Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Keşap Araç Kiralama - Keşap Rent A Car | Gezgin 7/24

Keşap Gezilecek Yerler

Giresun ili ilçelerinden biri olan Keşap, Giresun’a 10km uzaklıkta olan sahil kenarında yerleşmiş şirin bir kasabadır. Tarihi MÖ.6. yy dayanan ilçe Keşap gezilecek yerler, tarihi yapılar, doğa güzellikler ve mesire alanları ile oldukça dikkat çekicidir. İlçede Kültür ve Turizm Bakanlığınca tescillenmiş on dört adet yapı bulunmaktadır. Bu yapıların çoğu Keşap köylerinde yer almaktadır. Keşap araç kiralama ile uygun fiyata araç kiralayarak bu köyleri ve yapıları keyifle gezebilirsiniz. 

Keşap’ta Balıklısu Köyü Camisi, Hisarüstü Köyü Mezarlığı, Güney Köyü Camisi, Armutdüzü Köyü Kilise Kalıntıları, Karşıyaka Eski Camisi, Uğurca Köyü Camisi, Erköy Kilise Kalıntıları, Tepeköy Camisi gezilecek belli başlı tarihi yerlerdir.

Keşap İlçesinin Tarihi Geçmişi

Keşap’ta ilk yerleşimlere MÖ.6. Yüz yılda Pers İmparatorluğu zamanında rastlanmaktadır. İlçe daha sonra sırasıyla Selevkos Krallığı, Pontus Krallığı, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Bayramlı Beyliği, Trabzon İmparatorluğu hâkimiyetinde kalmıştır. 1467’de Fatih Sultan Mehmet tarafında Osmanlı topraklarına dâhil edilmiştir.

Keşap’ın tarihini Giresun, Şebinkarahisar ve Trabzon ile birlikte incelemek gerekir. Bu üç vilayet Vilayeti Çepni olarak geçer. 1071 Malazgirt zaferi ile birlikte Türk boyları Anadolu’ya gelmeye başlar. Selçuklu ve Beylikler döneminde Anadolu’ya yerleşmeye başlayan Oğuz Boyundan Çepni Türkleri ilk olarak 1397’de Keşap’a yerleşirler. Çepni Türklerinin varlığı bu dönemde iyice artsa da Keşap hala Trabzon İmparatorluğu hâkimiyetindedir. Fatih Sultan Mehmet 1467’de Trabzon’u fethetmeye giderken Keşap’ı da Osmanlı hâkimiyetine katar.
keşap-araba-kiralama.png
Keşap, yüz yıllar boyu birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir yerleşim merkezi olarak oldukça zengin bir mirasa sahiptir. Giresun Keşap araç kiralama firmalarından birinden ihtiyacınıza uygun bir araç kiralayarak siz de bu zengin mirasa tanıklık edebilirsiniz.

Keşap’ın Coğrafi Yapısı

Giresun Merkez, Dereli, Espiye, Yağlıdere ilçeleri ile komşu olan Keşap, deniz kenarında, engebeli bir yapıya sahiptir. Yaklaşık on adet irili ufaklı dereyi barındıran ilçe bu sebeple birçok tarihi köprüyü de barındırmaktadır. Bu köprüler arasında; Çamlıca Köyü Köprüleri, Halkalı Köyü Köprüsü, Karabulduk Köprüsü, Yivdincik Köyü Köprüsü, Armutdüzü Köyü Köprüsü sayılabilir. Bu köprüler tarihi değerleri bakımından kültürel miras olarak tescillenmişlerdir.

