Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Tepebaşı Araç Kiralama - Tepebaşı Rent A Car | Gezgin 7/24

Tepebaşı Gezilecek Yerler

Tepebaşı, Eskişehir’in bir ilçesidir. Eskişehir merkezde bulunan ilçeye her yıl binlerce kişi gelmektedir. Tepebaşı gezilecek yerler bakımından muhteşem doğası ve tarihi evleriyle görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Eskişehir denince akla Tepebaşı gelmektedir. Osmanlı Devleti döneminden kalan izlerden gezmeninde çok keyifli olduğu bir ilçedir. eskişehir oto kiralama ile istediğiniz her yere rahatlık ile gidebilirsiniz. Hem görülmesi yerler bakımından hem de lezzetli mutfağı ile her bir noktası keşfedilmeyi beklemektedir.

Tepebaşı’nın Coğrafi Özellikleri

2008 yılında ilçe olarak ilan edilen Tepebaşı, Eskişehir merkezinin kuzeyinde bulunmaktadır. İlçeye karasal iklim hakim olup yazlar sıcak kışlar da soğuk geçmektedir. Mart ve Aralık aylarında en çok yağış almaktadır. 

Porsuk Çayı, Sakarya Irmağı’nın en uzun kolu olup Eskişehir’den geçmektedir. Tepebaşı’nda Porsuk Çayı’nın kuzeyinde kalmaktadır. Bu bölgede bulunan en dikkat çeken doğal güzelliktir. Çayın etrafında çeşitli restoran ve oturma alanları bulunmaktadır. Ayrıca çayda gondol ya da bota binilmektedir. 

Tepebaşı Geçim Kaynakları

Tepebaşı’nın geçim kaynaklarının başında sanayi gelmektedir. Makine imalatı ülkemizin önemli merkezlerinden biridir. Turizmde önemli bir geçim kaynağıdır. Gezilip görülmesi gereken çok sayıda park bulunmaktadır. Bunun yanında yapılabilecek aktivitelerin çeşitli olması nedeni her yıl binlerce kişi gelmektedir. Dönem dönem konferans ve festivaller de yapılmaktadır. Yapılan etkinlikler de geçim kaynakları arasında yer almaktadır.
tepebaşı-araç-kiralama.png
Türkiye’nin En Büyük Parkı Astova Parkı 

Ülkemizde çok farklı konsept ve büyüklüklerde parklar bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük parkı olan Astova Parkı, Tepebaşı’nda bulunmaktadır. Büyük küçük herkese hitap etmektedir. Parkın içinde Masal Şatosu, yapay gölet, uzay istasyonu, korsan gemisi olmak üzere çok sayıda alan bulunmaktadır. Bu alanlar özellik ile çocuklar için unutulmaz anılar yaşayabilecekleri bir yerdir.

Parkın içinde kafe, restoranlar, hediyelik eşya dükkanları ve oyun alanları da yer almaktadır.  Parkın en ilgi çeken noktası Masal Şatosudur. Çünkü bu şatoda ülkemizde bulunan önemli yapıların minyatürleri bulunmaktadır. Şatoya girdiğiniz andan itibaren sadece Tepebaşı’na gelmiş olmayacaksınız. Sanki Türkiye’nin çeşitli noktalarına yolculuk yapmış olacaksınız.

Park çok büyüktür. Tamamını gezmenin çok uzun süreceği düşünülmektedir. Parktan girdiğiniz ve çıktığınız süreye baktığınızda zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. 

Tepebaşı kiralık araç ile hizmetlerinden yararlanılarak parkın her yerine daha rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. Parkta çocuklarınız ile güzel vakit geçirebilir, yapay bilim ve deney merkezine girebilirsiniz. Göletlerin yakınında bulunan korsan gemilerini çok yakından görebilirsiniz. Ailecek güzel bir gün geçirmek gidilebilecek parkların içinde üst sıralarda yer almaktadır.

