Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Mihalıççık Araç Kiralama - Mihalıççık Rent A Car | Gezgin 7/24

Eskişehir Mihalıççık Tanıtım

Eskişehir’in ilçelerinden olan Mihalıççık adını bölgeye bir süre hükmeden Gazi Mihal’den almaktadır. Bizans döneminde tekfur olan Köse Mihal Osmanlı Devlet ile birlikte Müslüman olur ve hizmetine girer. Mihalıççık adının buradan geldiği ifade edilmektedir. 10.000 civarında bir nüfusa sahiptir. Yerel halkın geçim kaynakları başlıca tarım ve hayvancılık olmaktadır.

Ankara ilçeleri Nallıhan, Çayırhan ve Polatlı ile kuzey ve doğudan komşu olan Mihalıççık güneyde Sivrihisar ve batıda Alpu ile komşudur. Eskişehir merkeze 92 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ulaşım olarak konumu itibariyle birçok imkanı bulunmaktadır. Bununla birlikte ilçede birçok tarihi yapı ve doğal güzelliklerin bulunması ziyaretçileri de çekmektedir. Mihalıççık araç kiralama firmalarınca gezilerin kolayca gerçekleştirilebilmesi için hizmet sağlanmaktadır.

Mihalıççık Gezilecek Yerler

Mihalıççık’ın birbirinden çeşitli alternatifleriyle her yaşa ve zevke hitap eden geniş bir yelpazesi bulunmaktadır. Böylece sürekli olarak farklı yaş gruplarından ziyaretçileri ağırlamaktadır. Mihalıççık gezilecek yerler doğal güzelliklerden tarihi yapılara yöresel ürünlerden manevi önderlere kadar farklı avantajları barındırmaktadır. Bununla birlikte gezilip görülmesi gereken alternatiflerin fazla olması Mihalıççık gezisinde zamanın verimli kullanılmasını gerektirmektedir. Bundan dolayı Mihalıççık rent a car firmalarınca hizmet sağlanmaktadır. 
mihalıççık-araba-kiralama.png
Yunus Emre Külliyesi

Mihalıççık denildiğinde akla ilk gelen şeylerden biri Yunus Emre olmaktadır. Anadolu’da birkaç yerde mezarı bulunduğu ifade edilmekle birlikte en güçlü ihtimal ve kanıtların MihalıççıkSarıköylü’de olduğudur. İnsanımızın gönlünde yer edinen ve büyük bir zat olarak saygı gösterilen Yunus Emre’nin ilçede türbesi de bulunmaktadır. Mihalıççık Sarıköylü Yunus Emre Külliyesi mezar, türbe, cami ve kültür evi gibi birçok mekana sahiplik yapmaktadır. Yunus Emre Külliyesi’ni ziyaret etmek için Mihallıçık kiralık araç fırsatlarından yararlanabilirsiniz. 

Mihalıççık Karakaya Mağarası

İlçe merkezine yakın olan Yalımkaya Köyü sınırları içerisinde bulunana karakaya Mağarası içindeki damlataşları ile oldukça çekici olmaktadır. Karakaya Mağarasının içinde farklı renklerde damlataşları, sütun duvarlarve akma damlataşları gibi farklı şekiller bulunmaktadır. İlgi çekici ve doğa harikası olan bu taşlar ziyaretçiler için merak uyandırmaktadır. 

 

Mihalıççık Gürleyik Şelalesi

Mihalıççık’ın en önemli turizm merkezlerinden biri şüphesiz Gürleyik Şelalesi olmaktadır. Gürleyik Şelalesi göze hitap eden görüntüsü ve serin suyuyla birlikte piknik yapmak isteyenler, kamp yapacak olanlar ve doğa yürüyüşü sevenler için bögedeki ilk adres olmaktadır. Gürleyik köyünde bulunan şelale Eskişehir merkeze 27 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bu doğa harikası ve birçok doğa aktivitesi yapılabilecek olan şelaleye Mihalıççık oto kiralama hizmetlerinden faydalanarak gelmekte fayda olacaktır. 

