Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bulancak Araç Kiralama - Bulancak Rent A Car | Gezgin 7/24

Bulancak Coğrafi Konumu

Giresun’un en gelişmiş ilçesi olan ve nüfus açısından da en büyük ilçesi olan Bulancak, Karadeniz sahil şeridinde yer almaktadır. Karadeniz’in bu güzide ilçesi; Giresun şehir merkezi, Dereli ilçesi, Piraziz ilçesi ve de Ordu il sınırları ile çevrilidir. Düzlük alanların çok fazla bulunmadığı ilçede sahil şeridinden iç kesimlere gidildikçe engebeli arazi karşımıza çıkmaktadır. Orman bitkileri ve ağaçlar bitki örtüsünün karakteristik özelliğini yansıtmaktadır. İlçede Karadeniz’in mavisi ve ormanların yeşili iç içe geçmiş olup ilçe, ziyaretçilerden büyük ilgi görmektedir. İlçenin bu büyülü manzarasıyla henüz tanışmadıysanız Bulancak’ı gezi rehberinize eklemeniz doğru olacaktır. İlçeye yapacağınız gezilerinizde araç ihtiyacınız olması durumunda Giresun Bulancak Araç kiralama firmaları ihtiyacınıza uygun araçlarla hizmetinizde olacaktır.

Bulancak Ekonomisi ve Geçim Kaynakları

Giresun merkeze 15 km mesafede bulunan Bulancak’ta tarım ve hayvancılık ana geçim kaynaklarıdır. Fındık bahçeleri Bulancak halkı için çok önemli bir yere sahiptir ve fındık üreticiliği oldukça yaygındır. Diğer tarım ürünlerinin üretimi de ilçede sürdürülmektedir. Meyze, sebze ve tahıllar başlıca tarım ürünleridir.

Hayvancılık faaliyetlerinde yoğunluk yaşanmakta olup özellikle yüksek yerler hayvancılık açısından ideal mekanlardır. Deniz canlıları da geçim konusunda ilçeye büyük katkı sunmaktadır. Deniz balıkçılığı ile birlikte tatlı su balıkçılığı ve özellikle alabalık yetiştiriciliği hızla artmaktadır.
bulancak-araba-kiralama.png
Sanayileşme açısından her geçen gün ilerleme kaydeden ilçede fındık kırma tesisleri, balık unu ve yağı üretimi, tekstil atölyeleri ve mobilya imalathaneleri faaliyet göstermektedir. Bulancak ticari faaliyetlerinizde ve gezilerinizde ihtiyaç duyacağınız araçlara Bulancak kurumsal araç kiralama avantajlarıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

Ulaşım Araçları ve Alternatifler

Karadeniz sahil şeridinde yer alan Bulancak Karadeniz sahil yolu üzerinde kurulmuştur. Şehir dışı ulaşım için karayolu ve havayolu önemli alternatiflerdir. Ordu-Giresun havaalanı ve Karadeniz sahil yolu bu açılardan önemli noktalardır. Gürcistan’ a dahi otobüs seferleri düzenlenen Bulancak otobüs terminali birçok noktaya ulaşım sağlamaktadır. Şehir dışından Bulancak’a gelmek isteyenler ilçe merkezinde faaliyet gösteren Giresun Bulancak araç kiralama firmalarından araç kiralayabilmektedir.

Şehir içi ulaşımdaysa minibüsler önemli bir işlev yürütmektedir. Ticari taksi seçenekleri de olmasına karşın özellikle daha özgür gezi planı yapanlar için Bulancak ucuz araç kiralama seçenekleri oldukça caziptir.

