Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 26.04 - 10:00
Drop of location 01.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Hatay Araç Kiralama - Hatay Rent A Car

Hatay Oto Kiralama

Gezgin724 ile Hatay oto kiralama ihtiyaçlarınız hem daha uygun fiyatlarla, hem de Hatay oto kiralama firmaları tarafından web sitemizden yapılacak rezervasyonlara özel sunulan imkanlarla karşılayabilirsiniz.

Hatay Araç Kiralama

Kiralık araç arıyor ve uygun fiyata olanını bulmak için çok mu zaman kaybediyorsunuz? Öyleyse, henüz sizinle tanışmadık. Hatay araç kiralama hizmeti almanız için pek çok avantaj sunan gezgin724.com, Hatay ucuz araç kiralama avantajlarıyla kısa sürede hiçbir şekilde yorulmadan uygun aracı bulmanızı sağlıyor. Sitemiz üzerinden yapacağınız basit bir filtreleme sonrasında, Hatay oto kiralama firmalarını görüntüleyebilir, hangi kiralık araba için ne fiyat verdiklerine bakabilir ve hemen Hatay oto kiralama hizmetinden yararlanmak için rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Araç Kiralama

Hatay’a uçakla gelerek Hatay havalimanı araç kiralama hizmeti almak için, internet üzerinden tüm Hatay oto kiralama firmalarını tek tek aramanıza gerek yok. Yine gezgin724 akıllı filtreleme seçeneğini kullanarak, Hatay havalimanı oto kiralama hizmeti sunan firmalara ulaşabilirsiniz. Üstelik en uygun araba kiralama firmalarını görebilir ve bütçenize ekstra katkı sağlayabilirsiniz. Şehrin havalimanına gelmeden önce kiraladığınız araç, firma tarafından bölgeye getirilerek tarafınıza hemen teslim edilmektedir.

Hatay Hakkında Bilgiler

Hatay nüfusu 1 milyon 609 bin olup, Türkiye"nin en güneyinde Akdeniz Bölgesi’nde bulunan illerden biridir. Şehrin ortasından geçen Asi Nehri, Hatay için önemli bir sulama kaynağı olurken, şehrin tarım alanlarının daha verimli olmasını sağlamaktadır. İlk yerleşik hayata geçmesi Milattan önceki 300 yılında olan Hatay’ın, o dönemde Büyük İskender’in komutanlarından birisi tarafından kurulduğu bilinmektedir. Şuan Hatay’a bağlı bir ilçe olan Antakya olarak Roma İmparatorluğunun da 3. Büyük şehri konumunda bulunan Antakya, o dönem aynı şekilde dünyanın da en büyük 4. Kenti konumundaydı.

Türkiye"de farklı kültürlerin bir arada yaşadığı şehir, Suriye’ye komşu iller arasındadır. Tarımcılığın gelişmiş olduğu şehirde aynı zamanda, hayvancılıkta ilerlemiş düzeydedir. Meşhur künefesi dillere destan olan Hatay oto kiralama hizmeti alarak şehirde bulunan işlerinizi rahatlıkla yapabilir, Hatay’da gezilecek yerler ziyaretlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.
hatay oto kiralama

Hatay Gezilecek Yerler

Hatay Arkeoloji Müzesi

Hatay gezilerinizde, kesinlikle tavsiye ettiğiniz yerlerden biri olan arkeoloji müzesi, adeta bir müzeden daha fazlasını sunacak nitelikte bir yerdir. İçerisinde dünyadaki en büyük ikinci mozaik koleksiyonunun olduğu müze, bunun dışında bölgede çıkarılan birçok tarihi eserinde sergilendiği bir yerdir. Hatay tarihinin oldukça eski olması ve farklı kültürlerin uzun zamanlar burada yerleşik hayata geçmesi sebebiyle, birçok medeniyete ait tarihi eserleri bu müzede bulmak mümkündür.

