Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Gümüşhane Araç Kiralama - Gümüşhane Rent A Car

Gümüşhane Oto Kiralama 

Gümüşhane oto kiralama firmaları arasında koşuşturmanıza gerek kalmadan çok rahat bir şekilde hizmet almak istiyorsanız, gezgin 7/24 üzerinde bulunan Gümüşhane araç kiralama firmalarına göz atmanızı tavsiye ederiz. Hızlı bir şekilde araç kiralama imkanı sunan gezgin 7/24 aynı zamanda, Gümüşhane oto kiralama firmalarının sunmuş olduğu fiyatları birbiriyle kıyaslamalarınıza imkan vermektedir. Bu sayede en uygun fiyatlı araçları birkaç tıklama ile görebilir, Gümüşhane ucuz araç kiralama imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Gezgin 7/24 üzerinde bulunan tüm rent a car firmaları, bulundukları şehrin en nitelikli araba kiralama firmaları arasındadır. Sizlere özel olarak sunduğumuz seçkin Gümüşhane araç kiralama firmalarından hizmet almak için, sitemiz üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz.

Gümüşhane Havalimanı Araç Kiralama

Gümüşhane"ye uçakla gelecekler için özel hizmet sunan Gümüşhane havalimanı araç kiralama firmaları, kiraladıkları araçları havalimanına getirerek müşteriye teslim etmektedir. Bu sayede geniş bir hizmet sunan firmalar, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaktadır. Gezgin 7/24 üzerinde bulunan Gümüşhane havalimanı oto kiralama firmalarından alacağınız hizmet sonrasında, Gümüşhane"ye uçakla geldiğinizde siz havaalanına inmeden, kiraladığınız araç havalimanına getirilmekte ve hemen size teslim edilmektedir.
gümüshane arac kiralama firmaları

Gümüşhane Hakkında Bilgiler

Karadeniz Bölgesi doğu kesiminde bulunan iller arasındaki Gümüşhane’nin nüfusu, 146 bin 353 kişi olup, Türkiye"nin ve bölgenin küçük şehirleri arasında bulunmaktadır. Erzincan, Giresun, Trabzon ve Bayburt ile komşu olan Gümüşhane, özellikle geçmiş dönemlerde gümüş maden kaynaklarının bol rezerve sahip topraklar olması sebebiyle Türkçe ve Farsça kelimeleri olan Gümüş ile Hane birleşimiyle bu ismi almıştır.

Evliye Çelebi ise şehirden bahsederken, Gümüşşehri olarak bahsetmiştir. Tarihi İpek yolu üzerinde bulunan şehir, bu sebeple geçmiş dönemlerde de ticaret kervanlarının önemli durakları arasında yer almaktadır. Kültürel ve tarihi yapı bakımından küçük olmasına karşın, zengin bir kimliğe sahiptir.

Bu kadar küçük bir şehirde sadece tescilli taşınmaz kültür varlıklarının sayısının 391 olması bile, şehrin aslında kültürel anlamda nasıl bir varlığa sahip olduğunu daha net göstermektedir.

Gümüşhane Gezilecek Yerler

Karaca Mağarası

Torul ilçesinde bulunan mağara, 256 metre uzunlukta yatay bir yapıdır. İçerisinde 5 ayrı salon bulunan mağaranın bu salonları, birbirine bağlı olup duvarlarında damlataş sütunlar yer almaktadır. Karaca mağarası şehirde bulunan başlıca güzellikler arasında olup, bölgede yerleşik hayat sürdüren insanların, milattan öncesi yıllarda içerisini kendi çabalarıyla yapılandırdığı bilinmektedir. Karaca Mağarası ve yakınlarındaki tarihi ve doğal alanları daha kısa sürede ve rahat bir ulaşımla görmek için, Gümüşhane araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Artabel Gölleri Tabiat Parkı

Doğal güzelliğin her anınıza nüfuz edeceği güzelliklerden biri olan tabiat parkı, Torul ilçesinde bulunan doğal güzelliklerin başında gelmektedir. 1998 yılında tabiat parkı ilan edilen alanda, toplamda 3göl bulunmakta olup parkın tamamı 5859 hektarlık bir alanı kapsamaktadır. İl merkezine uzak olan tabiat parkı aynı zamanda, en yakın yerleşim alanına da 5 km uzaklıkta yer almaktadır. Yılın 6 ayı kar bulunan tabiat parkı, özellikle yaz aylarında harika bir seyir keyfi sunmaktadır.

