Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 17.08 - 10:00
Teslim Tarihi 22.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kumlu Araç Kiralama - Kumlu Rent A Car | Gezgin 7/24

Kumlu Gezilecek Yerler

Kumlu dümdüz Amik Ovasında konumlanmış şirin bir ilçemizdir. Yokuşu olmayan, engebeli arazisi bulunmayan, göz yormayan bir yapıya sahiptir. Buraya gidip görenler özellikle doğasından ve şifalı kaplıca sularından çok etkilenirler. Kumlu gezilecek yerler arasında yer alan bir ilçemizdir. Siz de Akdeniz turu yapmayı düşünüyorsanız, Kumlu’ya uğramadan tabiat güzelliklerini görmeden geçmeyin.

Kumlu’ya Ulaşım Nasıldır?

Bulunduğunuz şehirden Hatay’a karayolu ya da havayoluyla gelebilirsiniz. Hatay havaalanı ile Kumlu arası 20 km’dir. hatay oto kiralama Havaalanından ilçeye toplu taşıma araçları ile gelebilirsiniz. Karayolu ile Hatay otogarına gelirseniz, otogardan dolmuşlarla ilçeye ulaşabilirsiniz. İlçeye geldiğinizde Kumlu araç kiralama şirketleri size faydalı olacaklardır. Araç kiralanırken önce sözleşme yapılacak, bir miktar depozito alınacaktır. Arabayı teslim ettiğinizde, herhangi bir trafik cezasına tabi olmadıysanız depozitonuzu size geri iade edeceklerdir. Ödemenizi nakit ya da kredi kartı ile yapabilirsiniz. Kumlu oto kiralama konusunda her türlü kolaylığı ve rahatlığı size sağlayacaktır.

Kumlu Nerededir? Nereye Bağlıdır?

Kumlu, Akdeniz Bölgesinde bulunan Hatay ilimizin ilçesidir. Yaklaşık nüfusu 14.000dir. Kumlu ilçesi, doğuda Suriye ile batısında Hatay merkez, kuzeyinde Kırıkhan, güneyinde Reyhanlı ile komşudur. İl merkezine olan uzaklığı ise 41 km"dir.

Kumlu Amik ovasında yer almaktadır. Ovanın merkezinde bulunan Amik Gölü’nde bataklık oluştuktan sonra bu yörede kalanları başka yere taşımışlardır. Yöre halkı Reyhanlı ilçesinin Kilik köyüne nakledilmiştir. Kilik köyünde nüfus başına 14 dönüm arazi verilmesi sebebiyle, bu köyde nüfus kalabalıklaşmıştır. Buraya çevre köylerden de göçler başlamıştır. Hamam Köyünde bulunan jandarma da buraya nakledilmiştir. 1968 yılında Kilik Köyünde belediye kurulmuş ve 1990 yılında köy kasaba halini almıştır. 1945 yılında halk arasında Kumul adını almış ve daha sonra da ismi Kumlu olarak değiştirilmiştir. İlçeye bağlı 13 mahalle bulunmaktadır.
 kumlu-rent-a-car.png
Kumlu İklimi Nasıldır?

Kumlu ilçesinde Akdeniz iklimi görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kışları ılık ve yağışlı geçmektedir. Temmuz en kurak ay sayılmaktadır. Ocak yılın en fazla yağış alan ayıdır. İlçede kar yağışı görülmez. Genellikle yağmur yağmaktadır. İlçe halkı karı sadece İskenderun’daki radar dağına yağdığı zaman görebilirler. Yazları 30- 40 derece arası sıcaklık görülmektedir.

Kumlu’ya yazın gitmek isterseniz sıcak bir Akdeniz ikliminin içerisinde tatil yapma fırsatı bulabilirsiniz. Tatilimi nasıl gerçekleştirmeliyim? Diye sorarsanız özel arabanızla ya da araba kiralayarak diyebiliriz. Kumlu rent a car hizmetlerini siz tatilcilere sunan bir ilçedir. Buralardan edinilen araçla ilçenin doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Kumlu İsmi Nereden Gelmektedir?

