Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Torul Araç Kiralama - Torul Rent A Car | Gezgin 7/24

Torul Gezilecek Yerler

Gümüşhane-Trabzon- Erzurum karayolu üzerinde yer alan Torul, Gümüşhane’nin bir ilçesidir. Trabzon, Giresun, Şiran ve Kürtün ile komşudur. Harşid Çayı kenarında kurulmuştur. Dağlık bir arazi yapısına sahip olan ilçe zengin su oluşumları ile birlikte muhteşem bir bitki örtüsüne sahiptir. Cennetten bir köşe diyebileceğimiz bölge Torul gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Yerli ve yabancı turistlerin çok sık ziyaret ettikleri bir doğal oluşum olan Karaca Mağarası bunlardan biridir. Karaca Mağarası bir mikro klima etkisi oluşturur ve dünyaca benzerleri arasında ikinci sırayı alır.

Torul kalesi,  Limli Gölü Tabiat Parkı, Artebel Gölleri Tabiat Parkı, Torul ilçe sınırları içinde yer alan görülmeden geçilmeyecek, insanı başka dünyalara taşıyacak yerlerdir. Torul araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak bu masalsı dünyada harika zaman geçirebilirsiniz.

Torul Karaca Mağarası

Gümüşhane-Trabzon karayolu üzerinden 12. km’de ayrılan yoldan 4km daha devam ederek ulaşacağınız Karaca Mağarası, Torul ilçesi Cebeli köyündedir. Cebel köyünün Karaca Mahallesinde bulunan mağaraya bu ad verilmiştir.
torul-araba-kiralama.png
Karaca Mağarasının yaşı 15 milyon olarak tahmin edilmektedir. Gümüşhane’ye 17km uzaklıkta olan mağara deniz seviyesinden 1550m yüksekliktedir. Mağaranın uzunluğu 150m, tavan yüksekliği ortalama 18m olup, iç alanı yaklaşık 1500 metrekaredir. Mağara tabanında gölcükler bulunmaktadır. Bu gölcüklerin derinliği 1m’yi bulmaktadır. Yatay olarak gelişmiş olan mağara dört salondan oluşmuştur.

Torul’un eşsiz güzelliklerini keşfetmek ve konforlu bir seyahat için Torul oto kiralama servislerini kullanabilirsiniz. Karaca Mağarasına düzenlenen kürlere katılmak için daha kolay bir ulaşım sağlamış olursunuz. Karaca Mağarasının mikro klima yapısından dolayı burası toz, polen ve yabancı partikül bulundurmaz. Çok temiz ve bol oksijenli bir havası vardır. Mağaranın ortalama sıcaklığı 12-18 derece arasındadır. Ortalama nem oranı %70 olan mağara, astım hastaları için özellikle tavsiye edilmektedir.

Karaca Mağarası, yaşayan bir mağara olarak oluşum süreci devam eden bir mağaradır. Mağara bu sebeple belirli dönemlerde kapalıdır. Nem oranın korunması ve oluşumların yenilenmesi amacı ile beş ay kapalı tutulur. Yedi ay açık olduğu sürece rüzgârın önlenmesi amacı ile mağaranın girişi bir kapı ile korunur. Mağara içindeki oluşumların 30 bin yıllık bir geçmişi olduğu düşünülmektedir. Her bir sarkıt veya dikitin bir santimetresinin oluşması için yaklaşık on iki yıl geçmesi gerekmektedir.

Mağara içindeki oluşumlar insanı bir masal diyarına götürür. Işık ve gölge oyunları ile birlikte hayal mi gerçek mi karar vermeyeceğiniz manzaralar ile karşı karşıya kalırsınız. Bu eşsiz güzelliği mutlaka görmelisiniz. Hem görsel açıdan size farklı deneyimler yaşatacak hem de sağlığınıza sağlık katacaktır. Buraları gezmenin en konforlu yolu ise hiç kuşkusuz Gümüşhane Torul araç kiralama ile olur.
torul-araç-kiralama.png

Karaca Mağarası halk tarafından bilinen ve efsanelere konu olan bir mağara iken Jeoloji Mühendisi Şükrü Erus tarafından 1983 yılında bulunur. Prof. Dr. Remzi Dilek mağara içinde ölçüm ve araştırmaları tamamladıktan sonra 1996 yılında ziyaretçiler tarafından gezilmeye başlanır.

