Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Hakkari Rent A Car - Hakkari Araç Kiralama

Hakkari Oto Kiralama

Türkiye geneli tüm şehirlerde bulunan rent a car firmalarını aynı platform üzerinde sizlerle buluşturan gezgin724, seçkin Hakkari oto kiralama firmalarını da, Hakkari araç kiralama ihtiyacı olanlarla buluşturmaktadır. 

Gezgin724, Hakkari araç kiralama ihtiyaçlarınız için, gelişmiş imkanlar sunan oldukça yararlı bir platformdur. Ziyaretçilerine rent a car firmaları arasında kıyaslama imkânı veren gezgin724, aynı zamanda istediğiniz şehirde bulunan oto kiralama firmalarının hizmete sunduğu araçların marka ve modellerine dair pek çok geniş bilgiye yer vermektedir.

Hakkari Ucuz Araç Kiralama

Web sitemiz üzerinde bulunan Hakkari oto kiralama firması karşılaştırma paneli sayesinde, sadece birkaç dakikanızı ayırarak şehirde hizmet veren seçkin Hakkari ucuz oto kiralama firmalarını karşılaştırarak, en uygun fiyata hizmet veren firmayı seçebilirsiniz.

Hakkari Havalimanı Araç Kiralama

Hakkari havalimanı araç kiralama hizmeti sunan firmalar sayesinde, siz Hakkari havalimanından çıkmadan aracınız hazır olarak bekletilmektedir. Havalimanında Hakkari havalimanı oto kiralama firmasından kiraladığınız aracı teslim alarak, taksi ya da alternatif ulaşım araçlarıyla vakit kaybetmeden gideceğiniz yere daha rahat ve ekonomik şekilde ulaşabilirsiniz.
hakkari arac kiralama

Hakkari Hakkında Bilgiler

Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Hakkari’nin nüfusu, 275 bin 761 kişidir. Irak ve İran’a komşu olan şehir, Türkiye"de ise Van ve Şırnak illerine komşudur. Nüfus açısından Türkiye"nin en küçük illeri arasında yer alan Hakkari’de havalimanı bulunmakta olup, şehre uçakla da ulaşım sağlanabilmektedir. 

Şehir merkezinden 80 km uzaklıkta bulunan Selahaddin Eyyubi Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım ticari taksiler ve minibüsler ile yapılabilir olsa da, uzun bir yolculuk olması nedeniyle ticari taksiler ya da Hakkari oto kiralama hizmetleri daha fazla tercih edilmektedir.

Hakkari Gezilecek Yerler

Seyithan Gölü

Yüksekova ilçesinde bulunan Seyithan Gölü, şehir merkezinden 18 km uzaklıkta yer almaktadır. Hakkari’nin doğal güzellikleri arasındaki göl, Berçelan yaylasında olup hem tertemiz yayla havası hem de muhteşem bir doğal güzellik sunmaktadır. Göl çevresinde piknik yaparak doğanın eşsiz seyrine dalabilir, tertemiz yayla havasını soluyarak bu güzelliğin tadını çıkarıp stresinizi atabilirsiniz. Yaylaya çıkmak ve gölü ziyaret etmek için, Hakkari ucuz oto kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Meydan Medresesi

İl merkezine bağlı Biçer Mahallesi’nde bulunan Meydan Medresesi, 1701 yılında yapılmıştır. Kitabesinde medresenin banisi hakkında bilgi bulunmamakla birlikte, yapım tarihine dair net bilgiler yer almaktadır. Şehrin en önemli tarihi yapılarından biri olan medreseyi İzzeddin oğlu İbrahim Bey’in yaptırdığı tahmin edilmektedir.

Günümüze kadar farklı restorasyon çalışmaları yapılan medrese, orijinal yapısına uygun yapılan tamiratlarla günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

Cennet Cehennem Vadisi

Şehrin doğal güzelliklerinin fazlaca olduğu Cilo Dağı’nda bulunan vadi, şehrin doğal güzelliklerinin en önemli alanlarından biridir. Bir tarafından büyük kütleli buzullar bulunan vadinin diğer yanında ise, yeşillik ve çiçeklerle süslü adeta bir cennet saklıdır. Bu nedenle vadi, Cennet Cehennem vadisi olarak adlandırılmaktadır. 

