Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Gaziantep Araç Kiralama - Gaziantep Rent A Car  |

Gaziantep Oto Kiralama 

Gaziantep oto kiralama firmaları ile Gaziantep araç kiralama ihtiyacı duyanları bir araya getiren gezgin 7/24, Gaziantep araç kiralama ihtiyaçlarınızı internet ortamında karşılamanıza imkan tanıyan platformlardan birisidir.

Gaziantep Ucuz Araç Kiralama 

Web sitemizin sizlere sunduğu en önemli avantajlarından birisi, Gaziantep oto kiralama firmaları arasında fiyat kıyaslaması yapmanıza imkan verilmesidir. Bu sayede firmalar arası kıyaslama yaparak, Gaziantep ucuz araç kiralama imkânına sahip olabilirsiniz.

Aynı zamanda bazı dönemler Gaziantep oto kiralama firmaları tarafından web sitemiz üzerinden yapılacak rezervasyonlara yönelik sunulan avantajlardan da, yararlanmanız mümkündür. 

Gaziantep Araç Kiralama

Gezgin 7/24 üzerinden Gaziantep araç kiralama firmalarından yapacağınız rezervasyon sayesinde, Gaziantep"e uçakla geldiğinizde kiraladığınız aracı havalimanından teslim alabilirsiniz. Bu sayede hiçbir uğraş vermeden aracınız havalimanında, sizi bekliyor olacaktır. Web sitemiz üzerinde bulunan Gaziantep oto kiralama firmalarının neredeyse tamamı, Gaziantep araç kiralama hizmeti vermektedir.

Gaziantep Hakkında Bilgiler 

Gaziantep"in nüfusu 2 milyon 5515 kişi olup, Türkiye"nin en kalabalık 8 büyük şehri olma özelliğini taşımaktadır. Özellikle kebapları ve baklavası ile ünlü olan şehir, sanayi ve tarım bakımından da birçok ile göre oldukça gelişmiş sayılabilir. 

Şehrin tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahibi oluşu, şehirde bulunan tarihi dokunun fazla olmasının nedenleri arasındadır. Kültürel bakımından da oldukça zengin bir yapıya sahip olan Gaziantep, doğal güzellikleri ile de ziyaretçilerini kendisine hayran bırakmaktadır.

Gaziantep Gezilecek Yerler

Kültürel ve tarihi yapısı, doğal zenginlikleri ve Gaziantep mutfağı ile Gaziantep gezilecek yerler, seyrine ve gezintisine doyum olmayan bir genişliğe sahiptir.

Bakırcılar Çarşısı 

Geçmişten günümüze bakır işletmeciliğinin önemli merkezlerinden birisi olarak görev yapmış bakırcılar çarşısı, yaklaşık 500 yıllık geçmişi ile Gaziantep"te bulunan önemli tarihi yapılar arasındadır. Şahinbey ilçesi sınırları içerisinde yer alan bakırcılar çarşısının, günümüzde hala bakır el işçiliği ürünlerinin satıldığı alanlardan biridir. Çarşı içerisinde ayrıca bölgeye ait yöresel kıyafetler ve hediyelik eşyalar satan dükkanlar bulunmaktadır.

Zeugma Mozaik Müzesi 

Şehir merkezinde bulunan mozaik müzesi, özellikle yabancı turistler tarafından şehirde en fazla ziyaret edilen yerler arasındadır. 
gaziantep havalimanı oto kiralama
Dünyanın en büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan Zeugma mozaik müzesi, mozaikten yapılma muhteşem dev portrelerin bulunması ile ünlüdür. 

Tarihi Millet Hanı 

Lala Mustafa Paşa tarafından 1562 senesinde yaptırılan tarihi millet hanı, şehrin tarihi dokusunu en iyi yansıtan yapılar arasındadır. Şehirde bulunan Osmanlı yapıları arasında mimarisi ve süslemesi ile dikkat çeken han, Gaziantep gezilecek yerler listenizde, tavsiye ettiğimiz tarihi yapılar arasındadır.

Ömer Ersoy Kültür Merkezi 

Gaziantep"in merkezi ilçelerinden olan Şehitkamil ilçesi sınırlarında yer alan ve şehir merkezinde bulunan kültür merkezi, 1723 yılında inşa edilmiştir. 

