Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Şebinkarahisar Araç Kiralama -  Rent A Car | Gezgin 7/24

Şebinkarahisar Gezilecek Yerler

Giresun iline bağlı olan ilçeler arasında yer alan Şebinkarahisar, tarihi yapılar ve kalıntılar açısından çok zengin bir ilçedir. İlçenin tarihi ve kültürel açından çok önemli bir yere sahip olduğu bilinmektedir. Giresun iline uzak bir konumda bulunan ilçe köklü bir tarihe sahiptir. Şebinkarahisar gezilecek yerler açısından da oldukça zengindir. İlçe ve çevresinde birçok tarihi yapı ve doğal alan bulunmaktadır. Karadeniz Bölgesine giden kişiler tarafından sık olarak ziyaret edilen ilçeler arasındadır.

Eski dönemlerden beri birçok halk tarafından yerleşilen bölgede çeşitli uygarlıklar yaşam sürmüştür. Bölgede yaşayan tarihi uygarlıklar kendilerine özgü yapıları inşa etmiştir. Geçmişten günümüze inşa edilen bu yapıların bazıları kalıntı halinde kalmış olsa da bazı yapılar orijinal bir şekilde günümüze kadar gelmiştir. Bölgede çeşitli kültürlere ait insanlar bir arada yaşamaktadır. İlçenin diğer bir özelliği ise daha önce il unvanına sahip olması olarak gösterilebilir. Gelişmiş ilçeler arasında olan Şebinkarahisar ilçesini gezmek için Şebinkarahisar araç kiralama faaliyetlerine başvurulabilir.

Şebinkarahisar Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Şebinkarahisar ilçesi, Giresun iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin Giresun il merkezine olan uzaklığının yaklaşık 120 kilometre olduğu bilinmektedir. İlçe; Sivas ve Erzincan gibi illere de yakın konumda bulunmaktadır. Havaalanına yaklaşık 220 kilometre uzaklıkta buluna ilçe dağlık bir konumda bulunmaktadır. İlçenin rakımının ise 1300 metre olduğu bilinmektedir. İlçe Giresun dağlarının eteklerinde bulunmaktadır.
şebinkarahisar-araba-kiralama.png
Bulunduğu konum olarak vadi sayılabilecek bir alanda olan Şebinkarahisar, çeşitli deprem olaylarının yaşandığı bir bölge olarak da ortaya çıkmaktadır. İklimsel olarak iç bölgelerin iklim özelliklerini yansıtan bölgede soğuk ve sıcak günler yaşanmaktadır. İlçeye ulaşım sağlamak için farklı yollar bulunmaktadır. Sahil yolundan gidilebilecek ilçeye iç kesimlerden de gidilebilmektedir. İlçeye Erzincan ve Trabzon gibi illerden ulaşım sağlanmaktadır. İlçede Şebinkarahisar araba kiralama hizmetleri de bulunmaktadır.

Şebinkarahisar Geçim Kaynakları

Tarihi açıdan oldukça zengin olan ilçenin yerel halkı çeşitli ekonomik faaliyetler ile uğraşmaktadır. İlçenin geçim kaynakları zengindir. İklimsel olarak çeşitli tarım ürünlerinin yetişmesinin uygun olduğu bölgede tarım ile uğraşan halk bulunmaktadır. Tarım dışında hayvancılık ile uğraşan yerel halk da bulunmaktadır. Tarım ürünleri arasında öne çıkan ürün ise tahıldır. Tarımsal gelişmeler ile birlikte türün ürünün de ekimi ve ticareti yapılmaya başlanmıştır. İlçe için önemli bir ürün olan Şebin cevizi de bu bölgede yetişmektedir. Verimli bir ürün olan cevizin çeşitli faydaları bulunmaktadır. Sağlık için kullanılan cevizin ticareti yapılmaktadır.