Doğal ve oldukça lezzetli mantarların yetişmesi nedeniyle, Cennet vadisi kısmında halk mevsiminde mantarlar toplamak için burayı fazlaca ziyaret etmektedir.

Durankaya Yaylası

Hakkari’de tarihi yapılar kadar, doğal güzelliğe sahip yaylaların çokluğu da dikkat çekmekte ve ilgi görmektedir. Bunlar arasındaki Durankaya yaylası, şehir merkezine 20 km mesafede yer almaktadır. Durankaya beldesindeki yayla, 2500 metre yüksekliğinde yer almaktadır. Kış aylarında ulaşımın neredeyse tamamen kapalı olduğu yaylaya, özellikle yaz aylarında çıkmak gerekir. Yaylayı ziyaret edip burada güzel bir piknik yapabilir, kaliteli oksijenini ciğerlerinize çekerek yayla havasında stresinizi atabilirsiniz. Yaylaya özel aracınızla ya da Hakkari oto kiralama ile temin edeceğiniz kiralık araba ile çıkabilirsiniz.
hakkari havalimanı oto kiralama

Şemdinli Taş Köprü

Hakkari gezilecek yerler listesinde tarihi özelliğiyle dikkat çeken Şemdinli taş köprü, adından da anlaşılacağı üzere Şemdinli ilçesinde yer almaktadır. Bağlar Nehri üzerinde bulunan köprü ilçe merkezinden 13, Hakkari il merkezinden ise 145 km uzaklıktadır. 11 metre yüksekliği ve 21 metre uzunluğuna sahip tarihi köprünün, 1898 yılında yaptırıldığı bilinse de, kim tarafından yaptırıldığı hakkında net bilgi bulunmamaktadır.

Merga Bütan Kayak Merkezi

2700 metrelik rakımda yer alan Merga Bütan Kayak Merkezi, kış aylarında kayak ve kar sporlarına merakı olanların ziyaret ettiği alanlardan biridir. Şehir merkezinden 12 km mesafede bulunan kayak merkezine, Hakkari araç kiralama hizmeti alarak rahat ulaşım sağlayabilir, Hakkari ucuz araç kiralama hizmeti veren firmalara ise gezgin724 üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ore Şelalesi

Şehirde gidip görmenize değer bir güzelliğe sahip Ore Şelalesi, yeşilliği ve ruhunuza serinlik verecek şelale sesiyle büyüleyici bir yerdir. Özellikle yaz aylarında, çevre şehirlerden birçok insan bu yaylada günlük bir kaçamak yaparak stresini atmaktadır.

Hakkari Kilim Müzesi

Şehirdeki el sanatları kilimlerinin sergilendiği müze de, ayrıca antika niteliği taşıyan kilimlerde bulunmaktadır. Şehrin en sanatlarına dair en güzel örnekleri, Hakkari şehir merkezinde bulunan kilim müzesinde görebilirsiniz.

Hakkari Peri Bacaları

Yavuzlar köyünde bulunan peri bacaları, şehrin Kapadokya’sı olarak bilinmektedir. Kapadokya bölgesinde bulunan peri bacaları gibi çok ve daha detaylı olmasa da, burada bulunan doğal oluşumlarda şehirde gezilecek yerler arasındadır.
hakkari oto kiralama

Kelat Sarayı

Şemdinli ilçesinde bulunan sarayın yapım yılı ve kimler tarafından yapıldığı hakkında bilgi yoktur. Günümüze gelene kadar önemli kısmı yıkılan sarayın kalıntıları, tarihi niteliği ile ziyaret alan yerlerden bir tanesidir.

Hakkari gezilecek yerler, konum itibariyle dağınık bir alana yayılmıştır. Bu sebeple en güzel ve hızlı ulaşım, özel araçla yapılabilmektedir. Kendinize ait bir araçla şehri ziyaret etmeyecekseniz, Hakkari araç kiralama hizmeti almak için gezgin724’ün sunduğu avantaj ve kolaylıklardan yararlanabilirsiniz.