Mihalıççık Yarıkçı Kaplıcası

Adını Yarıkçı Köyünden alan kaplıca Selçuklu Döneminden günümüze kadar kullanılmaktadır. Çeşitli sebeplerle birçok defa yıkılıp yeniden inşa edilen Yarıkçı Kaplıcası Mihalıççık doğal güzellikleri ve şifalı suları arasında öne çıkmaktadır. İlçe merkezine yaklaşık 13 km uzaklıkta bulunmaktadır. Şifalı suyu ile birçok hastalığa iyi geldiği tecrübe edilmiştir. 
mihalıççık-oto-kiralama.png
Mihalıççık Çalcı Cami

Mihalıççık ilçe merkezine 13 km uzaklıktaki Çalcı köyünde bulunan cami adını köyden almaktadır. Osmanlı devletinin 16. Yüzyılda kullanılan mimarisini andıran Çalcı Cami Anadolu’daki Türk eserlerinin Mihalıççık’taki temsilcisidir. Farklı yapısı, sütunları, nişleri, kemerleri ve kuş evi ile görenlerin beğenisini kazanmaktadır. Çalcı Cami ziyareti için Mihalıççık araba kiralama firmalarından faydalanabilirsiniz. 

Mihalıççık Yöresel Ürünler

Mihalıççık ilçesi doğal güzellikleri ve tarih eserlerinin yanı sıra kendine özgü birtakım özelliklere de sahiptir. Bu bağlamda Mihalıççık kirazı öne çıkmaktadır. Her yıl Temmuz ayında Mihalıççık Kiraz Festivali düzenlenmekte ve birçok ülkeye ihraç edilen Mihalıççık Kirazı’nın tanıtım faaliyetleri sürdürülmektedir. Dünyanın en kaliteli kirazları arasında kendine yer bulmuştur. 

Bununla birlikte Mihalıççık’ta çömlek ve boynuz heykelciliği de yürütülen faaliyetlerdendir. Tarihin eski dönemlerinden gelen çömlekçilik kültürünü hala yaşatmaktadır. Ayrıca dünyada nadir olarak yapılan boynuz heykelciliği konusunda da ülkemizde öne çıkan yer Mihalıççık olmaktadır. 

Mihalıççık Gezi Planı 

Görüleceği üzere gezilecek yerler hususunda oldukça geniş alternatifleri bulunan Mihalıççık ziyaretçilerin uğrak noktalarından olmaktadır. Doğal güzelliklerden tarihi eserlere yöresel ürünlerden manevi önderlere birçok farklı alternatif bulunmakta ve her kesime hitap edilmektedir. Böylece Mihalıççık Eskişehir için en çok ziyaretçi çeken bölgelerden biri olarak öne çıkmaktadır.

 

Mihalıççık gezi planında gencinden yaşlısına kadınından erkeğine sanatseverinden sportif kişilere kadar herkesin ilgisini çekecek ve keyifli bir gezi olmasını sağlayacak etkenler bulunmaktadır. Alternatiflerinin çok olması kurumsal ziyaret ve gezilerin de gerçekleşmesini sağlamaktadır. Bu kapsamda eskişehir oto kiralama hizmeti de sunulmaktadır. Böylece kiralamış olduğunuz araç veya araçlar için kurumunuza ait bir fatura oluşturulmaktadır. Bu faturayı muhasebenize beyan etmeniz mümkün olmaktadır.
mihalıççık-rent-a-car.png
Mihalıççık Araç Kiralama Hizmeti

Mihalıççık ilçesi belirtilen imkanlarının geniş olması nedeniyle gelen ziyaretçilerin bölgede gezi faaliyetlerini rahatlıkla gerçekleştirebileceği bir ortam olmaktadır. Bununla birlikte Eskişehir Mihalıççık araç kiralama hizmetlerinin de sunulması bir başka avantaj olmaktadır. Böylece gezi için gelenlerin cazip fiyatlarla zamanlarını verimli değerlendirmeleri de mümkün olmaktadır. 

Mihalıççık gezisinde birçok alternatif bulunduğu için geziyi araçla yapmak olmazsa olmaz olarak karşımıza çıkmaktadır. Mihalıççık ucuz araç kiralama firmalarından faydalanarak gezinizi daha pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca böylece Mihalıççık için görebileceğiniz yerlerin sayısını da artırmanız mümkün olacaktır.