Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Belen Araç Kiralama - Belen Rent A Car | Gezgin 7/24

Belen Gezilecek Yerler

Hatay ili önemli tarihi ve kültürel yapıların olduğu iller arasında yer almaktadır. Hatay ilinin çeşitli ilçelerinde farklı yapılar insanlar tarafından gezip görülmektedir. Hatay’ın gezip görülmesi gereken ilçeleri arasında Belen ilçesi de yer almaktadır. Belen ilçesi, Hatay iline bağlı ilçeler arasındadır. Bölgede bulunan Belen geçidi ile de ünlü olan Belen ilçesi, Amanos dağlarına da yakın konumda bulunuyor. 650 metre yüksekliğe sahip Belen geçidi, Türkiye’nin ulaşımında önemli olan geçitler arasında yer almaktadır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Belen ilçesi için Belen gezilecek yerler araştırmaları yapılmaktadır.

Engebeli ve yüksek bir konum üzerine kurulan belen ilçesi merkezi konumda yer almaktadır. İlçe ve çevresinde bulunan doğal güzellikler ve manzaralar, insanlar tarafından ziyaret edilmektedir. Hem Türkiye içi hem de yurt dışı birçok ziyaretçinin geldiği ilçe, çeşitli hizmetlerin kaliteli olarak verildiği ilçeler arasında yer almaktadır. İlçeye bağlı olan mahalle, köy ve beldelerde çeşitli tarihi yapılar bulunmaktadır. Bölge tarihinin çok eski zamanlara dayandığından dolayı birçok uygarlığa ait tarihi ve kültürel kalıntılara rastlamak mümkündür. İlçenin ulaşım ağı da gelişmiştir. İlçeyi gezip görmek amacıyla ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçilere Belen araç kiralama hizmetleri verilmektedir.

Belen Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Belen ilçesi, Hatay iline bağlı olan ilçelerden biridir. Bulunmuş olduğu toprakların yükseltisinin fazla olması nedeniyle bu ismi almıştır. 1990 yılında ilçe unvanı alan Belen ilçesinde çeşitli mahalleler bulunmaktadır. İlçe merkezine bağlı olan mahalle sayısının 19 olduğu bilinmektedir. İlçede yaşayan halk çeşitli işler ile uğraşmaktadır. Akdeniz’e yakın olan ilçeler arasında yer alan Belen ilçesi, Hatay ilinin çeşitli ilçeleri ile yakın konumdadır.

Kuzeyinde İskenderun ve Kırıkhan ilçeleri olan Belen ilçesinin batısında ise Arsuz ilçesi vardır. Arsuz ilçesi turizm merkezi olduğundan dolayı, Belen ilçesinde de çeşitli faaliyetler yapılmaktadır. Ulaşım yönünden de gelişmiş olan ilçenin güneyinde ise Antakya ve Samandağ ilçeleri bulunmaktadır. Güneydoğu illerinden otobüs seferlerinin düzenlendiği ilçeye ulaşım sağlamak için Belen geçidi kullanılmaktadır. İlçe de Belen araba kiralama faaliyetleri de bulunmaktadır.
belen-araba-kiralama.png

Belen Geçim Kaynakları

Belen ilçesinin merkezi, Amanos dağlarında bulunan ve yüksek bir kesimde olan Belen geçiti üzerinde bulunmaktadır. Yerel halk çeşitli iş kolları ile geçimini sürdürmektedir. Geçim kaynakları arasında tarım bulunmaktadır. Tarım ürünleri arasında pamuk, elma ve kiraz gibi ürünler bulunmaktadır. Ayrıca iklimin elverişli olması sebebiyle Trabzon hurması üretimi de yapılmaktadır. Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgede çeşitli ürünlerin verimli şekilde üretimi yapılmaktadır.

Belen’de yaşayan halkın geçim kaynakları arasında fabrikalar da bulunmaktadır. İskenderun ilçesine yakın olması sebebiyle burada bulunan fabrikalarda çalışan halk geçimini sağlamaktadır. Bölgenin en önemli geçitlerinden birine sahip olan ilçe, uğrak noktalar arasındadır. Bu nedenle ilçeyi ziyaret eden kişiler için hizmet veren sosyal alanlar da bulunmaktadır. Belen oto kiralama hizmetleri ile özel araç kiralamak da mümkündür.

Belen Bakras Kalesi

İlçe merkezine yaklaşık olarak 8 kilometre uzaklıkta bulunan Bakras Kalesi, ilçenin tarihi dokuları arasındadır. Amanos dağlarının sarp kısımlarına yapılan kale, güzel bir görüntüyse sahiptir. Kalenin Ammuri devleti tarafından inşa edildiği hakkında bilgiler mevcuttur. Günümüze gelene kadar çeşitli tahribatlara uğrayan Kale, insanlar tarafından ziyaret edilmektedir.
belen-araç-kiralama.png
Belen Şehitler Anıtı

Belen ilçesinde bulunan Hatay şehitler anıtı, bölgenin önemli yapıları arasındadır. 1.Dünya savaşı döneminde yapılan şehitler anıtı, bölgenin kültürel ve tarihi açısından önemli yapıları arasındadır. İlçeyi gezmeye gelen insan şehitler anıtını ziyaret etmektedir. Şehitler anıtını gezip görmek için Belen kiralık araç ile özel araba kiralamak mümkündür.

Belen Ermeni Kilisesi

Belen merkezindeki çarşıda bulunan Ermeni kilisesi, tarihi binalar arasında yer almaktadır. Ermeniler tarafından inşa edildiği bilinen kilisesin içinde çeşitli tarihi kalıntılara rastlanılmaktadır. Çan kulesi tarihi dokusunu koruyarak günümüze kadar ulaşmıştır. Bir bölümü harabe şeklinde olan Kilise, ilçeye gelen turistlerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır. Belen rent a car ile araç kiralayıp, tarihi yapıları gezmek mümkündür.

Belen Gazi Abdurrahman Paşa Türbesi

İlçenin dini anlamda önemli yapıları arasında bulunan Türbe, yöre halkı ve ilçeye gelen insanlar tarafından ziyaret edilmektedir. Bu ilçede doğan ve büyüyen önemli insanın türbesi, ilçenin önemli yapıları arasında yer almaktadır. E-91 karayolu üzerinde bulunan Türbeye gitmek için hatay oto kiralama hizmetlerinden yararlanılabilir.
belen-oto-kiralama.png
Belen Konaklama ve Ulaşım Hizmetleri

Bölgede bulunan belen geçidi sayesinde yıl içinde birçok kişi tarafından ziyaret edilen ilçede çeşitli hizmetler gelişmiştir. Konaklama hizmetleri otel ve pansiyonlar aracılığı ile verilmektedir. İlçeyi gezip görmek amacıyla gelen kişilerin, konaklayabileceği alanlar mevcuttur. İlçe merkezinde bulunan lokantalar ve sosyal tesisler aracılığı ile vakit geçirilebilir. İş amaçlı ilçeye gelen kişiler için Belen kurumsal araç kiralama hizmetleri de bulunmaktadır.

Belen Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Belen ilçesini gezip görmek amacıyla gezi turu gerçekleştirecek kişilerin, gezip görmesi gereken yerler vardır. İlçe çevresinde bulunan tarihi ve dini yapıların ziyaret edilmesi faydalı olacaktır. Ayrıca doğal güzelliği ile öne çıkan alanlar da mevcuttur. İlçeye gezi turu düzenlemek isteyen kişilerin yararlanabileceği toplu taşıma araçları vardır. Ayrıca Hatay Belen araç kiralama ile özel araç kiralanabilmektedir.