Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Oğuzeli Araç Kiralama - Oğuzeli Rent A Car | Gezgin 7/24

Oğuzeli Gezilecek Yerler

Gaziantep ve çevresi gerek tarihi gerek kültürel açıdan önemli yerlerin bulunduğu illerimiz arasındadır. İl merkezi ve çevre ilçeleri kültürel bakımdan oldukça zengindir. Çok eski yıllardan beri birçok uygarlık bu çevreyi yerleşim merkezi olarak kullanmaktadır. Oğuzeli ilçesi de Gaziantep iline bağlı ve kültürel açıdan zengin olan ilçeler arasındadır. İlçede gezip görülmesi gereken çeşitli yerler bulunmaktadır. Oğuzeli gezilecek yerler için çeşitli bölgelerden ziyaretçiler gelmektedir. İlçede gezip görülebilecek tarihi yapılar olduğu gibi doğal güzellikler de bulunmaktadır.

İlçe çeşitli hizmetler konusundan gelişmiştir. Gaziantep ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Oğuzeli ilçesinde, bölgenin ve kentin en önemli havaalanı bulunmaktadır. Havaalanı sayesinde birçok hizmetin geliştiği ilçe yoğunluk yaşamaktadır. Suriye ile sınırı da bulunan ilçenin geçmişten bu yana çeşitli isimleri bulunmaktadır. En eski adının Büyük Kızılhisar olduğu bilinmektedir. İlçedeki evlerin eski zamanlarda kızıl topraktan yapılması sebebiyle bu ismi aldığı bilinmektedir. İlçenin kültürel yapılarını gezmek için Oğuzeli araç kiralama hizmetlerinden yararlanılabilir.

Oğuzeli Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Oğuzeli ilçesi, Gaziantep iline bağlı ilçeler arasındadır. Gaziantep il merkezine olan uzaklığı yaklaşık 17 kilometre civarındadır. Gaziantep ilinin güney konumunda yer almaktadır. İlçenin doğu tarafında Nizip bulunmaktadır. Batı bölümünde ise Kilis iline bağlı olan Elbeyli bulunmaktadır. Kuzey bölümünde ise Şahinbey ilçesinin bulunduğu ilçenin güneyinde Karkamış ilçesi ve Suriye sınırı bulunmaktadır. Yüzölçümü açısından büyük olan bölgede Oğuzeli araba kiralama faaliyetleri bulunmaktadır.

İlçe ve yakınında çeşitli tarım arazileri bulunmaktadır. Verimli ovaların bulunduğu bölge ulaşım açısından da önemli bir yere sahiptir. Hem ilçe merkezine yakın konumda bulunan Gaziantep havaalanı hem de çeşitli ulaşım yolları merkezinde bulunması sebebiyle önemli olan Oğuzeli ilçesi nüfus açısından da yoğunluk yaşamaktadır. Suriye ile sınırı olması sebebiyle askeri ve kültürel hareketlilikte yaşayan ilçenin gezip görülecek çeşitli yerleri de bulunmaktadır. Çeşitli sebeplerle ilçeye gelen kişiler için Oğuzeli oto kiralama imkanları bulunmaktadır.
oğuzeli-araba-kiralama.png
Oğuzeli Geçim Kaynakları

Oğuzeli bölgesinde çeşitli iklimler görülmektedir. Genel olarak Akdeniz iklimi ve Karasal iklimin görüldüğü bölgede çeşitli tarım ürünlerinin yetiştiriciliği yapılmaktadır. Mısır üretimi ve ticareti yapılan bölgede nar üretimi de geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Bölge ve çevresinde fıstık, zeytin ve üzüm gibi ürünlerin yetiştiriciliği ve ticareti de yapılmaktadır. İlçenin geçim kaynakları arasında biber ve patlıcan kurutma ürünleri de bulunmaktadır. İlçeye bağlı olan çeşitli köylerde hayvancılık faaliyetleri de yapılmaktadır.

