Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 17.08 - 10:00
Teslim Tarihi 22.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Mahmudiye Araç Kiralama - Mahmudiye Rent A Car | GEZGİN 7/24

Eskişehir Mahmudiye Tanıtım

Eskişehir’in ilçelerinden olan Mahmudiye ülkemizde at yetiştiriciliğinin merkezi olarak bilinmektedir. Hititlerle başlayan ilçe tarihi Frigler, Romalılar ve Bizanslılara ev sahipliği yapmıştır. Sonrasında ilçede Türklerin etkisi görülmektedir. İlçe adını II. Mahmut döneminde yapıla yatırımlar nedeniyle II. Mahmut’tan almaktadır. İlçe kuzeyde Eskişehir merkez ilçe ve Alpu, doğuda Sivrihisar, güneyde Çifteler ve batıda Seyitgazi ile komşudur. 

Yaklaşık 7500 nüfusu ile küçük ve şirin bir yerleşim birimi olan Mahmudiye halkının temel geçim kaynakları tarım ve hayvancılık olmaktadır. Daha özel anlamda ise at yetiştiriciliği ve koyun yetiştiriciliği Mahmudiye ekonomisin yüksek oranda oluşmasını sağlamaktadır. Tarımsal faaliyetlerde ise buğday, yonca ve mısır bölgede yetiştirilen başlıca ürünler olmaktadır.

Mahmudiye ilçesini öne çıkaran at yetiştiriciliği hususu beraberinde getirmiş olduğu at yarışları ile adeta bir sektör oluşturmuştur. Ülkemizin yetiştirilmiş at ihtiyacını karşılayan ilçe bununla öne çıkmaktadır. Bundan dolayı Mahmudiye at hayranları için önemli bir durak olmaktadır. Bununla birlikte türbe ve cami gibi birtakım yapıları da bulunmaktadır. 

Eskişehir il merkezine 52 km uzaklıkta bulunan Mahmudiye’ye ulaşım imkanları dolmuşlarla sağlanmaktadır. Afyon, Kütahya, Ankara gibi illere de oldukça yakın bir konumu bulunmaktadır. Ayrıca Mahmudiye’ye çeşitli sebeplerle düzenlenen gezi ve ziyaretlerde Mahmudiye araç kiralama firmaları hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Böylece ilçe de yapacağınız ziyaretler ve geziler daha verimli bir şekilde gerçekleştirilmekte ve daha kısa sürede tamamlanabilmektedir. 

Mahmudiye Gezilecek Yerler

Mahmudiye ilçesi denildiğinde ülkemizde akla ilk olarak at yetiştiriciliği gelmektedir. Bunun sebebi II. Mahmut tarafından kurulan at yetiştirme tesisin günümüzde halen etkinliğini sürdürmesi olmaktadır. Bu anlamda köklü bir geçmişe sahip olan ilçe de at yetiştirme tesisleri at hayranları tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Mahmudiye gezilecek yerler denildiğinde akla ilk olarak at tesisleri ve yarış hipodromları gelmektedir. 
mahmudiye-araba-kiralama.png
Bununla birlikte Sivrihisari Türbesi gibi manevi anlamda da öne çıkan birtakım gezilmesi gereken yerler ilçede bulunmaktadır. Anadolu’ya Türklerin bırakmış olduğu klasik eserlerinden olan cami ve türbelere Mahmudiye’de sıklıkla rastlanmaktadır. Mahmudiye turu için Mahmudiye rent a car hizmetlerinden faydalanarak bir gezi gerçekleştirilmesi mantıklı olmaktadır.

Mahmudiye Sivrihisari Türbesi

Özellikle 1071’den sonra Türklerin Anadolu’ya yerleşmesi sonucu bölgede yoğun bir İslami faaliyetler yürütülmüştür. Bununla birlikte Anadolu’nun her bölgesinde Türkler tarafından camiler, külliyeler ve türbeler inşa edilmiştir. Alim kişilere verilen değeri gösteren bu eserlere ülkemizin dört bir yanında rastlamak mümkündür. Türklerin Anadolu’yu maddi ve manevi imarında bırakmış olduğu bu eserler Mahmudiye için de bulunmaktadır. 

