Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Güce Araç Kiralama - Güce Rent A Car | Gezgin 7/24

Güce Gezilecek Yerler

Karadeniz Bölgesinin ilçeleri arasında yer alan Güce, doğal güzellikleri ile öne çıkmaktadır. Yeşil coğrafyası ile dikkat çeken bölgede çeşitli gezilecek alanlar bulunmaktadır. Güce gezilecek yerler için kullanılabilecek farklı ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Şehir merkezine yakın konumda bulunan Güce ilçesi, Giresun iline bağlı olan ilçeler arasındadır. İlçede çeşitli yaylalar ve doğal alanlar bulunmaktadır. Güce ilçesi sahil kıyısına yaklaşık 13 km uzaklıkta bulunmaktadır.

İç bölgede yer alan Güce ilçesi ormanlık bir alanda bulunmaktadır. İlçe içinde gezip görülmesi gereken tarihi ve doğal alanlar bulunmaktadır. Hem kültürü ile hem de doğası ile öne çıkan Güce ilçesi bölgenin şirin ilçeleri arasında yer almaktadır. Karadeniz bölgesine yapılan ulaşım hizmetlerinin ardından Güce ilçesinin de ulaşım ağı gelişmiştir. İlçe çevresinde çeşitli merkezler ve köyler bulunmaktadır. Güce ilçesine gitmek için Güce araç kiralama hizmetlerinden yararlanılabilir.

Güce Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Güce ilçesi, Giresun iline bağlı olan bir ilçedir. Tarihi eski dönemlere dayanan ilçe çeşitli uygarlıklar tarafından yerleşim merkezi olarak kullanmıştır. İlçe, eskiden Tirebolu ilçesine bağlı bir köy olarak bulunurken sonraki zamanlarda ilçe unvanını almıştır. İlçenin çevresinde Tirebolu ve Doğankent ilçeleri bulunmaktadır. Batısında Espiye ve güneyinde Kürtün ilçesi bulunan Güce ilçesi, Gümüşhane il sınırına da yakın konumda bulunmaktadır.

Bölgenin önemli karayolları arasında bulunan Giresun – Trabzon yoluna yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Güce ilçesi, ilk merkezine ise yaklaşık 50 kilometre uzaklıktadır. İlçeye çeşitli ulaşım yolları bulunmaktadır. Havaalanlarına da yakın konumda olan ilçe için toplu taşıma hizmetleri verilmektedir. Hem Güce ilçesi hem de çevresine ulaşım sağlamak için Güce araba kiralama hizmetlerinden yararlanarak araç kiralanabilmektedir.
güce-araç-kiralama.png
Güce Geçim Kaynakları

Karadeniz Bölgesinde bulunan ilçenin geçim kaynakları da bölgenin coğrafi ve iklim koşullarına göre şekillenmektedir. Ormanlık bir bölgede olduğu için Ormancılık faaliyetleri yürütülmektedir. Ayrıca yaylacılıkta yapılan ilçede hayvancılık faaliyetleri de gelişmiştir. İlçe halkının arasında tarım ile uğraşanlar da bulunmaktadır.  Fazla yağış alan bölgeler arasında olduğu için yağışı seven tarım ürünleri yetiştirilmektedir. Çeşitli ekonomik faaliyetlerin yapıldığı ülkede Güce oto kiralama faaliyetleri de yapılmaktadır.

Güce Gelevera Deresi

Karadeniz Bölgesinin önemli su kaynaklar arasında bulunan dere Espiye ilçesinden denize dökülmektedir. Güce ilçesi sınırlarından geçen dere bölgenin en önemli doğal güzellikleri arasındadır. İlçeyi gezmek için giden kişiler tarafından sık olarak ziyaret edilen derenin kültürel önemi de büyüktür. Çeşitli Karadeniz türkülerinde geçen derenin kenarında piknik yapılabilmektedir. Dere ve çevresini gezmek ve ulaşım sağlamak için Güce kiralık araç hizmetlerine başvurmak mümkündür.

 

Güce Şaban Kalesi

Giyimli Mahallesi, Güce ilçe merkezine bağlı mahalleler arasındadır. Şaban Kalesi ise Giyimli Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kalenin tarihi bir yapı olduğu bilinmektedir. Kale ve çevresinde çeşitli tarihi dönemlere ait kalıntılara rastlanmaktadır. Kalenin yeşil bir alanda olması doğal güzelliğini de öne çıkartmaktadır. Kalenin bulunduğu bölgede piknik faaliyetleri de yapılmaktadır. İlçe ve çevresindeki çeşitli yaylalar da bölgenin doğal güzellikleri arasındadır. Güce rent a car ile araba kiralayarak ilgili yerler gezilebilmektedir.
güce-oto-kiralama.png
Güce Konaklama ve Ulaşım Hizmetleri

Bölgenin önemli ilçeleri arasında bulunan Güce, tarihi ve kültürel özelliklere sahiptir. İlçenin çeşitli hizmet kollarında gelişmiş olduğu bilinmektedir. Osmanlı Dönemi tarihinde de önemli savaşların yaşandığı bölge kahramanlıklar yaşanan ilçeler arasındadır. İlçe içinde bulunan kilise, han ve kale gibi yapılar ziyaret edilmektedir. Bölge yıl içinde çeşitli sebeplerle ziyaretçi ağırlamaktadır. 

Ülkenin çeşitli bölgelerinden Karadeniz Bölgesini gezmek amacıyla gelen kişiler tarafından gezip görülen alanlar arasında yer alan Güce bölgesi ve çevresinde çeşitli faaliyetler yürütülmektedir. İlçenin çeşitli lezzetleri de ünlüdür. Hem bölgeye özgün yemekleri tatmak hem de doğal alanların tadını çıkarmak için gezilebilecek bir ilçe olarak öne çıkmaktadır. giresun oto kiralama ilanları ile özel araba kiralanabilmektedir.

Bölgenin ulaşım ağı da gelişmiştir. Sahil yolundan iç kesime açılan yollar ile ilçeye ulaşım sağlamak mümkündür. Bölge çevresinde bulunan havaalanlarından da ulaşım sağlanabilen ilçe için hizmet veren toplu taşıma araçları da bulunmaktadır. Giresun ve Gümüşhane merkezlerinden otobüs seferleri düzenlenmektedir. İlçeye toplu taşıma araçları dışında seyahat etmek isteyen kişiler için Güce ucuz araç kiralama hizmetleri verilmektedir. Araç kiralama hizmetleri ile özel araba kiralayıp hem bölgenin doğal yapısını gezmek hem de ilçe çevresindeki işleri halletmek mümkündür. Araç kiralamak için Güce ilçesindeki ilgili yerlerden veya internet üzerinden bilgi alınabilir.

Güce Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Karadeniz Bölgesi ve Giresun ili gezi turu yapmak isteyen kişiler için önemli seçenekler arasındadır. Bölgenin doğal yapısının güzel olması sebebiyle yılın çeşitli bölümlerinden ziyaretçiler bölgeye gitmektedir. Hem yurt içi hem de yurtdışı ziyaretçilerin gittiği bölgede konaklama hizmetleri de bulunmaktadır. Giresun ve Güce merkezlerine giden kişiler çevredeki alanları gezip konaklama yapabilmektedir. Gezi turları çeşitli toplu taşıma araçları ile yapılabildiği gibi özel araçlar ile de yapılabilmektedir. Özel araç ile gezi turu yapmak isteyen kişiler için Giresun Güce araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır.
güce-rent-a-car.png