Oğuzeli Tılbaşar Kalesi

Kalenin Oğuzeli ilçe merkezine olan uzaklığı 12 kilometre civarındadır. Bölgenin tarihi yapıları arasında bulunan Tılbaşar Kalesi, aynı isimli höyüğün üzerine yapılmıştır. Gündoğan köyü sınırları içerisinde bulunan kale yıl içerisinde ziyaretçiler tarafından gezilmektedir. Höyük ve kalenin çevresinde çeşitli kültürel kalıntılar olması sebebiyle önemlidir. İlçenin tarihi yapıları arasında yer alan kale ve çevresini gezip görmek isteyen kişiler, Oğuzeli kiralık araç hizmetlerinden yararlanabilmektedir.

Oğuzeli Karpuzatan Mesire Alanı

İlçenin doğal güzellikleri arasında yer alan mesire alanı ilçenin kalabalık olan bölgeleri arasındadır. İlçeyi ziyaret eden kişiler tarafından sıklıkla uğranan piknik alanı ve çevresinde çeşitli sosyal alanlar bulunmaktadır. Mesire alanında su kaynağı da bulunmaktadır. Yüzme havuzu, sosyal tesisler ve piknik yeri ilçeye gelen kişiler tarafından ziyaret edilmektedir.
oğuzeli-arac-kiralama.png
Oğuzeli Orta Cami Minaresi

İlçenin tarihi yapılarından olan Orta Cami, yıllardan beri farklı yenileme çalışmalarına uğramıştır. Tarihi dokusunu bir miktar kaybeden caminin minaresi ise tarihi yapısını korumaktadır. Selçuklular tarafından yapılan minarenin tarihi özelliği bulunmaktadır. İlçede bulunan tarihi yapıları ve doğal alanları gezmek için Oğuzeli rent a car faaliyetlerinden yararlanabilir.

Oğuzeli Konaklama ve Ulaşım Hizmetleri

İlçe ve il merkezi arasındaki uzaklığın yaklaşık 17 kilometre civarı olduğu bilinmektedir. İlçenin güney bölgesinde yer alan Karkamış ve Suriye sınırı nedeniyle ulaşım açısından geliştiği bilinmektedir. İlçenin ulaşım ve konaklama faaliyetlerinde gelişmiş olmasının en önemli sebepleri arasında İlçe sınırları içinde bulunan havaalanı bulunmaktadır. İlçe merkezi ve çevresine ulaşım sağlanabilecek toplu taşıma araçları bulunmaktadır. İlçe merkezinde bulunan gaziantep oto kiralama hizmetleri ile araç kiralamak mümkündür.

Çeşitli il ve ilçelerden Oğuzeli ilçesine otobüs seferleri bulunmaktadır. Konaklama hizmetlerinin de gelişmiş olduğu Oğuzeli ilçesinde farklı otel ve pansiyon seçenekleri bulunmaktadır. İlçeyi ziyaret eden vatandaşlar ve turistler için hizmet veren oteller farklı kalitelerde ve fiyatlarda bulunmaktadır. Otel ve farklı konaklama seçeneklerinin bulunduğu gibi ilçeyi rahatlıkla gezmek için Oğuzeli ucuz araç kiralama hizmetleri de bulunmaktadır.
oguzeli-oto-kiralama.png
Oğuzeli Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Gaziantep ilini ziyarete gelen kişilerin uğrak noktaları arasında yer alan Oğuzeli ilçesinin gezip görülmesi gereken çeşitli alanları vardır. İlçeye gelen kişiler tarihi cami ve kaleyi görmesi faydalı olacaktır. İlçe içinde bulunan çeşitli tarihi kalıntılarda gezip görülebilecek yerler arasında bulunmaktadır. İlçede çeşitli sosyal tesislerden ve piknik alanlarından da yararlanılabilir. Gaziantep Oğuzeli araç kiralama ile özel araba kiralayarak gezi turu gerçekleştirmek mümkündür.