Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Şehitkamil Araç Kiralama - Şehitkamil Rent A Car | Gezgin 7/24

Gaziantep Şehitkamil Tanıtımı

Şehitkamil Antep’in 3 merkez ilçesinden biridir. Şehitkamil ilçesinin adının ise gerek yerel halk gerek Milli Mücadele açısından önemli bir yeri bulunmaktadır. Henüz Antep’te Fransızlarla savaş başlamadan kısa bir süre önce annesinin peçesini açmak isteyen Fransız askerlerine karşı duran 14 yaşındaki Mehmet Kamil Fransız askerleri tarafından şehit edilmişti. İlçenin adı bu olayın kahramanından gelmektedir.

Şehitkamil güneyinde yine merkez ilçe olan Şahinbey ve Oğuzeli, doğusunda Nizip, kuzeyinde Pazarcık ve Yusufeli, batısında ise Nurdağı ilçeleri ile komşudur. Ülkemizdeki 50’den fazla ilden daha çok nüfusa sahip olan Şehitkamil’in 775 bin civarında bir nüfusu bulunmaktadır. Doğu bölgesinin sanayi merkezi olan Gaziantep Sanayi Bölgelerinin birçoğu Şehitkamil’de bulunmaktadır.

Bölgenin metropol şehri Gaziantep tarih boyunca birçok farkı kültüre ev sahipliği yapmış ve tarih boyunca önemli bir yer olmuştur. Ayrıca doğal güzellikler açısından da zengin bir yer olan Antep turizm içinde elverişli olmaktadır. Gaziantep’in merkez ilçesi olan Şehitkamil bundan dolayı farklı medeniyetlere ait birçok tarihi yapıyı bünyesinde bulundurmaktadır. Şehitkamil araç kiralama firmalarından destek alarak bölgede geziler yapılmaktadır.

Şehitkamil Gezilecek Yerler

Şehitkamil merkez ilçe olması sebebiyle Antep için önemli bir konumda bulunmaktadır. Gaziantep bölgesinin geniş kültürel yapısı, lezzetleri, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarının büyük çoğunluğunu Şehitkamil bünyesinde bulundurmaktadır. Bu kapsamda;
şehitkamil-araba-kiralama.png

 • Zeugma Mozaik Müzesi
 • Ömeriye Cami
 • Gaziantep Botanik Bahçesi
 • Dülük Antik Kenti
 • Kendirli Kilisesi
 • Gaziantep Altın Çarşısı
 • ŞehitkamilSofdağı Yaylası
 • Ali Nacar Cami
 • Ömer Ersoy Kültür Merkezi
 • Dülük Baba Ormanı
 • Hasan Süzer Etnografya Müzesi gibi mekanlar Şehitkamil gezilecek yerler listesinde bulunmaktadır.

Zeugma Mozaik Müzesi

Şehitkamil için en önemli yerlerden biri kuşkusuz Zeugma Mozaik Müzesi olmaktadır. Zeugma Antik Kentinden çıkartılan eserlerin sergilendiği bu müze tarihe ışık tutmakta ve ziyaretçiler tarafından beğeniyle karşılanmaktadır. Zeugma Mozaik Müzesi’nin en bilindik eserlerinden biri Çingene Kızı olmaktadır. Zeugma Mozaik Müzesi 09.00 – 19.00 saatleri arasında her gün ziyarete açıktır. Zeugma Mozaik Müzesi ziyareti için Şehitkamil kiralık araç ile kolayca müzeye ulaşabilirsiniz.

Ali NacarCami

1300’lü yıllarda Osmanlı Devleti tarafından inşa edildiği bilinen Ali Nacar Cami Şehitkamil ilçe merkezinde yer almaktadır. Şehitkamil gezisine başlanan yer genellikle Ali Nacar Cami olmaktadır. Ülkemize Anadolu İslam kültürünün miraslarından olan camilerin Şehitkamil için örneği olmaktadır. Restorasyon işlemleri ile günümüzde halen daha ziyarete ve ibadete açıktır.
şehitkamil-araç-kiralama.png
Gaziantep Botanik Bahçesi