Bir rivayete göre; . Kilis dağlarından doğan Afrin çayı önce Suriye Afrin ilçesine, sonra Reyhanlı ilçesinden Türkiye’ye girer. Yağışlarla birlikte seller oluşan Afrin çayı Amik gölüne doğru dağılır. Son noktası şimdiki Kumlu ilçesini oluşturmaktadır. Seller beraberinde kumları da getirdiği için bir kum tepesi meydana gelir.

Başka bir rivayete göre; İlçenin yerinin göl olması sebebiyle, yağan yağmur suları burada seller oluşturuyordu. Evler su altında kalıyordu. Bunu engellemek için evlerin yanına su kanalları açılıyor, bu kanallardan çıkan kumlarla bentler yapılıyor ve evler su altında kalmaktan kurtuluyordu. Bu bentlerin üzerine tahtalar koyarak insanlar birbirlerine gidip geliyorlardı. Daha sonra ilçenin etrafındaki kanallar tam olarak açıldı ve insanlar sel felaketinden kurtuldular. Ovada açılan kanallar sonucu çekilen suların altından ortaya çıkan kum yığınları nedeniyle ilçe halkı buraya Kumlu dediler. İlçenin adı topraktaki ‘’kum’’ dan gelmektedir.
kumlu-oto-kiralama.png
İlçenin en önemli turistik yeri kaplıcalarıdır. Tedavi amaçlı çok kişinin gelip kaldığı şifalı suları birçok hastalığa iyi gelmektedir.

Şifalı Kumlu Kaplıcaları

Kumlu ilçesine bağlı Hatay hamamı Mahallesinde bulunan ve Hamamat olarak bilinen bu kaplıca suyu birçok hastalığa iyi gelmektedir. Suyun sıcaklığı 37 derecedir. İnsanlar buraya şifa bulmak ve ziyaret amacı ile gelmektedir. Kaplıca suyunun iyi geldiği hastalıklar şunlardır: Ortopedik rahatsızlıklar, boyun ve bel fıtığı, idrar yolları hastalıkları, romatizmalı eklem rahatsızlıkları, safra ve böbrek taşı, egzama, siyatik, deri ve cilt hastalıkları, vücut felçleri, kalp ve damar sertliği gibi birçok rahatsızlıkların tedavisinde buradaki sıcak sular iyi gelmektedir.

Kumlu kaplıcaları Türkiye’deki kaplıcalardan en fazla kükürt oranına sahip kaplıca unvanını almıştır. Türkiye’de başka eşi benzeri olmayan bir kaplıcadır. Dünyada sadece Hindistan’da ve Kumlu Hamamat’ta bu özelliğe sahip iki kaplıca suyu bulunmaktadır. Siz de hastalığınıza derman arıyorsanız Kumlu kaplıcalarına gidebilirsiniz. Hatay merkeze geldikten sonra ilçeye ulaşırsınız, Kumlu araba kiralama şirketinden aldığınız bir araçla kaplıcalara gidebilirsiniz. Şifalı sularda hem dinlenip hem tedavi amaçlı kalabilirsiniz. Hatay araç kiralama konusunda size kolaylıklar sağlayacaktır. İçlerinde mutlaka size hitap eden bir firma bulacaksınız. Kumlu ucuz araç kiralama konusunda da sizi sıkıntıya sokmadan, yardımcı olacaktır.
kumlu-araç-kiralama.png

Kumlu’yu Gezerken Size Kolaylık

Bu şirin ilçeyi gezip, bol yeşilliklerini görüp, temiz havasını içinize çekmek için otobüse binip yola çıkmanız yeterlidir. Yola çıkarken yanınıza mayonuzu da alın. Çünkü buradaki kaplıcalardan faydalanabilirsiniz. Türkiye’de başka bir emsali bulunmayan kaplıca suyu size iyi gelecektir. Hatay Kumlu araç kiralama konusunda size elinden geleni yapacak, büyük kolaylık sağlayacaktır. Grup olarak da gelip burada konaklayabilirsiniz. Kumlu kurumsal araç kiralama avantajını da yakalayabilirsiniz. Bir iş yerinde çalışıyorsanız işyeri bilgileriniz üzerine fatura isteyebilirsiniz.