Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Mihalgazi Araç Kiralama - Mihalgazi Rent A Car | Gezgin 7/24

Eskişehir Mihalgazi Tanıtım 

Eskişehir’in ilçelerinden biri olan Mihalgazi tarihimizde önemli bir yer tutmaktadır. Zira adındaki gazi unvanı bizzat Milli Mücadelenin öncüsü Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilmiştir. Bu unvanın verilmesinin altında yatan sebep ise Mihalgazi halkının işgalci Yunan kuvvetlerine karşı bütün imkansızlıklarla savaşıp bölgenin işgalinin önüne geçilmesi olmaktadır. Böylece eski adı Gümele olan bu yerleşim birimi halkın gayretleri ve Mustafa Kemal’in takdiri ile Mihalgazi olarak anılmaya başlanmıştır.

Mihalgazi güneyinde Eskişehir merkez ilçe, doğusunda Sarıcakaya ilçesi ve kuzeyi ile batısında Bilecik ile komşudur.4500 kadar nüfusu ile küçük ve şirin bir ilçe olmaktadır. Sakarya Nehri ilçe merkezinden geçmektedir. Bununla birlikte yerel halkın geçim kaynakları başlıca meyve ve sebze üretimi olarak öne çıkmaktadır. Üzüm, nar, ayva ve kayısı Mihalgazi’de üretilen ürünlerin başında gelmektedir. 

Eskişehir ilçe merkezine 52 km mesafede bulunan Mihalgazi ulaşım noktasında rahat bir konumda bulunmaktadır. Sık dolmuş seferleri ile 1 sat sürmeden Eskişehir’e gidilebilmektedir. Mihalgazi ilçesi şirin bir ilçe olması sebebiyle ilçe kısa sürede gezilebilmektedir. Bunun için Mihalgazi araç kiralama firmalarından da destek alınmasıyla gezi daha da kolaylaştırılmaktadır.

Mihalgazi Gezilecek Yerler

Mihalgazi’nin Mustafa Kemal’den adını almasının yanında bölgenin Bizans Dönemi tekfurlarından olan Köse Mihal’in Müslümanlığı seçerek Osmanlı Devleti’ne tabi olmasıyla birçok sefer de düzenlenmiştir. Müslüman olmasıyla Abdullah Mihalgazi adını alan tekfurun Osmanlı Devleti’nin yanında durması birçok faydalarının olmasını sağlamıştır. Ayrıca farklı kültürlerin de bir araya gelmesi sağlanmıştır. 

Bununla birlikte bölgede geniş bir kültürel zenginlik ortamı oluşmuştur. Mihalgazi gezilecek yerler de buna paralel olarak artış göstermiştir. Bu kapsamda Avlakkaya Kanyonu ve Sakarılıca Kaplıcaları öne çıkan yerler olmaktadır. Doğal güzellikleri ile ziyaretçilere hitap eden Mihalgazi rent a car firmalarının da yaygınlaşmasıyla daha çok ziyaretçiyi ağırlamaya başlamıştır. 
mihalgazi-araba-kiralama.png
Mihalgazi Avlakkaya Kanyonu

Göze hitap eden ve görenleri adeta büyüleyen bir görünüme sahip olan Avlakkaya Kanyonu Mihalgazi’nin en önemli değerlerinden biridir. Uzunca bir kanyon olan Avlakkaya Kanyonu Mihalgazi ilçesinin Hekimdağı Köyü sınırlarında bulunmaktadır. Ayrıca Avlakkaya Kanyonu Bozdağ Köyü, Yarımca Köyü ve Sakarılıca Köyü yollarından da geçmektedir. Geniş bir vadilik alana sahip olan Kanyon bu alandaki farklı ve birbirinden can alıcı doğal jeolojik yapıları barındırmaktadır. Ayrıca bu güzellikler diyarı Avlakkaya Kanyonu sit alanı adayıdır. 

