Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kırıkhan Araç Kiralama - Kırıkhan Rent A Car | Gezgin 7/24

Kırıkhan Gezilecek Yerler

Kırıkhan özellikle tarihi yerleri bakımından zengin bir konuma sahiptir. Burada yaşayan birçok medeniyetlerin izlerini taşımaktadır. Türbeleri, mağaraları ve kaleleriyle ünlü bir ilçemizdir. Tarihi güzelliklerin yanı sıra, doğa ve tabiat güzellikleri de buraya gelen insanları büyülemektedir. Kırıkhan gezilecek yerler açısından birçok zenginliğe sahiptir. 

Siz de özellikle yaz aylarında bir Akdeniz gezisi planlıyorsanız bu ilçemizi görmeden geçmeyin deriz. Eğer arabanız yoksa ya da arabasız bir şekilde buraya gelmek istiyorsanız ilçeye ulaşım çok kolay olacaktır. İlçede Kırıkhan kiralık araç hizmetleri veren birçok firma ile karşılaşacaksınız. Kiraladığınız araçla farklı yerleri gezip görme avantajına sahip olacaksınız.

Kırıkhan’da Akdeniz iklimi etkili olmaktadır. Bu ilçede yaz ayları sıcak ve kurak geçmektedir. İlçede kış ayları ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçe halkı Hatay’ın diğer ilçelerinde de olduğu gibi, yazları yaylalara giderek serinlemektedirler. Tarım ürünleri(arpa, buğday, yulaf, mercimek, fasulye)ekilmekte olup, büyük ve küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır. Küçük ölçekli endüstri kuruluşları mevcuttur.

Kırıkhan Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Kırıkhan, Türkiye"nin güneyinde Akdeniz Bölgesinde bulunan Hatay ilimizin güzel ilçesidir. Yaklaşık nüfusu 108.000dir. Doğuda Suriye, batıda İskenderun ve Belen, kuzeyde Hatay ilçesi Hassa, güneyde Reyhanlı ve Kumlu ilçeleriyle komşudur. İl merkezine 40 km uzaklıktadır. 73 mahallesi bulunmaktadır. 

İlçe, Amanos Dağlarının doğu eteklerinde yer alır. İlçeden oluşan çok sayıda dere Hoput Çayında buluşur. İlçedeki çayların suları yaz aylarında azalmaktadır. 
kırıkhan-araba-kiralama.png
Kırıkhan’a Nasıl Gidersiniz?

Kırıkhan ilçe merkezi özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turist akınına uğramaktadır. İlçeye, karayolu ya da havayolu ile ulaşabilirsiniz. Karayoluyla öncelikle Hatay il merkezine gelirsiniz. Otogardan kalkan Kırıkhan dolmuş seferleriyle ilçeye gelebilirsiniz. Havayolu ile Hatay’a geldiyseniz, buradan kalkan toplu taşıma araçları ile ilçeye gelebilirsiniz. Hatay havaalanı ile Kırıkhan arası yaklaşık 26 kilometredir. 

Uzun yerlere gezilere giden insanlar genellikle kendi arabaları ile gitmeyi tercih etmezler. Araba kullanmanın yorucu olduğundan şikayet ederler. Siz de araçsız bir şekilde gezi planlıyorsanız gittiğiniz yerde araba kiralamanız daha akıllıca olacaktır. Hatay Kırıkhan araç kiralama işleri ile ilgilenen firmalar sizlere yardımcı olacaklardır.

Kırıkhan gezilecek yerler listesine bir göz atalım:

Beyazıt-ı Bestami Türbesi

İlçeye 4 km uzaklıktadır. Alabeyli köyü içinde bulunmaktadır. Türbesi olan kişi önemli bir din adamıdır. Özellikle hacca giden kişiler önce bu türbeyi ziyaret edip sonra hacca giderlerdi. Burada bulunan kale kalıntıları buraya gelen turistlerin ilgisini çekmektedir. Özellikle yerli turistlerin ilgisini çeken türbeye insanlar gelip namaz kılabiliyor, dua edebiliyorlar. Yüksek bir tepe üzerindeki bu taş yapıdan manzara seyretmekte çok güzeldir. Hem dua edip hem manzara seyretmek için buraya gelebilirsiniz.

