Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Tirebolu Araç Kiralama - Tirebolu Rent A Car | Gezgin 7/24

Tirebolu Gezilecek Yerler

Görele ile Espiye ilçeleri arasında şirin bir ilçe olan Tirebolu, Karadeniz şehirlerinin özelliklerini taşımaktadır. Sahil yolu ilçenin içinden geçmez. Sahilden gelen yol iki tane tünelle çok yakın olmayan bir konumdan geçmektedir. Bu durum ilçenin sakin olmasını sağlamıştır. Tirebolu gezilecek yerler ve sakinliği dolayısıyla yerli turistlerin tercihidir. Yaz aylarında ilçenin nüfusunda artış görülür. Deniz ve yeşillik içinde tatil yapmak, kafa dinlemek isteyenler ilçeye akın etmektedir. 

Tirebolu, üç kale ya da üç şehir anlamına gelmektedir. Kentte mutlaka görülmesi gerekenler listesinin başında yer alan Tirebolu Kalesi’nin üç kaleden biridir. Tirebolu Kalesi’nden sonra Bedrama Kalesi ardından Dandi Kalesi gelmektedir. Dandi Kalesi çok fazla yıprandığından gezilip görülecek kalıntıları yok gibidir. Bundan dolayı gezilecek yerler arasında pek yer almaz. Kentin güzelliklerini gezebilmek, şehrin huzurunu hissetmek için en uygun yol Tirebolu araç kiralama firmalarından birinden araba kiralamaktır. İlçe merkezindeki tarihi hamam Karadeniz Bölgesi’ndeki nadir aktif hamamlardan biridir. 

Tirebolu Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

Giresun’un ilçesidir. İl merkezine 45 km uzaklıktadır. Yeşilin mavi ile buluştuğu eşsiz bir doğaya sahip olan ilçeye bazı illerden doğrudan otobüs seferleri vardır. Rize, Artvin ve Trabzon’a giden birçok firmanın otobüsleri şehirden geçmektedir. Havayoluyla gelmek isteyenler daha yakın olduğundan Trabzon Havalimanı’nı tercih edebilir. Trabzon Uluslararası Havalimanı’ndan kalkan servisler yolcularını direkt ilçeye getirmektedir.giresun oto kiralama Şehirdeki turistik alanları gezmek için Tirebolu oto kiralama şirketlerinin imkanlarının değerlendirilmesi daha doğru olacaktır.

tirebolu-araba-kiralama.png

Tirebolu’nun Geçim Kaynakları

İlçe halkının en önemli geçim kaynağı çay ve fındık üretimidir. Giresun yöresinde yetiştirilen fındık dünyanın en kalitelisidir. Tirebolu’nun fındıkları bu en kaliteli fındıklar arasındadır.  Çay üretenler işlenmesi için ilde veya ilçelerde bulunan işletmelere vermektedir. Kaliteli fındık yemek, organik çay içmek isteyenler Tirebolu kurumsal araç kiralama hizmetlerinden temin ettikleri araçlarla üreticisine ulaşıp alabilirler. Mısır ve karalahana gibi sebzeler bölgede bolca yetiştirilir. 

Tirebolu’nun Tarihi Geçmişi

Miletoslular’ın milattan önce 800’lü yıllarda Doğu Karadeniz’de koloniler kurdukları bilinmektedir. Tirebolu’nun kuruluş tarihi net olarak bilinmemektedir. Osmanlı egemenliğinden önce yerleşik halkın olduğu bilinmektedir. Kale kalıntıları tarihi bir geçmişi olduğunu göstermektedir. Önceki adı iç şehir anlamına gelen Tripolis’tir. 1839’da Trabzon sancağına bağlanmıştır. 1869’da Belediye Teşkilatı kurulmuştur. 1922’de Giresun’a bağlanmıştır. 1.Dünya Savaşı sırasında Harşıt çayına kadar gelen Ruslar şehre girememiştir. Cumhuriyet döneminde Giresun’u ilçesi olmuştur. 

Tirebolu’da Ne Yenir?

