Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Erzin Araç Kiralama - Erzin Rent A Car | Gezgin 7/24

Erzin‎ Gezilecek Yerler

Birçok uygarlığa ve Türk devletlerine ev sahipliği yapmış olan Erzin ilçesinde tarihi değeri bulunan mekanlar yer almaktadır. Erzin gezilecek yerler ve mekanlar açısından incelendiğinde kültür, tarih ve doğal güzelliklerin çok olduğu görülecektir. Türk İslam eserlerinin bir kısmı günümüze ulaşırken bir kısmı yıllara yenik düşmüştür. İlçe, Hatay’ın en kuzeyinde, Amanos dağlarının eteklerindeki düzlükte kurulmuştur. Kışları ılık ve yağmurlu, yazları sıcak ve nemlidir. İklim şartları ve toprakların verimli olmasından dolayı greyfurt, Washington portakal, limon ve mandalina gibi narenciye ürünleri bol yetişmektedir. 

Sınırlarında bulunan değerler ve ilçede gerçekleştirilen festivallerden dolayı her yıl ilçeye yüzlerde turist gelmektedir. Turistler özellikle ziyaretlerini her yıl düzenlenen Narenciye Kültür ve Sanat Festivali’ne denk gelecek şekilde ayarlamaktadır. Festival için çeşitli konserler, yarışmalar, kortej yürüyüşü ve gösteriler düzenlenir. Etkinliklere katılan turistler Erzin araç kiralama ofislerinden kiraladıkları arabalarla kentin tarihi ve doğal güzelliklerini gezerler. 

Erzin‎ Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

Hatay ilinin 15 ilçesinden en kuzeyde yer alan ilçesidir. İlçe batısında Adana, doğusunda Dörtyol, kuzeyinde Osmaniye ve güneyinde Akdeniz ile komşudur. Hatay şehir merkezine yaklaşık 110 km uzaklıktadır. Hatay’a, karayolu ve havayoluyla ulaşım sağlanır. İl merkezinden ilçeye minibüsler kalkmaktadır. İlçeye varan ziyaretçiler turistik mekanları gezmek için ya özel araçlarını kullanır veya Hatay Erzin araç kiralama imkanlarını değerlendirir. 
erzin-araba-kiralama.png
Erzin‎ Geçim Kaynakları

İlçe halkının geçim kaynağı tarımdır. Yörede en kalitelisi üretilen narenciyeler başta Avrupa ve Rusya olmak üzere birçok yabacı ülkeye ihraç edilmektedir. Tahıl ve narenciye üretimine son yıllarda geliştirile seracılık sektörü ciddi destek sağlamıştır. İlçe halkı nar ekşisi üretmektedir. Üretilen nar ekşilerinin satışı yapılarak ekonomik gelir elde edilir. Özellikle turistler nar ekşisine yoğun talep göstermektedir.İlçede 2 tane sulama kooperatifi bulunmaktadır. İskenderun Demir Çelik Fabrikası da halkın geçim kaynaklarındandır. 

Erzin‎ Tarihi Geçmişi

İlçenin tarihi 1473’te yapılan Otlukbeli Savaşı’na dayanmaktadır. İlk olarak Akkayonlu Türkmen boyları bölgeye gelince yerleşik hayat kurulmaya başlamıştır. Selçuklu ve Memluklular’dan sonra uzun yıllar Osmanlı hakimiyetinde kalmıştır. Yöre 1903 yılında Mutasarrıflık olmuştur. 1906’da bucak olarak Adana’dan Hatay’a bağlanmıştır. 1.Dünya Savaşı’ndan Ermeni ve Fransız işgali yaşamıştır. 1922’de bağımsızlığını elde etmiştir. 

Erzin‎ Ne Yenir?