Doğal yaşamın gereği tabiat parkı içerisinde, yabani hayvanlarda bulunmaktadır. Parkın içerisinde yaban domuzu, geyikler, ayı, çakal ve kartal gibi farklı hayvan türleri bulunmaktadır. Parkta bulunan farklı türden pek çok ağaç ve onlarca bitki, bu muhteşem alanın doğal yapısını yansıtmaktadır.
gümüshane oto kiralama

Kürtün

Genel bir yerleşim yeri olan Kürtün, Anadolu Türkmenleri için önemli yerleşim alanları arasında gelmektedir. Hayvancılık ve tarımın ileri seviyede yapıldığı bu alanda, tarihi zenginliklerin yanında muhteşem doğa güzellikleri de bulunmaktadır. Başlı başına geniş bir gezilecek alan olan Kürtün, Gümüşhane’de gezilecek yerler arasında ayrıca gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır.

Santa

Karadeniz’in en yüksek alanlarından biri olan Santa, Yağmurdere köyü yakınlarında yer almaktadır. 1800 metre yükseklikte bulunan alan, ormanı ve akarsuları ile adeta bir yalancı cenneti andırır. Zirvesi sürekli sislerle kaplı olan ve özellikle günün bazı saatlerinde yıl boyunca sis bulunan Santa, görkemiyle doğanın eşsiz güzelliğini bizlere sunmaktadır. 

Burada bulunan eski Rum yerleşim alanlarında, tarihi kiliseler, anıt mezarlar ve kaya mezarları oldukça fazladır. Santa’yı rahatça gezmek ve her yerini kısa sürede görmek için, gezgin724 üzerinden Gümüşhane ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Kürtün Barajı

2002 yılında yapımı tamamlanan baraj, Harşit Irmağı üzerinde kuruludur. Kürtün ilçesinden 7 km mesafedeki baraj gölü, çevresine yapılan mesire alanlarıyla stres atmanın en güzel yollarından biridir. Yasak olmadığı dönemlerde balık avlamak için de ideal bir yer olan baraj, Gümüşhane merkezden 48 kilometre uzaklıktadır. Baraj çevresinde güzel zaman geçirmek için kendi aracınızla ya da gezgin724 üzerinden Gümüşhane oto kiralama firmalarından araç temin ederek, daha rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kazıkbeli Yaylası

Karadeniz’in klasik yayla güzelliklerinden biri olan Kazıkbeli, Şehir merkezinden 43 km uzaktadır. Karadeniz’in tüm güzelliği cömert bir şekilde ziyaretçilerine sunan yaylada bakkal, pansiyon, sağlık ocağı, lokanta, bakkal ve manav gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Yaylaya çıkarak üzerinizdeki stres ve yorgunluğu atabilirsiniz. Serin havasıyla Gümüşhane oto kiralama hizmetinden araç temin ederek, buranın tüm güzelliklerine hızlı ve rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.
gümüshane rent a car

Zigana Kayak Merkezi

Şarkılara konu olan Zigana üzerindeki kayak tesisleri, kış turizmi için şehre ve ülkemize fayda sağlayan alanlardan biridir. Şehir merkezinden 40 km uzakta bulunan merkez, farklı birçok modern tesisi ile kış sporlarıyla ilgilenmek isteyenler için bölgedeki ideal yerler arasındadır.