısı da tadılması gereken bir özel tat olarak değerlendirilmelidir. Ayrıca çeşitli hastalıklara da iyi gelen ve kaynak suyu olan Alçenger, Yukarı Havuz ve Martlı su kaynakları da bulunmaktadır.
inönü-rent-a-car.png
İnönü Gezi Planı

İnönü ilçesi için oluşturulacak bir gezi planında tarihi eserlerden mağaralara, camilerden ülkemizin temelinde önemli rol oynayan müzelere birçok farklı alternatif bulunmalıdır. Bu işlemlerin hepsini gerçekleştirebilmek için Eskişehir İnönü araç kiralama firmalarından destek almakta fayda olacaktır. Böylece gezinizi daha verimli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca gezi esnasında İnönü araba kiralama hizmetinin önemini yemek için gideceğiniz özel mekanlara ulaşımda daha iyi anlayacaksınız. 

 

İnönü Araç Kiralama

İnönü ilçesi gerek uzun geçmişi gerek tarihimizde önemli yer tutan savaşlara ev sahipliği yapması gibi sebeplerle daha da önemli hale gelmektedir. Bununla birlikte İnönü gezip görülebilecek birçok alternatife de sahip olmaktadır. Yoğun ziyaretçi akışı ve onların gezilerini daha kolay gerçekleştirebilmeleri için araç kiralama firmalarınca hizmet sağlanmaktadır. 

Bu kapsamda İnönü ucuz araç kiralama firmaları tarafından ziyaretçilere büyük kolaylıklar sağlanmaktadır. Araç kiralama hizmeti ile geziler daha verimli ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bundan dolayı İnönü gezi planlarının araç ile yapılması daha mantıklı olmaktadır.