Giriş ücreti 2019 yılı itibariyle 15 TL olan müze, Hatay merkezde Atatürk Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Habib-i Neccar Camii

Kesin olamamakla birlikte, caminin 636 senesinde Hz. Ömer’in halife olduğu dönemde yapıldığına dair kuvvetli deliller bulunmaktadır. Hatay bölgesini Bizanslılar işgal ettikten sonra tarihi öneminin yanında manevi değeri de yüksek olan camii, kiliseye çevrilmiştir. Baybars tarafından bölge yeniden Müslüman hakimiyetine geçtiğinde ise, kiliseden tekrardan camiye dönüştürülmüştür.

Zaman içerisinde depremden zarar gören caminin önemli bir kısmının ise, 1858 yılında yeniden yapıldığı kitabesinde bulunan bilgiler arasındadır.

Aziz Simeon Manastırı

Manastır bir bütün halinde günümüze kadar gelmeyi başaramamış olsa da, önemli kalıntıları hala ayaktadır. Çevresinde rüzgar güllerinin daha farklı bir seyir keyfi verdiği manastır, Hristiyan dünyası için önemli yerlerden biridir.Hatay Araç Kiralama Stilit Tarikatının kurucusu olduğu bilinen Saint Simeon’un dünya genelinde farklı manastırlarda aldığı eğitimin ardından, dünya nimetlerinden arınmak var tanrıya yakın olmak için bu manastırda inzivaya çekilerek bağlantısını kopardığı söylenmektedir.

1500 yıllık geçmişe sahip olan manastır bir kaya üzerine konumlanmış ve zaman içerisinde sütun yüksekliği eklemelerle 20 metreye ulaşmıştır. Aslında Aziz Simeon’un burada yaşadığında manastırdan ziyade burada bir ev bulunmakta olup, kendi öldükten sonra müritleri onun hatıratına saygı için buraya manastır inşa etmiştir. Tarihi güzellikler arasındaki manastır, Hatay gezilecek yerler arasındadır.
hatay havalimanı arac kiralama

St. Pierre Kilisesi

Hatay’da eskide olduğu gibi, günümüzde de farklı dinlere inanan insanlar bulunmaktadır. Geçmiş dönemde bu çeşitlilik, farklı ibadet yerlerinin yapılmasına neden olmuştur.

St. Pierre Kilisesi, şehir merkezinden 35 kilometre mesafede yer alan ve Hristiyanlar için Türkiye"de ki önemli merkezlerden kabul edilen bir yapıdır. Aziz Petrus yani Hz. İsa’nın 12 havarisinden birisi olan bir azizin, Hristiyanlığı yaymak için bu bölgede ilk toplantılarını yaptığı ve Hristiyan adını ilk kez burada kullandığı söylenmektedir.

Aziz Petrus burada papa olarak kabul edilmesi nedeniyle, bu kilise Katolik inancının çıkış ve yeryüzüne yayılışının merkezi olarak bilinmektedir. Şehir merkezinden uzak olan tarihi yapıyı daha kolay ziyaret etmek istiyorsanız, gezgin724 üzerinden Hatay araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.
hatay arac kiralama

Titus Tüneli

Sel ve taşkınlardan korunmak adına, Roma İmparatoru tarafından yaptırılmıştır. Samandağ ilçesinde bulunan tünel, ilçe merkezinden 5 km uzak mesafededir. Tünelin başlangıç tarihi milattan sonraki 69 yılında olsa da, imparator tünelin bitimini tamamlayamamış ve oğlu Titus tarafından Milattan sonra 81 yılında tamamlanmıştır. 

Payas Kalesi

Şehir merkezinden 70 kilometre uzaklıktaki kale, Payas ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Farklı uygarlıklar döneminde savunma amaçlı kullanılan kale, Yavuz Sultan Selim zamanında Osmanlı hakimiyeti altına girmiştir. Kaleyi ziyaret etmek için, sitemiz üzerinde bulunan Hatay oto kiralama firmalarından hizmet alabilir, daha rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz.