Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Eskişehir Araç Kiralama - Eskişehir Rent A Car

Eskişehir Oto Kiralama

Gezgin 7/24 olarak en uygun fiyatlarla, Eskişehir oto kiralama hizmeti alabileceğiniz harika bir platformu sizlere sunuyoruz. Web sitemiz üzerinden Eskişehir araç kiralama hizmeti veren rent a car firmalarına ulaşabilir, firmalar arasında kıyaslama yaparak sizin için en uygun aracı en uygun fiyatlarla kiralayabilirsiniz. 

Eskişehir Havalimanı Oto Kiralama

Eskişehir havalimanı oto kiralama hizmeti veren firmalar üzerinden yapacağınız rezervasyonlarda, kiraladığınız araç siz havalimanına iner inmez hemen teslim edilmektedir. Gezgin 7/24 web sitemiz üzerinden Eskişehir havalimanı araç kiralama firmalarından, uygun fiyatlarla istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. 

Web sitemizin sunduğu en önemli avantaj, hiçbir şekilde yorulmadan dakikalar içerisinde Eskişehir oto kiralama firmaları arasında fiyat kıyaslaması yapmaktır. Ayrıca internetten araç kiralama fırsatı sunan gezgin 7/24, Eskişehir oto kiralama firmalarının filosunda bulunan ve kiralık ilan açtıkları araçların tamamını görmenize olanak sunar.

Eskişehir Hakkında Bilgiler 

Eskişehir"in nüfusu 826 bini aşmış olup, Türkiye’nin nüfus bakımından en kalabalık 25 şehri olma özelliğini taşımaktadır. Sanayi ve ticaret bakımından oldukça gelişmiş bir şehir olan Eskişehir, aynı zamanda Türkiye’nin önemli üniversite şehirleri arasında yer alır.

Eskişehir Gezilecek Yerler 

Eskişehir gezilecek yerler tarihi yapısı ve doğal güzelliklerinin çokluğuyla öne çıkmaktadır. Şehirde bulunan müzelerin diğer turistlik yapılara ve illere göre fazla olması da, dikkatlerden kaçmamaktadır. Aşağıda Eskişehir’de gezilecek yerler listenizde yer vermenizi tavsiye ettiğimiz, bazı alanlar bulunmaktadır.
eskisehir arac kiralama

Eskişehir Ulu Camii

1274 yılıunda Eminiddin Mikail tarafından yaptırılan camii, şehirde bulunan Selçuklu eserleri arasındadır. Camiinin banisi olan Eminiddin Mikail’in, Mevlana Celaleddin Rumi’nin yakın bir arkadaşı olduğu bilinmektedir. Caminin iç dekorasyonu, ziyaretçilerini hayran bırakacak güzelliktedir. Özellikle minberi, farklı bir sanat zenginliğidir. Aslında camiyi genel olarak dikkate aldığımızda, her detayında farklı bir inceliğin olduğunu rahatlıkla görebiliriz.

Kurşunlu Camii ve Külliyesi

Osmanlı vezirlerinden olan Çoban Mustafa Paşa tarafından 1517 yılında yaptırılan Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Eskişehir Odunpazarı’nda bulunan önemli Osmanlı eserleri arasındadır. Külliye genelinde bulunan Mevlevi türbeleri, harem imaret, şadırvan, talimhane ve camii gibi eserler, ilçenin en önemli tarihi yapılarından bazılarıdır. Odunpazarı semtine gitmek ve çevredeki tarihi ve kültürel mekanları rahatça gezmek için, Eskişehir araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Porsuk Çayı

Şehrin en önemli doğal güzelliklerinden olan Porsuk çayı çevresinde bulunan mesire alanlarında piknik yapmak ya da muhteşem manzaranın seyrine dalmak, şehirde alabileceğiniz en özel keyiflerden biridir. Şehrin merkezine yakın mesafeden geçen Porsuk çayının uzunluğu 448 km olup, şehre ayrı bir hava katmaktadır.