Karadeniz Bölgesi’nin genelinde özellikle Giresun’da pide çok tüketilmektedir. Enfes lezzete sahip olan pide özel fırınlarda, özel ısıda ve özel ustalar tarafından yapılmaktadır. Pideler, diğer pidelerden farklı şekilde ikram edilmektedir. Sahilde yer aldığından balık çoktur. Özellikle çok güzel balık ve pide yapan restoranlar vardır. Gresun oto kiralama fırsatlarıyla o restoranlara gidilip yöresel pidenin ve taze balıkların tadına bakılabilir. 

Bedrama Kalesi Nerededir? Tarihi Geçmişi

Örenkaya Köyün ’de yer alan Bedram Kalesi ilçe merkezine 8 km uzaklıktadır. Tirebolu kiralık araç hizmetleri sayesinde Harşit Vadisi’ne hakim bir tepede bulunan kaleye kısa sürede ulaşmak mümkün olur. Kim tarafından hangi tarihlerde yaptırıldığı bilinmemektedir. Kaleden günümüze sadece sur duvarları kalmıştır.
tirebolu-oto-kiralama.png
Tirebolu Kalesi Nerededir? Tarihi Geçmişi

Saint Jean Kalesi olarak da bilinen Tirebolu Kalesi ilçe merkezinde yer almaktadır. Kale, üç tarafı denizle kaplı bir tepe üzerindedir. Kale adını, üç şehir anlamına gelen Tri polisten almıştır. Bizans Döneminde 13. yy’ da inşa edilmiştir. Tarihle doğanın muhteşem bir birleşimidir. Kalenin içinde görülebilecek kuleler, mezarlar ve sur duvarları vardır. Kale gezisinden sonra Giresun Tirebolu araç kiralama firmasından kiralanan araçla Selimağa Çeşmesi’ne geçilebilir.

Selimağa Çeşmesi Nerededir? Tarihi Geçmişi

1842 yılında inşa edilmiş olan Selimağa Çeşmesi ilçe merkezindeki Çarşı Mahallesinde yer alır. İlçede bulunan birçok tarihi çeşmeden en gözde olandır. Kethüdazade Mehmet Emin Paşa, çeşmeyi oğlu adına yaptırmıştır. Çeşmenin bulunduğu cadde çeşmeden dolayı Selimağa Caddesi olarak anılmaktadır. 

Tirebolu Plajları Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçede çok sayıda plaj bulunur. Sanayi fazla olmadığından bölgedeki plajlar ve denizleri çok temizdir. Plajlarda konaklama imkanı bulunmaktadır. Masmavi denizin kenarında çadır kurarak kamp da yapılmaktadır. Kamp yapmak veya tatil için yapılması gereken Yılgın, Beygirkumu, Körliman Halk Plajı, Bada, Yalıköy plajlarından birini seçmektir. Seçilen plaja Tirebolu araba kiralama firmalarının sunduğu ekonomik fırsatlarla kolayca ulaşım sağlanabilir. 

Karadeniz’deki sahillerde pek fazla kum bulunmaz. Oysaki ilçe merkezinde bulunan Kum Plajı’nda kum bulunur. Bundan dolayı Kum Plajı yaz aylarında çok fazla rağbet görür. Yaz mevsiminde Kum Plajı’nda Plaj Voleybolu Şampiyonaları gibi çeşitli etkinlikler düzenlenir.
tirebolu-rent-a-car.png
Tirebolu Yaylaları Nerededir? Hakkında Bilgi

Karadeniz ilçesinde yayla olmazsa olmaz. Yemyeşil ve oksijeni bol yaylalar konaklamak ve tatil yapmak için idealdir. İlçede çok sayıda yayla vardır. Tirebolu rent a car şirketlerinden herhangi birinden kiralanan araçla yaylalara kolayca çıkılır. Olucak, Böğertlenbükü, Garigan, Ağaçbaşı, Yaşmaklı, Kazıkbeli, Karaovacık ve Güvende ilçenin birbirinden güzel yaylalarıdır. Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan yaylalar her yıl yüzlerde turist ağırlamaktadır. Yaylalarda kamp yapma imkanı sunulur. Ayrıca doğa sporları, trekking gibi etkinlikler de yapılmaktadır. Dinlenmek, gezmek, eğlenmek ve harika vakit geçirmek için ideal yerlerdir.