İlçeye çok yakın mesafede bulunan türbeye Kırıkhan araç kiralama firmasından edindiğiniz araçla ulaşabilirsiniz. Diğer gezilecek yerleri de aracınızla kolaylıkla gezecek ne kadar güzel yerlerin olduğunu keşfedeceksiniz.

kırıkhan-oto-kiralama.png
Gölbaşı Gölü Nerededir?

Hatay ilimizin tek doğal gölü Gölbaşı Gölüdür. Yöre halkı burayı Balık gölü olarak bilmektedir. Bu gölde balık avlanabilmektedir. Ayrıca gölün içinde bir ada bulunmaktadır. Gölün manzarası çok güzeldir. Sakin masmavi göl kenarında balık tutabilirsiniz. Piknik yapabilirsiniz. Buradaki temiz havadan faydalanabilirsiniz. Özellikle yerli turistlerin akın ettiği bu doğa güzelliklerine sahip yere gitmenizi öneriyoruz. Kırıkhan oto kiralama şirketlerinden edindiğiniz araç sizi bu göle götürebilir. Göl kenarında piknik yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Kırıkhan rent a car firmaları oldukça fazladır.

Danaahmetli Köprüsü Nerededir?

İlçeden geçen Karasu Nehri üzerine kurulmuş bir köprüdür. 16. Yüzyılda inşa edildiği bilinmektedir. Yavuz Sultan Selim’in Mısır seferlerini yaptığı sırada inşa edildiği söylentiler arasındadır. Halk arasında Taşköprü olarak bilinmekte olan köprü halen kullanılmaktadır. 6 tane gözü olan köprü birinci derece koruma altına alınan tarihi eserler arasında yer almaktadır.

Muratpaşa Köprüsü Nerededir?

Kırıkhan ile Reyhanlı yolu arasında bulunur. 200 metre aralıkla iki adet köprü bulunmaktadır. Büyük olan köprü 200 metre ve 16 gözlüdür.  16. Yüzyılda Canpolatoğlu isyanını bastırmak için Koyuncu Murat Paşa tarafından yaptırılmıştır. Günümüzde köprünün doğal yapısını bozmadan tadilat edilmiştir.

Beşkardeşler Mağarası Nerdedir?

İlçeye bağlı Ceylanlı Mahallesi yakınlarında bulunmaktadır. Burada beşkardeşin yaşadığı rivayet edilmektedir. Mağara 3 kattan oluşmaktadır. Kayanın üstünde 3 tane pencere şeklinde dikdörtgen delikler mevcuttur. Halk arasında Sütlü Mağara adı verilmiştir. Rivayete göre burada bir Osmanlı Beyi eşi ve çocukları ile birlikte yaşam sürmekte idiler. Burada ‘’Vakfettim Burası Bir Vezir Mahallidir’’ diye yazar. Kaya mezarlara örnek teşkil etmektedir. Yapılış tarihi hakkında kesin bir bilgi yoktur.

Darb_ı Sak Kalesi Nerededir?

Bu kale Kırıkhan- Hassa yolu üzerinde bulunur. Yüksek bir tepede konumlanmış durumdadır. Mükemmel bir manzara sahiptir. B.İskender 2400 yıl önce Pers kralı Darius ile savaşırken ordusunu burada kuşatmıştır. Kale o dönemlerde askeri amaçlarla kullanılmıştır. Beyazıt Bistami türbesi burada yer almaktadır. Türbe ziyareti yapmak isteyenler bu kaleyi ziyaret etmelidirler. 
kırıkhan-rent-a-car.png
Kırıkhan Gezisinde Kolaylıklar

Tarihi ve doğa güzelliklerine sahip olan Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde gezilecek yerler oldukça fazladır. Siz de zahmetsizce buraları gezmek isterseniz Kırıkhan araba kiralama olanaklarından faydalanabilirsiniz. Bir ya da birkaç günlük kiralanan arabalar sizin rahat bir şekilde çevreyi gezmenizi sağlayacaktır. Eğer bir şirket çalışanı iseniz çalışma arkadaşlarınız veya ailenizle buraları gezebilirsiniz. hatay oto kiralama hizmetlerinden faydalanabilir, bu şirketlerden fatura isteme talebinde bulunabilir, bu faturayı muhasebenize işletebilirsiniz. Kırıkhan ucuz araç kiralama konusunda iddialı bir yerdir. Kiralanan araçlar tatilinizde maddi olarak size avantaj sağlayacaktır.