Balmumu Heykel Müzesi

Eskişehir Balmumu Heykel Müzesi, Türkiye"de ilk ve tek olmak üzere 19 Mayıs 2013 tarihinde Eskişehir’de açılmıştır. Tarihte popüler olan birçok kimsenin, müze içerisinde gerçek görüntüsüne oldukça yakın balmumu heykelleri bulunmakta olup, müze içerisinde 160 tane heykel bulunmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının yanı sıra Osmanlı Padişahlarının balmumu heykellerini de bulabileceğiniz müze, Odunpazarı semtinde yer almaktadır. Yerli turistlerin yanında yabancı turistler tarafından da yoğun ilgi gören balmumu müzesinde Türk tarihinin önemli isimlerinin yer alması, ziyaretçilerin daha fazla ilgi göstermesine neden olmaktadır.
eskisehir havalimanı arac kiralama

Sazova Parkı

Şehrin en büyük parkı olma özelliğine sahip Sazova Parkı, Türkiye"nin en güzel özgün temalı parkları arasında yer almaktadır. Toplamda 400 bin metrekare alan üzerinde bulunan park, aynı zamanda ülkemizin de en büyük parkıdır. İçerisinde eğlence alanlarının yanı sıra farklı pek çok sosyal alanın bulunduğu Sazova parkı şehrin biraz dışında kalması nedeniyle, Eskişehir oto kiralama ile edineceğiniz kiralık araçla gitmeniz daha avantajlı olacaktır. Üstelik park ücretleri, oldukça uygundur.

Reşadiye Camii

Şehirde bulunan belli başlı tarihi yapılardan biri olmasının yanında, en büyük camii olma özelliğini de taşıyan Reşadiye camii, 1979 yılında Sultan Reşad tarafından yaptırılmıştır. İki minareli caminin muhteşem bir iç mimari ile yapılması, bu tarihi yapıyı daha dikkat çekici hale getirmiştir.

Asar Kalesi

Frigler döneminde yaptırılan ve günümüze kadar gelen Asar kalesi, Kümbet köyünden 3 km uzaklıkta yer almaktadır. Yüksek ve kayalık bir alanda inşa edilen tarihi kale içerisinde anıtsal nitelikte sarnıçlar, oda mezarları ve farklı iç süslemeleri, ziyaretçileri büyüleyici güzelliktedir. Asar Kalesi ve çevresindeki yapıları ziyaret etmek için, Eskişehir araç kiralama hizmeti almanız kısa sürede daha fazla yer gezmenizi sağlayacaktır.

Seyit Battal Gazi Külliyesi

Seyitgazi ilçesinde yer alan külliye, Selçuklu sultanı I. Alaeddin Keykubat’ın annesi olan Ümmühan Sultan’ın yaptırdığı bir hayrattır. Çok güzel mimari ve süslemelere sahip olan külliye, filmlerde de sık sık rastladığımız Battal Gazi adındaki halk kahramanının şehadet anısını yaşatmak için yaptırılmıştır. Önemli bir kısmı maalesef ki orijinal dokusunu koruyamasa da, tadilatlar aslına uygun yapılmıştır. Eskişehir oto kiralama hizmeti alıp hem bu külliyeyi ve hem de çevresindeki yerleri daha rahat gezebilirsiniz.
eskisehir havalimanı oto kiralama

Şelale Park

Eskişehir gezilecek yerler listenizde mutlaka yer vermenizi tavsiye edeceğimiz güzellikte olan Şelale Park, toplamda 38 bin metrekarelik bir alanı kapsamaktadır. İçerisinde yapay şelalelerin bulunduğu park, şehrin önemli simgelerinden biridir. Tarihi bir özelliği olmamasına karşın modern yapısı ve sosyallik anlamında şehre sunduğu katkılarla, insanların stres atmak için uğradıkları yerlerden biridir. İçerisinde çocuk oyun alanlarının yanında, yetişkinler için de birçok sosyal aktivite merkezi bulunmaktadır.