Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Yağlıdere Araç Kiralama - Yağlıdere Rent A Car | Gezgin 7/24

Yağlıdere Gezilecek Yerler

Karadeniz Bölgesi, Türkiye’nin gezip görülecek yerler bakımından en zengin olan bölgeleri arasındadır. Bölge çevresinde bulundan tarihi kalıntılar ve yapılar çok fazladır. Çeşitli uygarlıklardan kalan yapıları gezip görmek isteyen kişiler, bölgeyi ziyaret etmektedir. Karadeniz Bölgesinin bu konuda zengin yapılara sahip olan ilçeleri arasında yer alan Yağlıdere ilçesi, Giresun iline bağlı olan ilçeler arasındadır. Bölgeden geçen ırmak ile aynı ismi alan ilçede çeşitli tarihi ve doğal güzellikler bulunmaktadır. Yağlıdere gezilecek yerler için hizmet veren çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır.

Karadeniz ikliminin ve karakteristik özelliklerinin bulunduğu ilçe ormanlık bir alana kurulmuştur. Yoğun ormanların içinde bulunan ilçe, manzara olarak güzel bir görünüme sahiptir. Yüksek nem oranıyla dikkat çeken ilçede doğal ve tarihi yapılar oldukça fazladır. Doğayı seven kişiler tarafından sık sık ziyaret edilen ilçeler arasında yer alan Yağlıdere, ulaşım faaliyetleri açısından gelişmiştir. İlçeye ulaşım sağlamak için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Yağlıdere araç kiralama hizmetleri bu seçenekler arasındadır.

Yağlıdere Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Yağlıdere ilçesi, Giresun iline bağlı olan ilçeler arasındadır. Trabzon ile de yakın konumda olduğu için hangi ile bağlı olduğu zaman zaman karıştırılmaktadır. Giresun merkezine olan uzaklığının yaklaşık 50 kilometre olduğu bilinmektedir. Yağlıdere ırmağının çevresine kurulan ilçe Türkmenler tarafından kurulmuştur. Daha eski dönemlerde Rum halkı tarafından yerleşim merkezi olarak kullanılan ilçe çeşitli tarihi özelliklere sahiptir.
yağlıdere-arac-kiralama.png

Giresun sahil kesimine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan ilçeye çeşitli yollar kullanılarak ulaşım sağlanabilmektedir. İç kesimlerden de ulaşım sağlanabilen ilçeye çeşitli il ve ilçe merkezlerinden toplu taşıma araçları ile ulaşılabilmektedir. Ormanlık bir alanın içinde bulunan ilçe iklimsel açından nemli ve yağışlı bir alanda bulunmaktadır. Yıl içerisinde fazla oranda yağış almaktadır. İlçeye ulaşım seçenekleri arasında Yağlıdere araba kiralama hizmetleri de bulunmaktadır.

Yağlıdere Geçim Kaynakları

Karadeniz iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede çeşitli ekonomik faaliyetler yapılmaktadır. Yağlıdere ilçe merkezi ve çevresinde çeşitli ağaç türleri bulunmaktadır. Kestane, meşe ve kızılağaç gibi ağaç türlerinin bulunduğu ormanlarda, orman ürünlerinin ticareti yapılmaktadır. Halkın geçim kaynakları arasında tarım da bulunmaktadır. Fındık üretimi ve ticaretinin yoğun olarak yapıldığı ilçede hayvancılık ve madencilik de yapılmaktadır. Hizmet kuruluşlarının da gelişmiş olduğu ilçede Yağlıdere oto kiralama hizmetleri de bulunmaktadır.