Şehitkamil ilçesinde bulunan 2009 yılında faaliyete başlatılan Botanik Bahçesi yöreye özgü birkilerin tanıtılması amacıyla oluşturulmuştur. Ziyaretçilere de kapısını ilk günden itibaren açan Botanik Bahçesi fotoğraflar için ideal mekanlardan biri olmaktadır. Yüzlerce çeşit bitki türünün sergilendiği yeşilliklerin içindeki Botanik Bahçesi görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Gaziantep Botanik Bahçesi gezisi için Şehitkamil oto kiralama ile daha hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz.
Dülük Antik Kenti

En eski yerleşim yerlerinden biri olan Dülük Antik Kentinin Roma döneminden kaldığı düşünülmektedir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Dülük Köyü bu anlamda öne çıkmaktadır. Dülük Antik Kenti ve Kutsal Alanı olarak ikiye ayrılmıştır. Zeugma’dan önceki dini ve devlet merkezi olduğu düşünülen Dülük Antik Kenti görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Dülük Antik Kenti’ne ulaşım için Şehitkamil araba kiralama firmaları ile iletişime geçebilirsiniz.

Kendirli Kilisesi

1860 yılında bölgede yaşayan Ermenilerin inşa etmiş olduğu Kendirli Kilisesi sonraki süreçte yıkılmış ve tekrardan inşa edilmiştir. 1900’lü yılların başında Hristiyan dünyasından toplanan yardımlarla bizzat Vatikan Papalıktan gelen planla inşa edilmiştir. Geniş bir bahçeye ince detaylarla inşa edilen klise yapısı bakımından göze hitap etmektedir. Kendirli KlisesiŞehitkamil gezi planlarında bulunması gereken yerlerden biridir.

Gaziantep Altın Çarşısı

Modern bir anlayışla inşa edilmiş olan Gaziantep Altın Çarşısı mimarisi ile ziyaretçileri adeta büyülemektedir. İç yapısı ve ferah görünümü ile ilgi çekici bir mekan olmaktadır. Gaziantep gezisinden yakınlarınıza hediyeler götürmek için de uğranılacak olan yerlerden biridir. Gaziantep ehitkamil araç kiralama hizmetleri ile bölgeye kolayca ulaşabilirsiniz.

Şehitkamil Sofdağı Yaylası

Şehitkamil ilçe merkezine 32 km uzaklıkta bulunan Sofdağı Yaylası ilçenin doğal güzelliklerinden biridir. Yeşilliklerle bürünmüş yapısı, temiz içme suları, doğa yürüyüşü yapabilme imkanı ve piknik alanları ile ziyaretçilerin duraklarından biri olmaktadır. İlçe merkezinden biraz dışarıda bulunan Sofdağı Yaylası’na ulaşım için Şehitkamil rent a car firmalarından destek alabilirsiniz.

Şehitkamil Yöresel Yemekleri

Ülkemizin yemek kültürü anlamında en geniş çeşitliliğine sahip olan yörede bulunan Şehitkamil bu anlamda birçok alternatife sahiptir. Patlıcan kebabı, içli köfte ve yuvalama çorbasında öne çıkmaktadır. Bununla birlikte baklava, katmer ve çeşitli tatlıları da bulunmaktadır.
şehitkamil-oto-kiralama.png
Şehitkamil Gezi Planı

Görüleceği üzere Şehitkamil’in gerek doğal güzellikleri, gerek tarihi yapıları ve müzeleri gerekse de zengin yemek kültürü ile birçok gezilecek yeri bulunmaktadır. Şehitkamil bu noktada birçok kurumsal ziyaretçiyi de ağırlamaktadır. Şehitkamil kurumsal araç kiralama firmalarından alacağınız destekle daha verimli bir gezi planı oluşturabilir ve faturalandırmayı firmanıza yaptırabilirsiniz.

Şehitkamil Araç Kiralama Firmaları

Araç kiralama hizmetlerine özellikle ziyaretçiler ve gezi planları ile gelenler için ihtiyaç duyulmaktadır. Yoğun ziyaretçi alan bölgelerin başında gelen gaziantep oto kiralama hizmetleri konusunda gelişmiş bir ilçe olmaktadır. Böylece araçlar ile geziler daha verimli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.