 

Ayrıca Avlakkaya Kanyonu üzerindeki şelaleler de çok hoş bir görüntü oluşturmaktadır. Bununla birlikte Avlakkaya Kanyonu yürüyüş, doğa ve bisiklet sporları için de uygundur. Bundan dolayı kurumsal ziyaretler için de önemli bir mekan olmaktadır. Mihalgazi Hekimdağı köyünde bulunduğu için araçla bölgeye geçmek daha sağlıklı olmaktadır. Bunun için Mihalgazi kurumsal araç kiralama firmalarından destek alınmaktadır. Böylece alınan fatura ile kurumunuza beyan edebilirsiniz. 

Mihalgazi Sakarılıca Kaplıcaları

Mihalgazi Sakarılıca Köyü sınırlarında bulunan bu kaplıca suyunun oldukça şifalı olduğu belirtilmektedir. Mihalgazi ilçe merkezine 5 km, Eskişehir il merkezine 32 km uzaklıkta bulunan kaplıcalar yoğun ziyaretçi trafiğine sebep olmaktadır. Böylece Sakarılıca Kaplıcaları Mihalgazi’nin tanıtımı için önemli bir rol oynamaktadır. Sakarılıca Kaplıcaları’na kolay ulaşım için Mihalgazi kiralık araç alınarak gidilmesi sağlanmaktadır.
mihalgazi-araç-kiralama.png
Bölgeye has özellikleri bulunan Sakarılıca Kaplıcaları suyunun böbrek hastalıkları, şeker hastalıkları, kırık çıkıklar ve kadın hastalıkları başta olmak üzere birçok rahatsızlığa iyi geldiği tecrübe edilmiştir. Sakarılıca Kaplıcaları suyunun yanı sıra piknik alanı ve doğa yürüyüşü için de önemli fırsatlar sunmaktadır. Bundan dolayı Eskişehir Mihalgazi araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak Sakarılıca Kaplıcaları ziyareti gerçekleştirilebilir. 

Mihalgazi Gezi Planı

Mihalgazi küçük ama şirin bir yerleşim birimi olmasına rağmen ilçede bulunan Sakarılıca Kaplıcaları ve Avlakkaya Kanyonu başta olmak üzere birçok gezip görülmesi gereken yer bulunmaktadır. Özellikle doğa severler ve doğa yürüyüşü, sporları için tercih edilecek mekanları bulunmaktadır. Bununla birlikte Mihalgazi oto kiralama hizmetlerinin de gelişmiş olması gezi planlarını kolaylaştıran bir etken olmaktadır. 

Oldukça çekici Mihalgazi Avlakkaya Kanyonu ve Sakarılıca Kaplıcaları bütün doğa severlerin yolunu düşürmesi gereken yerlerden biridir. Özellikle bu iki doğal ortamda bulunan birbirinden çeşitli doğa harikası mekanlar görülmeye değerdir. Bisiklet ve motor tutkunlarının da bu iki yerde de faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri mümkündür.  

Mihalgazi Ucuz Araç Kiralama

Mihalgazi ilçesi görüleceği üzere birçok doğa harikasına sahiptir. Avlakkaya Kanyonu ve Sakarılıca Kaplıcaları başta olmak üzere ziyaretçilerin yoğun ilgisini kazanan Mihalgazi bu anlamda öne çıkmaktadır. Bununla beraber ziyaretçilerin gezi faaliyetlerini daha kolay yapabilmeleri için Mihalgazi araba kiralama firmaları da hizmet vermektedir. Böylece bu küçük ilçede gerçekleştirilecek gezilerin daha kolay yapılması sağlanmaktadır. 
mihalgazi-oto-kiralama.png
Ayrıca ilçenin doğal güzelliklerinin birçok doğa sporuna da elverişli olması kurumsal ziyaretçilerin de ilgi odağı olmaktadır. Bu kapsamda eskişehir araç kiralama hizmetleri ile ziyaretçilerin bölgeyi tercih etmeleri için de avantaj sağlanmaktadır. Mihalgazi gezisi ile hem doğanın harika eserleri ile karşılaşma hem de doğa sporları, piknik ve yürüyüş imkanı bulacaksınız. Bu sebeplerden ötürü Mihalgazi ziyaretçiler için sıklıkla tercih edilmektedir.