Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 15.08 - 10:00
Teslim Tarihi 20.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Nurdağı Araç Kiralama - Nurdağı Rent A Car | Gezggin 7/24

Nurdağı Gezilecek Yerler

Güneydoğu Anadolu Bölgesi, tarihi ve kültürel yapıların fazla olarak bulunduğu bölgelerimiz arasındadır. Bu ilçeler arasında bulunan Nurdağı, Gaziantep iline bağlıdır. Oldukça gelişmiş olan ilçede gezip görülmesi gereken çeşitli yerler mevcuttur. Nurdağı gezilecek yerler açısından zengin olan ilçelerimiz arasındadır. Farklı yönleriyle öne çıkan ilçe içerisinde çeşitli dizilerin çekimi de yapılmıştır. Kültürel yapısının yanında sanayi ve tarım faaliyetleri bakımından da dikkat çeken ilçenin ulaşım yapısı da gelişmiştir. 

İlçenin öne çıkan faaliyetleri arasında pul biberi yetiştiriciliği ve ticareti de yer almaktadır. Ülke çapında önemli miktarda pul biberi ticareti yapılmaktadır. Bölge, çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan bölgeler arasındadır. Çeşitli medeniyetler, Nurdağı ilçesini yerleşim merkezi olarak kullanmıştır. Bu nedenle ilçe içerisinde kültürel kalıntılar bulunmaktadır. Bu alanları gezmek için ilçeyi ziyaret eden birçok kişi bulunmaktadır. İlçeyi ziyaret eden kişiler, Nurdağı araç kiralama faaliyetlerinden yararlanmaktadır.

Nurdağı Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Gaziantep iline bağlı ilçeler arasında olan Nurdağı; İslahiye ve Şehitkamil ilçelerine yakın mesafede bulunmaktadır. Bulunduğu coğrafi konum nedeniyle önemli bir merkez olan Nurdağı, E24 karayolu üzerinde bulunmaktadır. İlçe içerisinden tren yol hatları geçmektedir. Şehirlerarası yolculuk yapan kamyon ve otobüs şoförlerinin uğrak durağı arasında yer alan ilçe çeşitli illere de yakın konumda bulunmaktadır. 
nurdağı-araba-kiralama.png
Adana ve Osmaniye gibi önemli illerden Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesinin çeşitli bölgelerine giden araçlar bu ilçeden geçmektedir. İlçe ulaşım ağı bakımından oldukça gelişmiştir. Alt ve üst yapı faaliyetlerinin gelişmiş olduğu ilçede araba kiralama hizmetleri de verilmektedir. Nurdağı araba kiralama faaliyetlerinden yararlanılarak bölge ve çevresi için ulaşım sağlamak mümkündür.

Nurdağı Geçim Kaynakları

Nurdağı ilçesinde yerel halkın geçimini sağladığı çeşitli faaliyetler bulunmaktadır. Birçok konuda gelişmiş ilçeler arasında yer alan ilçenin bağlı olduğu Gaziantep ili ile ticari ilişkileri oldukça yoğundur. Sanayi merkezi olan Gaziantep ili gibi çeşitli sanayi faaliyetlerinin yürütüldüğü Nurdağı ilçesinde, pul biberi yetiştiriciliği yapılmaktadır. Yüksek oranda yetiştirilen pul biberleri çeşitli bölgelere pazarlanmaktadır. 

Halkın geçim kaynakları arasında madencilik de bulunmaktadır. İlçede bulunan krom madeninde birçok işçi çalışmaktadır. Maden ilçesi olarak bilinen ilçede konaklama faaliyetleri de gelişmiştir. Birçok il merkezi ile yakın konumda olduğu için araçlar bu ilçe içinden geçmektedir. Bu sayede lokanta ve otel gibi faaliyetlerden yoğun olarak yararlanılmaktadır. İlçe ve çevresini gezmek için Nurdağı oto kiralama hizmetlerinden yararlanılabilir.

