Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
İslahiye Araç Kiralama - İslahiye Rent A Car | Gezgin 7/24

Gaziantep İslahiye Tanıtımı

Yapılan araştırmalarda M.Ö 9000 yıllarına kadar giden tarihi ile oldukça büyük bir maziye sahip olan İslahiye Gaziantep’in bir ilçesidir. İlçenin adı ise 1800’lü yıllarda Osmanlı Devletinde milliyetçilik anlayışı ile baş gösteren ayaklanmayı bastırmak üzere bölgeye gönderilen Fırka-i İslahiye ordusundan gelmektedir. Bölgenin iskanı ve imarı için sonradan oluşturulan kasabalardan biri olan İslahiye günümüzde ilçedir. 

Hititliler ile başlayan ilçenin tarihi sonrasında Yunan, Bizans, Mısır, Selçukluklar, Memluklar, Osmanlı Devleti ve Türkiye ile devam etmektedir. Oldukça farklı kültürlere ev sahipliği yapmış olan İslahiye’de bunun etkilerini bölgede yer alan tarihi eserlerden görebilmekteyiz. İslahiye’nin nüfusu yaklaşık olarak 68 bin civarındadır. Halkın geçim kaynaklarında öne çıkan faaliyet tarım olmaktadır. Özellikle İslahiye ve biberi ülke çapında üne sahiptir. 

İslahiye batıda Gaziantep il merkezi, kuzeyde Kahramanmaraş güneyde Hatay ve batıda Osmaniye ile komşudur. Birçok il merkezinin neredeyse ortak noktası diyebileceğimiz İslahiye bu anlamda Gaziantep başta olmak üzere birçok ilden kolayca ulaşım imkanlarına sahiptir. Ayrıca ilçenin tarihinden kaynaklanan zengin kültürünü görmek isteyenlerin ise İslahiye araç kiralama firmalarından destek almaları mümkün olmaktadır.  

İslahiye Gezilecek Yerler

Yaklaşık 10 bin yıllık tarihiyle köklü bir geçmişe sahip olan İslahiye bunun beraberinde o günlerden günümüze farklı medeniyetlere ait izler taşımaktadır. Birçok gezip görülecek yere sahip olan İslahiye için gezi planında;
islahiye-araba-kiralama.png

  • Huzurlu Yaylası
  • Tilmenhöyük Arkeolojik Park
  • Yesemek Açık Hava Müzesi
  • Zincirli Höyüğü
  • Taşlıgeçit Höyüğü
  • Cıncıklı Kilisesi
  • Örtülü Köyü Harabeleri başta olmak üzere birçok yer bulunmaktadır. 

İslahiye gezisi için alternatiflerin fazla olması gezinin planlı bir şekilde gerçekleştirilmesini gerektirmektedir. Bu bağlamda İslahiye gezilecek yerler listesi oluşturmak ve buna göre hareket etmek avantaj sağlayacaktır. Bununla birlikte vakti değerlendirmek için İslahiye rent a car firmalarından destek almak da gezinin verimli geçmesi için önemlidir. 

İslahiye Huzurlu Yaylası

Amanos Dağlarının tepesinde yaklaşık 1500 m yükseklikte bulunan Huzurlu Yaylası doğanın ve yeşilliğin tadını çıkarmak isteyenlerin tam da aradığı yer olmaktadır. Temiz havası ve yeşilliğin her tonuna doyabileceğiniz Huzurlu Yaylasında konaklama imkanı da bulunmaktadır. İslahiye gezi planında tarihi eserleri gördükten sonra doğanın tadını çıkarmak için Huzurlu Yaylasının ziyareti değerlendirilebilir. İlçe merkezine 20 km uzaklıktaki AltınüzümMahallesinin 20 km batısında bulunmaktadır. Ulaşım için İslahiye araba kiralama hizmetlerinden faydalanılabilir. 