Cenevizlilerden Kalma Torul Kalesi

Torul ilçe merkezinin yakınlarında olan kalenin Cenevizlilerden kaldığı sanılmaktadır. Cenevizliler dönemine ait Karadeniz kıyılarında bulunan birçok kaleden biri olduğu düşünülmektedir. Mimarisinde kesme moloz taşlar kullanılmıştır. Gizli geçitleri olduğu rivayet edilmektedir ancak günümüzde bu geçitler yok olmuştur. 1479 yılında Torul’un Osmanlı hâkimiyetine geçmesinden sonra Torul Kalesi, Fatih Sultan Mehmet tarafından da kullanılmıştır. Bu dönemde kale yenilenmiş ve geliştiriliştir. İlçe merkezine bir saat yürüyüş mesafesinde olan kaleye Torul rent acar hizmetlerinden seçeceğiniz bir araçla kolayca ulaşabilirsiniz.

Limli Gölü Tabiat Parkı 

Torul ilçesi Zigana Köyü yakınlarındaki Saronay Yaylasında yer alan Limli Gölü Tabiat Parkı, Soğuksu Orman İçi Dinlenme Yeri olarak da bilinir. Torul ilçe merkezine 10km mesafededir. Göl ve çevresi eşsiz güzellikleri barındırır. Kamp ve karavan konaklaması için tesisler mevcuttur. Muhteşem güzellikleri barındıran tabiat parkında 200 farklı tür birçoğu endemik bitki bulunmaktadır.  Yaklaşık 1700 metre rakımda Zigana Dağının zirvelerine yakın küçük bir göl olmasına rağmen bol bol fotoğraf çekip, sakinlik içinde doğa ile baş başa kalmanın tadını çıkaracağınız saklı bir cennettir burası. gümüşhane oto kiralama olanaklarından faydalanarak bütçenize uygun bir araç kiralayarak rüya gibi saatler geçirebilir, isterseniz kamp yapabilirsiniz. Bol bol temiz hava alacağınız ruhunuzu ve bedeninizi dinlendireceğiniz yem yeşil bir doğa parçası.
torul-oto-kiralama.png

Artabel Gölleri Tabiat Parkı

Torul ilçesi sınırları içinde bulunan Artebel Gölleri on sekiz adet irili ufaklı krater gölüdür.  Göller, birbirlerine yürüyüş mesafesinde oluşu, jeolojik yapısı ve zengin bitki örtüsü ile ekolojik turizm için oldukça elverişli bir alandır. Artebel Deresi kaynağında yer alan göllerden ilki Karanlık Göldür. İlk şelaleden bir buçuk saatlik yürüme mesafesindedir. Artebelin Başı Tepesi olarak anılan bölge yaklaşık 3300m yükseklikte olup Gümüşhane’nin en yüksek noktalarından biridir.

Tortul Araç Kiralama

Tortul ilçesine yaklaşık 3-4km uzaklıkta dağ yamacına inşa edilmiş cam seyir terasını da mutlaka görün. Eşsiz doğa, dağlar, dereler, Tortul Kalesi ayaklarınızın altında… Her bir köşesi anılarınızda yaşayacak olan bu doğa harikası yerleri Tortul kiralık araç firmalarından kiralayacağınız uygun bir araç ile yolculuğu keyfini çıkara çıkara gezin. Konforunuzdan ödün vermeden, bütçenizi yormadan yapacağınız yolculuklar için Tortul araba kiralama hizmetinizde…