Keşap’ın konumlandığı arazi dağlar ve tepelerden ve bunların arasından denize dökülen derelerin oluşturduğu derin vadilerden oluşmaktadır. Bu engebeli arazi fındık üretimi için oldukça elverişlidir. Bu derelerden bazıları; Kargın, Taflan, Dutyalısı, Torağzı, Değirmenağzı, Yolağzı, Keşiş, Killik, Keşap, Kömürlük dereleridir. Zengin bitki örtüsü ile birlikte bu dereler ve çevresinde eşsiz doğa manzaraları oluşmuştur. Kendinizi tamamen doğanın kucağında hissedeceğiniz bu bölgeye Keşap oto kirala imkânları ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Keşap’ın tüm köylerine ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Tüm köy yolları yapılıdır.

keşap-araç-kiralama.png

Keşap, her mevsim bolca yağış alan, yazları sıcak, kışları ılık bir iklime sahiptir. Yıllık nem oranı ortalama %75 olan ilçede zengin bitki örtüsü vardır. Bu zengin bitki örtüsü içinde en büyük alanı fındıklıklar kaplar. Coğrafi yapısı ve iklimsel özellikleri sayesinde her mevsim yemyeşil bir bölgedir. Yukarlara çıkıldıkça ormanlar gökyüzünü kucaklar. Keşap, ormanı, dağı, deresi, denizi, sahili ile tam bir doğa şaheseridir. Sizlerde doğanın bağrında bir tatil hayal ediyorsanız Keşap rent a car hizmetlerinden faydalanarak bu cennet köşenin tadını çıkarabilirsiniz.

Keşap’ın Geçim Kaynakları

Bölgenin zengin bitki örtüsü ve fındıklar sayesinde halkın büyük kısmı fındıkçılık ve orman endüstrisi ile uğraşmaktadır. Büyük çoğunluğu fındık tarımı yapar. Fındığın yanı sıra mısır, çay gibi Karadeniz Bölgesine has ürünlerle birlikte kiraz ve kivi gibi meyvelerin üretimi de yapılmaktadır. Bölge bu meyveleri ile ülke çapında meşhurdur.

Bir sahil kasabası olan Keşap, deniz balıkçılığı yanı sıra alabalık yetiştiriciliği de yapmaktadır. Buz gibi sularıyla çok sayıda deresi alabalık yetiştiriciliği için oldukça uygundur. Aynı zamanda bölgede arıcılıkta önemli bir yer kaplamaktadır. Karabuldak yöresinde arıcılık oldukça gelişmiştir.

Keşap, tarımsal faaliyetlerin yanı sıra son yıllarda orman ürünleri ile de ekonomiye katkıda bulunmaktadır. İlçede iki adet parke fabrikası bulunmaktadır.  Ayrıca çay işleme fabrikası ve üç adet fındık kırma fabrikası ile de zengin bir ekonomiye sahiptir. Çok zengin köyleri vardır ve bu köyler ilçenin gelişimine büyük katkı sağlamaktadır. Son yıllarda doğa turizmi de ilçede gelişmektedir.Giresun Üniversitesi Turizm Fakültesi de ilçede kurulmuştur. Fakültenin ilçe turizmine büyük katkı sağlayacağı açıktır. Bu tarih ve doğanın iç içe geçtiği cennet köşede Keşap ucuz araç kiralama fırsatlarından yararlanarak gönlünüzce tatil yapabilirsiniz.
keşap-oto-kiralama.png
Hızla büyüyen ve gelişen bir ilçe olarak Keşap, kentsel yatırımlara da önem vermektedir. İlçenin doğa güzellikleri yanı sıra ilçeye yapılan yatırımlarda Keşap’ın kalkınmasına katkıda bulunmaktadır. Son olarak ilçeye yapılan su arıtma tesisi, Fakülte Yolu üst yapı çalışmaları, bisiklet yolu çalışmaları sayesin de çevreye uyumlu ve çağdaş bir yerleşim olduğunu göstermiştir. 

Keşap Araç Kiralama

Sürdürülebilir ekonominin Keşap’ta gösterildiği güzel örnekleri ile birlikte ilçedeki doğa ve kültür turizminden en iyi şekilde faydalanmak için giresun oto kiralama hizmetleri ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Bütçenize uygun Keşap araba kiralama olanakları ile gerek iş gerek tatil amaçlı seyahatlerinizi oldukça konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.