Şeyh Osman Afif Efendi Osmanlı döneminde Eskişehir’de yaşamış alim bir zattır. İstanbul’da uzun bir süre hocalık yapan Şeyh Osman Afif Efendi mutasavvıf ve hattat biriydi. Eskişehir’in önemli değerlerinden olan Şeyh Osman Afif Efendi 1881 yılında vefat etmiş ve Mahmudiye Doğanca Mahallesine defnedilmiştir. Burada bulunan kabri türbe haline çevrilmiştir. İslam medeniyetine önemli hizmetlerde bulunan ve bulunacak birçok alimi yetiştiren bu zat Mahmudiye sınırlarında misafir edilmektedir. Eskişehir’in simge isimlerinden olan alimŞeyh Osman Afif Efendi Türbesi’ni ziyaret etmek isteyenler için Mahmudiye oto kiralama fırsatlarının değerlendirilmesi tavsiye edilmektedir. 
mahmudiye-oto-kiralama.png
Mahmudiye At Yetiştiriciliği

Ülkemizdeki at ihtiyacını karşılayan ve bu anlamda köklü bir geçmişe sahip olan Mahmudiye ilçemiz ziyaretçilerinin birçoğunu bu husustan kazanmaktadır. Eski dönemler için savaşlarda önem arz eden ulaşım aracı olan ve günümüzde asil bir hayvan olan atlar her dönem ilgiyle karşılanan hayvanlar olmuşlardır. Ülkemize ününü at yetiştirme tesisleri ve burada yetiştirilen atların elde ettiği başarılarla sağlayan Mahmudiye bu anlamda öne çıkmaktadır. 

At hayranları olanlar ve at yetiştirmenin teknikleri hakkında bilgi edinmek isteyenler için ülkemizde gidilmesi gereken ilk yer Mahmudiye olmaktadır. Bu anlamda Mahmudiye at yetiştirme tesislerini ziyaret etmek için Eskişehir Mahmudiye araç kiralama firmalarını değerlendirebilirsiniz. Mahmudiye kiralık araç hizmeti ile ilçe merkezinin dışında olan tesise kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Mahmudiye Gezi Planı 

Görüleceği üzere klasik Anadolu yerleşimlerinden olan Mahmudiye’yi öne çıkaran husus at yetiştiriciliği olmaktadır. Ziyaretçilerinin büyük çoğunluğunu bu tesis üzerinden sağlayan ilçede bunun için bazı hizmetler sunulmaktadır. Mahmudiye araba kiralama firmaları ile ilçedeki gezi planlarınızı daha organize ve verimli geçirmeniz sağlanmaktadır. Mahmudiye at yetiştiriciliği tesisi başta olmak üzere Şeyh Osman Afif Efendi Türbesi gibi yerlere de gezi planınızda yer verebilirsiniz. 

Mahmudiye Araç Kiralama Firmaları

Özellikle Mahmudiye at yetiştiriciliği tesisleri başta olmak üzere gelen ziyaretçilerin ilçede rahat bir şekilde gezi faaliyetlerinin sürdürebilmeleri için eskişehir oto kiralama hizmetleri sunulmaktadır. Zaten küçük ve şirin bir ilçe olan Mahmudiye gezi planları araç ile yapıldığında bir günde tamamlanabilmektedir. Böylece Mahmudiye gezisi için günübirlik programlar dahi yapılabilmektedir.
mahmudiye-rent-a-car.png
Ayrıca Mahmudiye gezi planı için Mahmudiye kurumsal araç kiralama hizmetleri de sağlanmaktadır. Böylece kurum veya firma olarak yapmış olduğunuz ziyaretlerde kullanmış olduğunuz araç kiralama hizmetlerinin faturalandırması yapılmaktadır. Bu faturayı muhasebenize işletmeniz mümkün olmaktadır. Mahmudiye ziyaretçileri için araç kiralayarak yapılan ziyaretlerle kısa sürede ilçede birçok mekanı görmeniz mümkün olmaktadır.