Hatay lezzetleri dünyaca ün yapmıştır. İlçeye gelir gelmez hemen Erzin rent a car firmalarından birinden araç kiralayıp lokantaya gidip karnınızı doyurun. Hatay’ın lezzetleri ilçenin sofralarında yer aldığından harika lezzetler sizi bekliyor olacak. Yemeklerde tamamen doğal ürünler kullanıldığından lezzeti şahanedir. Lokantalarda bulabileceğiniz yöresel lezzetler arasında; Efsane Döner, Kaytaz Böreği, Humus Paçası, Saçta Ispanaklı Börek, Biberli Ekmek, Belen Tava ve Ekşili Çorba vardır. 56

İsos Su Kemerleri Nerededir? Tarihi Geçmişi

İssos Su Kemerleri, Akdeniz’in doğu kesiminde, ilçe merkezine 7 km’lik mesafededir. hatay oto kiralama fırsatlarıyla dakikalar içerisinde Mezopotamya’yı Yuna kültürüne, Anadolu’yu İslam Ülkelerine bağlayan İssos harabelerine ulaşılır.  Su Kemerleri, İstasyon Mevkiindedir. Bölgenin Geç Hitit, Bizans, Pers, Selaukos ve Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yapmıştır. Kalıtılar içindeki su kemerleri 1 ila 2 km uzunluğunda, 7 ila 8 metre yüksekliğindedir. Su kemerlerini Cenevizli gemicilerin Akdeniz’e Nur Dağları eteklerinde su iletmek amaçlı yaptıkları bilinmektedir. 
erzin-araç-kiralama.png
Su kemerlerinin bulunduğu harabelerin olduğu alan MÖ 333 yılında Büyük İskender’in Pers kralı III. Darius"la yaptığı büyük savaşın yapıldığı yerdir. Savaşı Büyük İskender kazanmıştır. Bölge altın çağını Romaİmparatorluğu zamanında yaşamıştır. Zaman içinde tahribata uğrayan bölgeden geriye su kemerleri ayakta kalmıştır. Su kemerlerini ziyaret edenler Erzin oto kiralama hizmetlerinden temin edilen araçla Burnaz Plajı’na geçebilir. 

Burnaz Plajı Hakkında Bilgi

Sadece ilçe halkı tarafından değil çevre ilçeler ve illerde yaşayanlar tarafından talep gören bir yerdir. Plaj ilçeye 22 km uzaklıktadır. Ulaşım adına çeşitli seçenekler vardır. En hızlı ve en konforlu olan seçenek Erzin kurumsal araç kiralama firmalarından araba kiralamak veya özel araçtır. Günü birlik tatil yeridir. 1 km genişliğindeki plaj 6 km uzunluğundadır. Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğünden kiralamak şartıyla plajda çadır kurulabilecek kamp alanları vardır. Bölgede kalmak isteyenler için prefabrik ev yapım çalışmaları devam etmektedir. 

Erzin Kaplıca Suyu Hakkında Bilgi

Yılın 12 ayı hizmet veren kaplıcalar ilçe merkezine 3 km uzaklıktadır. Yakın konumdaki kaplıcalara Erzin araba kiralamaimkanlarıyla gitmek sağlık açısından daha uygundur. Böbrek, idrar yolları, sindirim sistemi ve metabolizma bozukluklarının tedavisinde olumlu etkisi vardır. Sıcaklığı 24 derece olan sudan çıktıktan sonra toplu taşıma araçlarını beklemek yerine kiralık araçla ulaşım sağlamak daha doğru olacaktır. 
erzin-oto-kiralama.png
Kaplıcanın bulunduğu bölge meşe, maki ve çam ormanları ile kaplıdır. Suyunun bileşiminde magnezyum, bikarbonat, kalsiyum, karbondioksit ve bromür bulunur. Kaplıcaların olduğu yerde belediye tesis yapmıştır. Belediye tarafından işletilen tesisler 150 yataklıdır. Belediye tesislerinin yanında kişilere ait özel pansiyonlar da vardır. Tesisler çok modern değildir. 

Karıncalı Yaylası Hakkında Bilgi

Yaklaşık 2 bin metre yükseklikteki Karıncalı Yaylası’na özel araçla veya Erzin kiralık araçile çıkılır. Nurdağı’nın zirvesinde yer almaktadır. Uzaktan çıplak gibi görünen yayla mezdeki, sedir, gürgen, çam, ladin ve ardıç gibi çeşitli ağaçlarla kaplıdır.