Şebinkarahisar Kalesi Tarihi

İlçenin güney bölgesinde yer alan Kale tarihi açından önemli yapılar arasındadır. Tepe üzerin inşa edilen kalenin Roma döneminde yapılmıştır. Görkemli bir mimariye sahip olan kalenin çeşitli imparatorluklar tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Kültürel olarak çeşitli kalıntılara rastlanıldığı kalede ev ve kule kalıntıları da bulunmaktadır. Bölgenin tarihi zenginliklerini görmek isteyen kişiler Şebinkarahisar oto kiralama ile araç kiralayabilmektedir.
şebinkarahisar-araç-kiralama.png
Şebinkarahisar Taşhanlar Tarihi

Kale yapısının kuzeyinde bulunan Taşhanlar, 17.yüzyılda inşa edilmiştir. Ahmet Ağa’nın yaptırdığı olarak bilinen yapıda Osmanlı mimarisinin özellikleri bulunmaktadır. Bölgede çeşitli kalıntılar ve kültürel özellikler bulunmaktadır. Osmanlıya ait kalıntıların bulunduğu bölge gezip görülmesi gereken yerler arasındadır.

Şebinkarahisar Atatürk Evi ve Müzesi

Cumhuriyet Döneminin ilk yıllarında Atatürk’ün ilçeyi ziyaretinde kaldığı evin müze haline dönüştürülmesi ile oluşan müze, ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Ahşap yapıya sahip olan müze de çeşitli eşyaların sergilendiği bilinmektedir. Tarihi açından çeşitli bilgilerin bulunduğu müzeyi ziyaret etmek isteyen kişiler, Şebinkarahisar kiralık araç ile araba kiralayarak rahatlıkla ulaşım sağlayabilmektedir.

Şebinkarahisar Meryem Ana Manastırı

Kayadibi köyü sınırları içerisinde yer alan Meryem Ana Manastırı, ilçe merkezine ise 13 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Kayalara oyularak yapılan manastır, bölgenin ve tarihin önemli yapıları arasındadır. Manastırın yapılış tarihi net olarak bilinmektedir. Rum İmparatorluğu tarafından yaptırıldığı bilinen yapı, sık olarak gezip görülen yerler arasında yer almaktadır. Şebinkarahisarrent a car ile araba kiralayıp manastırı rahatlıkla gezmek mümkündür.

Şebinkarahisar Licese Kilisesi

İlçe merkezine bağlı Şalıca Köyü sınırlarında bulunan kilise, Rum kilisesi olarak inşa edilmiştir. Kilisenin 19.yüzyılda inşa edildiği tahmin edilmektedir. Yıllar içinde çeşitli tahribatlara uğramış olsa da yapısının çoğu korunmuştur. Kilise ve çevresinde tarihi dönemlere ait kalıntılar bulunmaktadır. Şebinkarahisar ilçesini gezmeye gelen kişiler, giresun oto kiralama hizmetlerinden yararlanarak bu bölgeyi gezebilir.

Şebinkarahisar Konaklama ve Ulaşım Hizmetleri

Eskiden il olan daha sonra ilçe unvanı alan Şebinkarahisar, çeşitli faaliyetler konusunda gelişmiş ilçeler arasında yer almaktadır. Sağlık ve ulaşım hizmetlerinin geliştiği ilçede Şebinkarahisar kurumsal araç kiralama hizmetleri de bulunmaktadır. İlçede konaklama yapılabilecek oteller ve pansiyonlar bulunmaktadır. İlçe merkezinde gidilebilecek lokantalar da bulunmaktadır.

Şebinkarahisar Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Bölgeye gezi turu yapmak isteyen kişilerin çeşitli seçenekleri bulunmaktadır. Gezi turları Giresun Şebinkarahisar araç kiralama hizmetlerinden özel araba kiralayarak yapılabilmektedir. İlçe tarihi yapılar açısından oldukça zengin olduğu için yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Bu nedenle ziyaret eden kişiler için çeşitli sosyal alanlar bulunmaktadır. İlçeyi gezmek amacıyla toplu taşıma araçları da kullanılmaktadır.
şebinkarahisar-oto-kiralama.png