Daha öncesinde kilise olarak kullanılan tarihi yapı, yakın zaman önce yeni bir düzenleme yapılarak kültür merkezi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Binanın bir kısmı ise, müze olarak kullanılmaktadır. Kısacası tarih ve sanatın kucaklaştığı bir yapı olup, her iki amaç için de insanların uğrak yerleri arasında bulunmaktadır. 
gaziantep havalimanı arac kiralama

Rumkale 

Yavuzeli ilçesine bağlı bir kasabada bulunan Rumkale, Şanlıurfa il sınırına yakın bir mesafede bulunması ve bir zamanlar bu bölgenin Şanlıurfa’nın bir parçası olması nedeniyle, iki şehir arasında Rumkale adlı yapıyı sahiplenme konusunda bir yarışa neden olmuştur. Günümüzde önemli bir kısmı yok olmuş olsa da, tarihi kalıntıları ile dikkat çeken kale ziyaretçiler tarafından ilgi görmektedir. 

Şehir merkezinden 62 kilometre uzaklıkta olan kaleyi ve çevresini ziyaret etmek için, Gaziantep ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Gaziantep Pazar Hamamı 

  1. Yüzyılda yapılan Gaziantep pazar hamamı, estetik mimarisi ile şehirde göz dolduran tarihi nitelikteki yapılardan biridir. Günümüzde hala hamam olarak hizmet veren bu yapı, hem rahatlamak isteyenlerin hem de tarihi dokuyu merak edenlerin, ziyaret ettikleri yerler arasındadır. Şehir merkezinde bulunması nedeniyle, tarihi hamamı ulaşım sorunu yaşamadan ziyaret edebilirsiniz.

Gaziantep Kalesi 

Şahinbey şehir merkezinde bulunan Gaziantep kalesi, orijinal dokusunu koruyarak bugüne kadar tüm heybetiyle gelmeyi başarmış önemli eserler arasındadır. Günümüze kadar kale içerisinde birkaç kez arkeolojik kazılar yapılmış ve özellikle Roma dönemine ait bulgulara rastlanmıştır. 6. Yüzyılda inşa edilen tarihi Gaziantep kalesi, Kanuni Sultan Süleyman zamanında da detaylı bir tamirattan geçirilmiştir. Bu nedenle kalede Bizans ve Roma dönemine ait izlerin yanı sıra, Osmanlı"nın izlerinin de olduğunu görmek mümkündür.

Yesemek Açık Hava Müzesi 

Gaziantep"in meşhur gezi noktaları arasında bulunan açık hava müzesi, şehir merkezine 113 km uzaklıktadır. Müzeyi ziyaret etmek için en güzel ulaşım yöntemi, özel araçlardır. Müzeye kendi aracınızla ya da Gaziantep ucuz oto kiralama hizmetinden faydalanarak, daha rahat gidebilirsiniz.

Zincirli Ören Yeri

İslahiye ilçesinde bulunan ören yeri, milattan önce 1300 yılında yerleşim yeri olarak kullanılmış olup, Sam"al adlı bir krallığa aittir. 

Arkeolojik kazılarda ortaya çıkarılan önemli eserler, Gaziantep"in tarihi zenginliğine ışık kaynağı olmaktadır. İslahiye ilçesine, Gaziantep oto kiralama firmalarından kiralayacağınız araçla daha rahat ulaşım sağlanmaktadır.
gaziantep arac kiralama

Gaziantep Anıt Mezarları

Gaziantep Araban ilçesinde bulunan anıt mezarları, ilçenin farklı köylerinde yer almaktadır. Milattan sonra 2. Yüzyılda yapılmış olan anıt mezarlar, bölgede bulunan antik kentlerinde kesiştiği noktada bulunmaktadır. Taş oymacılığı ve kabartmanın en iyi şekilde yapıldığı yapılardan birisi olan anıt mezarları ziyaret etmek istiyorsanız, Gaziantep araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Hüseyin Paşa Hamamı 

Orijinal yapısı ile günümüze kadar gelmeyi başaran Hüseyin Paşa Hamamı, Gaziantep şehir merkezinde Şahinbey ilçesinde bulunmaktadır. Yapım yılı bilinmese de Osmanlı döneminde yapıldığı görülen tarihi hamam, günümüzde aynı şekilde hamam olarak hizmet vermektedir.