Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Hakkari Selahaddin Eyyubi Havalimanı Ucuz Araç Kiralama | Gezgin 7/24

Hakkari Havalimanı araç kiralama 

Türkiye"de online araç kiralama sektöründe en kapsamlı hizmeti veren Gezgin 7/24, Hakkari havalimanı araç kiralama hizmetiyle de göz doldurmaya devam etmektedir. Gezgin 7/24 bir oto kiralama firması olmamasına rağmen, Türkiye"deki tüm rent a car firmalarını internet ortamında araç kiralamak isteyenler ile buluşturmayı amaçlayan bir platformdur.

Hakkari havalimanı araç kiralama hizmeti de, bu amaçlarımız kapsamında verilmektedir. Gezgin 7/24 üzerinde bulunan Hakkari oto kiralama firmalarından, kriterlerinize uygun en iyi fiyat avantajları ile Hakkari havalimanı oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. Bu firmaların sıklıkla farklı kampanyaları düzenlemesi  de, Gezgin 7/24 üzerinden rezervasyon yaptırmak isteyenler için ayrı bir avantaj sunmaktadır.

Gezgin 7/24 ile Hakkari havalimanı araç kiralama rezervasyonu yaptırabileceğiniz gibi, Hakkari"nin her yeri için geçerli olan Hakkarili oto kiralama hizmeti de almanız mümkündür. Web sitemiz üzerinden yapacağınız rezervasyonlarda, Hakkari il sınırları içerisinde Aracı istediğiniz yerden teslim alabilir ve istediğiniz yerde teslim edebilirsiniz. Birçok Rent A Car firması, teslim edip aracı teslim alacağınız yerin konumuna göre küçük fiyat değişiklikleri şeklinde bu hizmeti verebilmektedir. 

Aynı zamanda Hakkari şoförlü araç kiralama hizmeti veren firmalarında, Gezgin 7/24 üzerinde aktif şekilde faaliyet gösterdiğini belirtelim. 

Hakkari Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı 

Türkiye"de her ile Havalimanı yapılması çalışmaları kapsamında, Hakkari"de uzun yıllar özlemini duyduğu havaalanına 2015 yılında kavuşmuştur. 102 milyon Türk Lirası harcanarak yapılan Hakkari Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı, şehrin Yüksekova ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Yapımı 5 yıl süren Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı, sadece iç hat uçuşları için hizmet vermektedir. 
hakkari havalimanı araba kiralama
Hakkari Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı adresi: Çimenli, Karlı, Yüksekova Hakkari 30300 

Hakkari Havalimanı telefon numarası: 0438 300 33 33 

Hakkari hakkında genel bilgiler 

Hakkari"nin ilçeleri: Çukurca, Derecik, Şemdinli, Yüksekova ve merkez ilçe olmak üzere, Hakkari"nin toplam 5 ilçesi bulunmaktadır. 

Hakkari"nin en büyük ilçesi 119760 kişilik nüfusuyla Yüksekova olup, en küçük ilçesi ise 17216 kişilik nüfusuyla Çukurca ilçesidir. 

Hakkari nüfusu: şehrin nüfusu 2016 yılı itibarıyla, 267813 kişidir. 

Hakkari il telefon kodu: 0438 

Hakkari il plaka kodu: 30

Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisindeki Hakkari, bölgenin en küçük ve aynı zamanda en gelişmemiş şehirleri arasındadır. Çok dağlık bir yapıya sahip olması nedeniyle tarım alanları bakımından kısıtlı olan Hakkari, yoğun olarak hayvancılık yapmaktadır. Hayvancılık ve hayvanlardan elde edilen çeşitli ürünler, bölge halkı için önemli geçim kaynakları arasındadır. Her ne kadar şehirdeki işsizliği ortadan kaldırmamış olsa da, küçük çaplı işletmeler Hakkari halkı için istihdam kaynağı olmaktadır.

Uzun Yıllar boyunca terörün verdiği zarar sebebiyle gelişmemiş olan Hakkari, son yıllarda terör örgütlerinin bölgeden temizlenmeye başlanmasıyla kalkınma atağına geçmiştir. 
hakkari havalimanı oto kiralama

Hakkari"de gezilebilecek yerler 

Küçük bir şehir olması tarihinde yine kısıtlı bir şekilde yerleşim yeri olarak kullanılmasına sebep olmuştur. Bu nedenle diğer illere göre Hakkari"deki tarihi dokuda, az sayılabilecek kapasitededir. Şehirde gezip görebileceğiniz yerlerden bazıları, şunlardır.

Seyithan Gölü: Yüksekova ilçesi sınırlarında bulunan Seyithan Gölü, Berçelan Yaylası"nda bulunmaktadır. Yüksek bir alanda bulunması nedeniyle farklı bir güzelliğe sahip olan göl, başta yakın konumdaki yerleşim yerlerinden olmak üzere, farklı şehirlerden de Hakkari"ye gelenlerin ziyaret ettiği alanlar arasındadır. 

Meydan Medresesi: 1700 yılında yapılan Meydan Medresesi, Hakkari il merkezinde yer almaktadır. Orijinal dokusunu günümüze kadar tam anlamıyla korumayı başarmış olan medreseye, Selçuklu ve Osmanlı izlerini taşımaktadır. 

Cennet cehennem Vadisi: il merkezinden 45 kilometre mesafede bulunan cennet cehennem Vadisi, şehrin en önemli ve fazlaca ziyaret edilen yerleri arasındadır. Şehir merkezinden uzak olan bu vadiyi ziyaret edip eşsiz güzelliğini görmek için Hakkari oto kiralama firmalarından araç kiralayabilirsiniz. 
hakkari havalimanı rent a car

Şemdinli Taş Köprü 

Durankaya Yaylası 

Merga Bütan Kayak Merkezi 

Kayme Sarayı 

Cilo Dağı 

Hakkari"de gezilebilecek diğer alanlardır.