Nurdağı Hz. Ukkaşe Türbesi

Durmuşlar köyünde bulunan türbe ilçe ve bölge açısından oldukça önemlidir. Tarihi ve dini açıdan önemli olan türbenin yapımı çok eski tarihlere dayanmaktadır. Bölgede çeşitli kilise kalıntıları da bulunmaktadır. Türbe hakkında çeşitli rivayetler bulunmaktadır. Dini sebeplerden dolayı yılın çeşitli zamanlarında ziyaret edilmektedir. Türbenin bölge halkı açısından da önemi büyüktür. Nurdağı kiralık araç firmaları ile araba kiralayıp bu yapıyı rahatlıkla gezmek mümkündür.

Nurdağı Hurşit Ağa Konağı

Sakça köyü, Nurdağı ilçesine bağlı köyler arasında bulunmaktadır. Hurşit Ana Konağı ilçenin tarihi yapıları arasındadır. Konağın 1700’li yıllarda yapıldığı tahmin edilmektedir. Bu konakta dizi çekimleri de yapılmaktadır. İlçeyi ziyaret eden kişiler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir.
nurdağı-araç-kiralama.png
Nurdağı Kalesi Nerededir?

Nurdağı Kalesi, ilçe merkezinde bulunmaktadır. Kalenin tarihi ve kim tarafından yapıldığı hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Kalenin inşa edildiği alan oldukça büyüktür. Belediye tarafından kale ve çevresini ziyaret eden kişiler için sosyal alanlar yapılmıştır. Bu nedenle ilçeyi ziyaret eden kişiler tarafından en fazla gezip görülen yerler arasındadır. Kaleyi gezmek ve çevresindeki sosyal alanlardan faydalanmak için Nurdağı ucuz araç kiralama hizmetlerine başvurulabilir.

Nurdağı Kullar Mesire Yeri

Nurdağı Belediyesi’nin katkılarıyla da piknik ve park alanına dönüştürülen Kullar mesire yeri ilçenin doğal güzellikleri arasındadır. Yeşil yapısıyla manzara ve temiz hava seven kişiler tarafından ziyaret edilmektedir. İlçenin en güzel alanları arasında yer almaktadır. Nurdağı rent a car ilanları ile araç kiralayıp ulaşım sağlanabilmektedir.

Nurdağı Konaklama ve Ulaşım Hizmetleri

Nurdağı ilçesi, konaklama ve ulaşım hizmetlerinin gelişmiş olduğu yerler arasındadır. E-24 karayolunun bağlantı noktası üzerinde bulunması nedeniyle ulaşım yapısı gelişme göstermiştir. Doğu ve Güneydoğuda bulunan birçok il ve ilçeye bu yol üzerinden gidilmektedir. İlçe içerisinden geçen TCDD hattı da ulaşımın canlı olmasını sağlamaktadır. İlçe, bağlı olduğu Gaziantep iline yaklaşık 70 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

İlçe ulaşım ve gezi sebebiyle yoğunluk yaşamaktadır. Bu nedenle konaklama faaliyetleri de oldukça gelişmiştir. İlçe genelinde bulunan otel ve pansiyonlar vardır. İlçeyi gezip görmek isteyen kişilerin konaklayabileceği çeşitli yerler mevcuttur. İlçede gaziantep araç kiralama faaliyetleri de yapılmaktadır.

Nurdağı Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Gaziantep ve çevre ilçelerini gezip Güneydoğu kültürünü görmek isteyen kişilerin gezi listelerine Nurdağı ilçesini almaları faydalı olacaktır. İlçede çeşitli doğal güzellikler ve tarihi yapılar bulunmaktadır. İlçeyi ziyaret eden kişiler türbeleri ve Nurdağı kalesini gezebilmektedir. İlçeye gezi amacıyla ulaşım hizmeti veren toplu taşıma araçları vardır. Gezi turunu kendi aracıyla yapmak isteyen kişiler için Gaziantep Nurdağı araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır. Araç kiralamak isteyen kişiler, internetten iletişim sağlayabilmektedir.
nurdağıi-oto-kiralama.png