Yağlıdere Ağanın Köprüsü

İlçe sınırlarından geçen çay üzerinde farklı köprüler bulunmaktadır. 12 adet köprünün farklı isimleri bulunmaktadır. Bu köprülerden birinin adı da Ağanın Köprüsü olarak öne çıkmaktadır. İlçe merkezine bağlı köylerden birinde bulunan köprünün 1800’li yıllarda yapıldığı bilinmektedir. 20 metre uzunluğa ve 11 metre yüksekliğe sahip köprü günümüze sağlam bir şekilde ulaşmıştır. Gezip görülebilecek yerler arasında bulunan köprüye ulaşım sağlamak için Yağlıdere kiralık araç faaliyetlerinden yararlanılabilir.

Yağlıdere Hacı Abdullah Halife Külliyesi

Yağlıdere ilçesinin Tekke köyü konumunda yer alan külliye tarihi bir özelliğe sahiptir. Yaptıran kişinin Gülbahar Hatun olduğu bilinmektedir. Hacı Abdullah tarafından kullanılan külliyenin içerisinde cami, misafirhane ve değirmen gibi yapılar bulunmaktadır. Sarı Halife Türbesi olarak da bilinen türbe de külliyenin içerisindedir.
yağlıdere-oto-kiralama.png

Yağlıdere Gebe Kilisesi

Çağlayan köyü, merkeze bağlı köyler arasındadır. Çağlayan köyünde bulunan Gebe Kilisesi ise bölgenin önemli tarihi yapıları arasında yer almaktadır. Rumlara ait olan kilisede çeşitli tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Harabe halinde olan kiliseyi gezmek için Yağlıdere ucuz araç kiralama hizmetlerine başvurmak mümkündür.

Yağlıdere Çağlayan Şelalesi

İlçe merkezine bağlı köylerden Çağlayan Köyü konumunda yer alan şelale bölgenin doğal güzellikler arasındadır. 50 metre yüksekliğe sahip şelale çeşitli dönemlerde ziyaretçiler tarafından ziyaret edilmektedir. Su seviyesinin yoğun olduğu dönemlerde güzel bir manzaraya sahip olan çağlayan şelalesi gezip görülebilecek yerler arasında öne çıkmaktadır.

Yağlıdere Gölyanı Yaylası

Karadeniz Bölgesi yaylalar bakımından oldukça zengindir. Yağlıdere ilçe sınırları içerisinde bulunan Gölyanı Yaylası da muhteşem doğal güzelliği ile öne çıkmaktadır. Doğayı ve temiz havayı seven yaylada güzel mimari yapısıyla yayla evleri de bulunmaktadır. Koruma altına alınan bölgelerden olan Gölyanı Yaylası, bölgenin en çok ziyaret edilen alanları arasında yer almaktadır. Yaylanın bütün bölgelerini rahat bir şekilde gezmek için Yağlıdere rent a car avantajlarından yararlanılabilir.

Yağlıdere Konaklama ve Ulaşım Hizmetleri

Giresun ilinin ilçelerinden olan Yağlıdere ilçesinde çeşitli konaklama hizmetleri verilmektedir. Farklı kalitelerde olan pansiyon ve otellerde konaklamak mümkündür. İlçeyi gezmek amacıyla gelen ziyaretçilerin uğrayabileceği sosyal alanlar ve lokantalar da bulunmaktadır. Ulaşım açısından gelişmiş olan ilçeye gitmek için çeşitli toplu taşıma araçları kullanılabilir. İlçe ve çevresi için giresun araç kiralama hizmetleri de verilmektedir.
yağlıdere-rent-a-car.png

Yağlıdere Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

İlçe için gezi turu yapmak isteyen kişilerin bölgede bulunan yayla ve şelaleleri ziyaret etmesi önerilmektedir. Bölgede piknik yapılabilen alanlar ve sosyal tesisler bulunmaktadır. Doğayı seven ve temiz hava isteyen kişilerin uğrak alanlarından olan Yağlıdere ilçesine gezi turu yapmak için toplu taşıma araçları kullanılabilir. Çeşitli yerlerden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Özel araç kiralayarak gezmek isteyen kişiler için Giresun Yağlıdere araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır.