Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Görele Araç Kiralama - Görele Rent A Car | Gezgin 7/24

Görele Gezilecek Yerler

Görele, Karadeniz’in nefes kesen tabiatından nasibini almış bir ilçedir. Sınırlarında 9 tane su kaynağı bulunan harika bir milli parkı vardır. Ormanlık alanlarla kaplı olan milli parkta trekking yapmak, eşsiz manzarayı izlemek ve havasında huzuru yakalamak mümkündür. Görele gezilecek yerler arasında önemli bir yere sahip olan milli parkın içinde Orman Bakanlığı tarafından yapılan konaklama tesisleri vardır. Konaklama tesisleri yöresel lezzetlerin tadına bakmak için ideal bir yerdir. 

Hayatında hiç oba görmemiş olanları Sis Dağı davet etmektedir. Görele araç kiralama hizmetlerinden edinilecek arazi araçlarıyla veya özel arabayla Sis Dağı’nın üzerine tırmanıldığında yirmiden fazla obayla karşılaşılacaktır. Obalar, yakın çevredeki köy ve kasabaların adlarıyla bilinmektedir.

Görele Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

Giresun ilinin ilçesidir. İl merkezine yaklaşık olarak 63 km uzaklıktadır. İlçe sahil şeridinde yer almaktadır. Batıda Tirebolu, doğuda Eynesil, güneyde Çanakçı ve kuzeyde Karadeniz ile komşudur. İlçeye bazı illerden direkt otobüs vardır. Fakat Giresun’a gelip ilden geçmek için daha fazla seçenek mevcuttur. Giresun otogarına şehirlerarası otobüsle gelenler Görele’ye belediye otobüsleri veya minibüslerle geçebilir. Özel araçla İstanbul’dan 12 saat kadar sürmektedir. Ankara Esenboğa, İstanbul Sabiha Gökçen ve Yeni Havalimanından belli günler ve saatlerde Giresun Ordu Havalimanına uçuş yapılmaktadır. Uçuşlar ortalama 1 saat 30 dakika kadar sürmektedir. Havalimanından belediye otobüsleri kullanılarak ilçeye geçilir. İlçenin turistik alanlarını daha hızlı ve daha rahat gezebilmek için en makul yol Görele ucuz araç kiralama imkanlarını değerlendirmektir. 
görele-araba-kiralama.png
Görele’nin Geçim Kaynakları

Görele’nin kavurucu ve dondurucu olmayan iklimi her türlü bitkinin yetişmesine izin verir. Alp dağlarında yetişen selajinel yosunlarından çeşitli sebze ve meyveyi ilçede görmek mümkündür. 10 km uzunluğunda sahili bulunan ilçede en önemli geçim kaynağı balıkçılıktır. Kentin ekonomisinde balıkçılığın yeri büyüktür. Ormancılık ve hayvancılıkla geçinen insanlar vardır. Mısır, çeşitli meyve ve sebzelerle çayın tarımı yapılmaktadır. Fındık ise ekonomik değeri çok yüksektir. 7 tane kayıklı alabalık tesisi bulunmaktadır. Görele araba kiralama hizmetleriyle gidilen tesislerde lezzetli alabalıklar tadılabilir. 

Görele’nin Tarihi Geçmişi

İlçenin tarihteki adının Koralla olduğu bilinmektedir. Kor kırmızı anlamına gelen Latince corillium sözcüğünden geldiği bilinmektedir. Koralla ifadesine Bölge Valisi Arrianus"un İmparator Hadrianus"a yazdığı mektuplarda rastlanmaktadır. Eynesil ilçesi çıkışında Görele Burnu olarak bilinen küçük kale kırıntılarının olduğu yer eskiden Görele olarak bilinirmiş. Eski Görele olarak bilinen yerde çıkan bazı olaylar şehrin dağılmasına neden olmuş. Halktan kalanlar antik çağda Philocalea denilen günümüzde Görele olarak anılan bölgeye 1811 yılında yerleşmiştir. İlçe teşkilatı 1879 yılında Trabzon’a bağlanınca kurulmuştur. 1916 yılında Rus işgali yaşamıştır. 13 Şubat 1918 yılında Rus işgalinden kurtulmuştur.  1923 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. İlçe olunca Tirebolu ile birlikte Giresun’a bağandı. 
görele-oto-kiralama.png
Görele’de Ne Yenir?