Bulancak Tarihi Dokusu ve Geçmişi

M.Ö 1400 M.Ö. 1200 yılları arasında ilçede Hititlerin hakimiyet kurduğu bilinmektedir. Bu dönemlerde Trabzon, Erzurum ve Giresun bölgeleri AZZİ ülkesi olarak geçmekteydi. M.Ö. 1200 yıllarında yaşanan göç dalgasıyla birlikte Bulancak da farklı uygarlıkların egemenliği altına girmiştir. Frigya Krallığı, Milotoslular, Persler, Kalibler, Tibarenler,, Mosinekler, Kapadokya Krallığı ve Makedonlar M.Ö. Bulancak’ta hüküm sürmüş kavimlerdir.

bulancak-oto-kiralama.png
M.Ö. 2. ve 1. Yüzyıllarda Pontus egemenliği altında olan Bulancak’ta Roma İmparatorluğu da egemenlik yaşamıştır. Doğu Roma İmparatoru Kommenus’un Trabzon Rum Devleti’ni kurmasıyla Bulancak da bu devletin egemenliğine geçmiştir. 14.yüzyıla gelinceye kadar Türk egemenliğinin görülmediği Bulancak’ta Anadolu Selçuklu Devleti de hükümran olmuştur. Sonrasında Trabzon Pontuslarının hakimiyetine geçmiş olan ilçe, 1397 yılında Süleyman Bey tarafından fethedilerek Osmanlı hakimiyetine geçmiştir. Görüldüğü gibi ilçede tarih boyunca birçok kez farklı egemenlikler hükümran olmuştur. Bunun sebebi ise ilçenin ve bölgenin eşsiz coğrafi konumudur. Tüm bu dönemlere dair çeşitli izler barındıran ilçeyi gezip görmek tarih bilinci açısından oldukça faydalı olacaktır. İlçenin farklı bölümlerine yayılmış olan bu tarihi izleri gezebilmek için Bulancak rent a car firmalarının uygun fiyatlı araçlarından faydalanabilirsiniz.

Bulancak Gezilecek Yerler ve Turizm

Bulancak ilçesinde yayla turizmi büyük ilgi görmektedir. Başta Bektaş Yaylası olmak üzere birçok yayla ile misafirler doğanın ve temiz havanın tadını çıkarmaktadır. Yayla şenlikleri oldukça meşhurdur ve ziyaretçilerine büyük keyif yaşatır. Yaylalara eskiden araç ile ulaşım mümkün değilken ve yürüyerek ulaşım sağlanırken artık araçla ulaşım mümkündür. Bulancak gezilecek yerler arasında yaylaları tercih edenler için araç kiralama doğru bir seçenektir. Bulancak araba kiralama firmaları bu konuda ziyaretçilerin hizmetindedir.

Kültürel Seviye ve Sosyal Çeşitlilik

Bulancak Karadeniz insanının sıcak ve samimi atmosferinin solunabileceğini güzide bir ilçedir. Sosyallik açısından oldukça renkli olan ilçede tiyatrodan yayla şenliklerine kadar birçok etkinliğe rastlamak mümkündür. İlçede bulunan Bulancak Sanat Tiyatrosu sanatseverler den büyük ilgi görmektedir. İlçede yazılı basın faaliyetleri de etkin olarak yürütülmekte olup günlük gazete sayısı 3’tür.
bulancak-rent-a-car.png
Hıdrellez şenlikleri her yıl Bulancaklıların buluşma noktası olmaktadır. Mayıs 7’si de yine ilçe halkının ve ilçe dışından gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekmektedir. Tüm bu sanatsal ve görsel etkinliklere katılmak isteyenlerin ilçeyi gezi programlarına dahil etmeleri isabetli olacaktır. İhtiyaç duymaları halinde Bulancak oto kiralama imkanlarından faydalanabileceklerini ve bu sayede yayla ve deniz arasında diledikleri gibi seyir edebileceklerini bilmek ise ulaşım sorunu yaşamayacaklarını göstermesi açısından rahatlatıcı olacaktır.

Bulancak Yemek Kültürü ve Lezzetleri

Sebze yemeklerinden et ve balık yemeklerine kadar birçok farklı lezzetin sunulduğu Bulancak mutfağında turşu çeşitleri, baklagiller, soğuk yiyecekler, hamur işleri, mezeler önemli yer tutmaktadır. İlçenin bu enfes lezzetlerini tatmak isteyenler için Bulancak restoran ve lokantaları önemli noktalardır. Eğer giresun oto kiralama firmalarından araç kiralamışsanız navigasyon cihazları sizleri dilediğiniz lezzete doğrudan götürecektir.