Japon Bahçesi Nerededir?

Tepebaşı’nda görülmesi gereken parklardan biri de Japon Bahçesi’dir. Bu bahçe Eskişehir’in en muhteşem doğasının içinde bulunmaktadır. 2010 yılında yapılan parkta yeşilin rengarenk çiçeklerin içinde huzurlu vakit geçirebilirsiniz. Merkezden ortalama uzaklıkta bulunan parka Tepebaşı oto kiralama ile rahat ve sorunsuz bir şekilde gidebilirsiniz. Bahçenin içinde göletler, köprüler ve yürüyüş alanları bulunmaktadır. Parka geldikten sonra doğanın içinde yürüyüş yapabilirsiniz. Kafelerde oturarak doğanın içinde kendinize dinlenme alanı oluşturabilirsiniz.
tepebaşı-oto-kiralama.png
Kent Park Nerededir?

Tepebaşı denice akla gelen parklardan biri de Kent Park’tır. Bu parkın özelliği ise içinde yapay bir plaj bulunmasıdır. Sadece yapay plaj değil, havuzlar, göler, kafeler, yürüyüş alanları bulunmaktadır. Ailecek güzel bir gün geçirebileceğiniz bütün imkanlar bulunmaktadır. 

Tepebaşı’nda çok farklı özelliklere sahip parklar vardır. Tepebaşı araba kiralama hizmetlerinden yararlanarak her gün farklı bir plan yapabilirsiniz.

Eskişehir Gar Demiryolları Müzesi

Eskişehir denince akla hızı tren gelmektedir. Tren istasyonun içinde sadece ulaşımı sağlayan trenler bulunmamaktadır. Eskişehir Gar Demiryolları Müzesi’nde bulunmaktadır. 1988 yılında açılan müzede lokomotiften günümüze gelinmesi, eski telgraflar gibi geçmişe ait eserler sergilenmektedir. Demiryoluna ait bütün eserleri burada bulabilirsiniz.

Tepebaşı’nda Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir?

Tepebaşı’nda bazı bölgeler bulunmaktadır. Bu bölgeler kamp yapmak isteyen kişiler için ideal mekanlardır. Bu yerler Taştepe Bölgesi’nde bulunan Tandır Köyü ve Musaözü Barajı Musaözü Köyü’dür. Parklara gidilerek bölgeye ait lezzetler tadılabilir. Bisiklete binmeyi seven kişiler için parklar çok uygun yerlerdir.

Tepebaşı’nda Ne Yenir?

Parkları ve demiryolu dışında Tepebaşı aynı zamanda mutfağı ile de çok ünlüdür. Tepebaşı’na gittiğiniz zaman çibörek ve met helvası yenmesi gereken lezzetlerin başındadır. Et yemeklerinden Balaban kebabı bölgeye özgü tariflerden biridir.  Tatar mutfağından alınan hamur işleri yapılmaktadır ve bu miras nesilden nesile aktarılmaya devam edilmektedir.

Tepebaşı Turunu Nasıl Yapabilirsiniz?

Tepebaşı dinlenmek isteyen kişiler için oldukça uygun bir ilçedir. Eskişehir hem tren hem havayolu ve karayolu ile ulaşımın kolay olduğu bir ildir. Tepebaşı rent a car firmaları gelen herkesin rahatça gezebilmesi için yardımcı olmaktadır.  Her gün farklı bir parka gidebilirsiniz. Yüzmeden tutun doğa sporlarına kadar yapmak istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Eskişehir araç kiralama hizmetleri sunması da gelen herkes için bir avantaj sağlamaktadır. Hem doğanın içinde hem de ailecek yapılacak aktivitelerin yapıldığı Tepebaşı’nda özellik ile festivaller dönemine denk getirirseniz çok güzel vakit geçirebilirsiniz.
tepebaşı-araba-kiralama.png