Tilmen Höyük Arkeolojik Park

Orta Tunç Çağı kentlerinden olan 1958 yılında keşfedilen Tilmen Höyük 2000’li yıllarla gerçekleştirilen kazılarla ortaya çıkarılmıştır. M.Ö 1750 yıllarında inşa edildiği düşünülen Tilmen Höyük bölgede bulunan en büyük yerleşim yerlerinden biri olarak öne çıkmaktadır. İslahiye ilçe merkezine 5 km uzaklıkta bulunan bu alan Arkeolojik park olarak ziyarete açılmıştır. Tilmen Höyük Arkeolojik Park ziyareti için İslahiye kiralık araç hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 

Yesemek Açık Hava Müzesi

Ortadoğu’nun tek açık hava müzesi olan Yesemek Açık Hava Müzesi İslahiye sınırlarında bulunmaktadır. Yesemek Açık Hava Müzesinde savaş arabaları, aslanlar, dağ tanrıları ve çeşitli mimari eserler bulunmaktadır. Yaklaşık 500 adet eser bulunan Yesemek Açık Hava Müzesi yurt içi ve yurt dışından ziyaretçiler tarafından beğeni kazanmaktadır. İlçe merkezine 23 km uzaklıkta bulunan Yesemek Açık Hava Müzesi’ne İslahiye oto kiralama firmaları hizmetleri kullanılarak kolayca ulaşım sağlanmaktadır. 
islahiye-oto-kiralama.png
Zincirli Höyüğü

Genç Hitit veya Neo Hitit döneminde başkent olarak kullanıldığı düşünülen Zincirli Höyük Zinvcirli Köyünde bulunmaktadır. 1800’lü yılların sonlarına doğru keşfedilen höyükte yapılan araştırmalar sonucunda bulunan kitabelerle birtakım krallıklara başkent olduğu düşünülmektedir. Hilanı yapısına uygun olarak inşa edilmiş olan kent oldukça ilgi çekicidir. İlçe merkezine 10 km uzaklıkta bulunan höyük ziyaretçilerin uğrak noktalarından olmaktadır. Zincirli höyüğü Gaziantep İslahiye araç kiralama firmalarından destek alınarak ziyaret edilebilir. 

İslahiye Yöresel Ürünleri

İslahiye ilçesi tarihinin köklü olmasıyla ve bulunan höyüklerle öne çıkmaktadır. Bununla birlikte geçim kaynağı tarımsal faaliyetler olan ilçede birçok tarım ürünü de ünlenmiştir. Öncelikle İslahiye biberi ve üzümü ülke çapında ün salmıştır. Kendine has tadı ve lezzetiyle ziyaret esnasında mutlaka tadılması gereken yiyeceklerdendir. Bununla birlikte pekmez, salça, kuru üzüm ve nar ekşisi bölgede hazırlanmaktadır. 

İslahiye Gezi Planı

Görüleceği üzere tarihe tanıklık eden birçok höyük ve eserin bulunduğu İslahiye ziyaretçilerin ilgi odağı olmaktadır. Binlerce yıl öncesine ait yerleşim birimlerinin bulunması ve sergilenmesi ziyaretçilerin tercih etme sebeplerinin başında gelmektedir. Höyükler ve açık hava müzeleri ziyaretleri için bir gezi planı oluşturularak İslahiye’de keyifli bir yolculuğa çıkmak mümkündür. Kurumsal ziyaretler de bu kapsamda gerçekleştirilebilmektedir. gaziantep oto kiralama firmaları bu anlamda hizmet sağlamaktadır. Böylece fatura beyanı için gerekli işlemler yapılmaktadır. 
islahiye-araç-kiralama.png
İslahiye Araç Kiralama Hizmetleri

Gezilip görülmesi gereken ve aynı zamanda insanlık tarihini geçmişine ışık tutan önemli bir yer olan İslahiye ziyaretçiler için tercih edilen yerlerin başında gelmektedir. Ziyaretçilerin gezi planlarını daha verimli ve sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için ilçede araç kiralama hizmetleri sağlanmaktadır. İslahiye ucuz araç kiralama firmaları tarafından sağlanan hizmetler ile bu işlemler gerçekleştirilmektedir.