Kendine has mayası ve özel kıvamıyla pide yemek isteyenler Görele’ye gelmelidir. Görele, pidesiyle meşhurdur. Gaziantep ve Hatay tarzı pide lezzetine alışık olanlar için ilçenin pidesi biraz farklı gelebilir. Yumurtalı, kavurmalı, peynirli ve sucuklu gibi çeşitleri olan pideler özel ustalar tarafından özel fırınlarda özel ısıda pişirilir. Yörenin hakiki pidesini yemek için Görele oto kiralama firmasından araba kiralayarak ilçenin en meşhur mekanına gitmek gerekir. Mekanda özel sevişle getirilen pidede tamamen yöresel ve doğal malzemeler kullanılır. İlçede tadılması gerek bir diğer lezzet de köpük dondurmadır. Pidesini ve dondurmasını tadanlar Giresun Görele kurumsal araç kiralama şirketlerinden temin ettikleri arabayla Dokuzgöl Milli Parkı’na geçebilir.

Dokuzgöz Milli Parkı Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe merkezine 9 km uzaklıkta bulunan Dokuzgöz Milli Parkı adını içinde yer alan 9 adet su kaynağından almıştır. Ormanlık alanla kaplı olan park yayla havasına sahiptir. Parkın içindeki konaklama tesisleri tatil için değerlendirilebilir. Yeşili, havası ve suyuyla Karadeniz bölgesinin muhteşem doğasından nasibini almış bir yerdir. İlçeye gelenlerin ilk durağı genellikle Dokuzgöz Milli Parkı’dır. Yaylada kalmak ve oksijeniyle ciğerlerini doldurmak isteyenler için park ideal bir konumdadır. Konaklamayı düşünenler Görele rent a car hizmetlerinin imkanlarıyla birkaç dakikada konaklama tesislerinde olacaktır. 

Sis DağıNerededir? Hakkında Bilgi

Dokuzgöz Milli Parkı’ndan sonra ilçede mutlaka görülmesi gereken yer Sis Dağı’dır. Denizden yüksekliği 2182 metre olan dağ sahile 40 km uzaklıktadır. Ulaşım için iyi seçenek Görele araç kiralama firmalarından arazi aracı kiralamaktır. Araçla ortalama 1,5 saatte Sis Dağı’na ulaşılmaktadır.  Muhteşem ve heybetli bir görüntüsü vardır. Binbir doğal güzelliği üzerinde taşımaktadır. 
görele-rent-a-car.png
Çavuşlu Köyü Nerededir? Tarihi Geçmişi

İlçe merkezinin doğusunda yer almaktadır. Çavuşlu Köyü, küçük, tarihi bir sahil köyüdür. Sahil kenarında olduğundan denizin rahatlatıcı etkisini, yeşilin güzelliğini barındırmaktadır. Roma ve Osmanlı döneminde kalma birçok yapının kalıntıları bulunmaktadır. Tarihin doğa ile buluştuğu köye giresun oto kiralama ile gelmek daha hızlı ve ekonomik olacaktır. 

Kemençe Müzesi Nerededir? Tarihi Geçmişi

Çok fazla müzenin bulunmadığı ilçede Kemençe Müzesi dikkatleri çekmektedir. Gezilmesi ve görülmesi gereken bir müzedir. Kemençe denildiğinde akla Trabzon gelir. Fakat Giresunlular kemençeyi daha çok sahiplenmiştir. Sahiplendiklerinin göstergesi ise kurdukları müzedir. Kemençe ile ilgili pek çok detay yer alır. Detaylar görenleri şaşırtmaktadır. Karadeniz’de olduğunu bir kez daha hissetmek isteyenler Kemençe Müzesi’ni mutlaka ziyaret etmelidir.