Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Samandağ Araç Kiralama - Samandağ Rent A Car | Gezgin 7/24

Samandağ Gezilecek Yerler

Hatay’ın ilçesi olan Samandağ Hatay’ın merkezi olan Antakya’ya 22 kilometre uzaklıktadır. Antakya’dan kısa aralıklarla kalkan minibüsler ile Samandağ’a ulaşmak mümkündür. Minibüs ulaşımına alternatif olarak Samandağ ucuz araç kiralama seçeneklerinden araç kiralama yapılabilmektedir. Samandağ, Hatay Havalimanına da 42 kilometre mesafededir. Havayolu ile Hatay’a gelen ve iş amacıyla Samandağ’a gidecek olan ziyaretçiler Samandağ kurumsal araç kiralama firmalarından hizmet alıp iş ziyaretleri için araç kiralayabilmektedirler.

Samandağ’da ilk yerleşim M.Ö. 4. Yüzyıla kadar dayanmakta ve Samandağ’da bu döneme ait kalıntılar bulunmaktadır. Arkeolojik kazılar ve geçmiş dönemlere dayanan kalıntıları ile Samandağ Hatay Arkeolojik Müzesine çok değerli eserler vermiştir. Samandağ’da bulunan uzun sahil bandı 14 kilometre uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun sahil bandından biridir. Nesli tükenmekte olan caretta caretta kaplumbağalarının dörtte biri yumurtlamak için bu sahil şeridini tercih etmektedir. Hem turizm yönünden hem tarihi değerler yönünden Samandağ gezilecek yerler olarak zengindir.

Titus Kaya Tüneli 

M.Ö. 300 lü yıllardan günümüze gelen Titus Tüneli 2014 yılında UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine alınmıştır. Adını tüneli yaptıran Roma İmparatoru Titus’dan alan tünelin yapımının 100 yıl sürdüğüne dair bir rivayet bulunmaktadır. Titus Tünelinin kapalı bölümü 130 metre uzunluğundadır ve komple tünelin uzunluğu 1380 metredir. Tünelin bir girişi deniz tarafına bakmaktadır ve deniz tarafına bakan bu kısımda kaya mezarları bulunmaktadır. Bu bölümde bulunan büyük bir çukur ise gösterişli ve kaya mezarlarından farkı ile dikkat çekmekte halk arasında Beşikli Mağara adı ile anılmaktadır. Titus Kaya Tüneli’ni gezmek isteyen ve Samandağ’a gelen aracı olmayan ziyaretçiler için Hatay Samandağ araç kiralama firmaları hizmet vermektedirler.

St. Simon Manastırı

Defne ilçesi ile Samandağ arasında bulunan St. Simon Manastırı 6. Yüzyılda inşa edilen bir yapıdır. Kilise ve etrafındaki sarnıç, vaftizhane gibi yapılardan oluşan manastır geniş bir alana yayılmıştır. Stilitler Tarikatının kurucusu Antakyalı St Simon tarafından dini eğtimler vermek için kurduğu manastır yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olmuştur. 
samandağ-araba-kiralama.png

St Simon Manastırının ilginç bir özelliği de St Simon’un manastırda bulunan taş sütun üzerinde 45 yıl inzivaya çekildiğidir. Bu efsanenin olduğu manastırı görmek için özellikle Hristiyan ziyaretçiler gelmektedir. İnanç turizmi açısından Samandağ için önemli bir yer tutan St Simon Manastırı etrafındaki rüzgar gülleri ve manastırın binaları ile ziyaretçilerin manevi duygularını heyecanlandırmaktadır. Özellikle yurtdışından manastıra ziyarete gelen kişiler Samandağ araba kiralama şirketlerinin geniş araç filosundan araba kiralayıp manastıra rahatlıkla ulaşıp gezebilmektedirler. 

Çevlik Plajı 

14 kilometrelik uzunluğu ile dünyanın en uzun 10. kumsalı olma özelliğinde olan Çevlik Plajı Türkiye’nin de en uzun 2. Plajıdır. Akdeniz’de bulunan bu plaj Akdeniz’in denizi olma özelliğini barındırır. Denizin genelde dalgalı olduğu bu plajda sonbahar mevsiminde deniz adeta çarşaf gibi ve görülmeye değerdir. Dalgalı bir denizin olduğu Çevlik Plajında özellkle çocuklu ailelerin ve yüzme bilmeyenlerin dikkatli olması gerekmektedir. Titus Tünelinin denize açılan girişi de Çevlik Plajı’na açılmaktadır. Samandağ halkı aracı ile yaz aylarında Çevlik Plajına gelip serinlemekte arabası olmayanlar ile Samandağ oto kiralama hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Hz. Hıdır Türbesi

Hızır Peygamber ile Musa Peygamberin buluştuğu yer olarak bilinen ve ziyaret eden kişileri manevi duygular açısından yoğun duygular içerisine çeken bir yerdir. Samandağ’da sahilde bulunan bu türbe çok fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

samandağ-araç-kiralama.png
Hz. Musa Ağacı 

Tarihi ve kutsal mekanlar bakımından zengin olan Samandağ’da bir manevi mekan Hz. Musa Ağacıdır. Bu yerde bulunan ağacın bir hikayesi vardır. Hazreti Musa ve Hazreti Hızır Hz. Hıdır Türbesinin olduğu alanda buluştuktan sonra ayrılırlar. Hazreti Musa ağacın olduğu yere geldiğinde çok susadığını farkeder. Hazreti Musa bastonunu burada akan dereye saplar ve su içer. Hazreti Musa’nın su içmesi bittikten sonra bastonunu sağladığı yerde ağaç filizlenir ve ağaç büyür. Hazreti Musa Ağacı Samandağ’a 6 kilometre uzaklıktaki Hıdır Köyündedir. Hazreti Musa Ağacı aynı zamanda adakların adandığı bir ağaçtır. Dileğinin ve isteğinin olmasını isteyen kişiler ağaca adaklar yapmaktadırlar. Samandağ dışından da adak adamaya Hazreti Musa Ağacına çok kişi gelmektedir. Kendi araçları ya da hatay oto kiralama ile ziyaretçiler gelmektedir.

Samandağ Festivalleri

2016 yılından beri Samandağ İlçe Belediyesi ve Samandağ Kadın Dayanışma Derneği işbirliği ile her yıl mayıs ayında Samandağ Ulusal İpek Bahari Festivali düzenlenmektedir. İpek dokumanın değeri ve ipek ile yapılan el işlerinin sergilendiği bu festivalde her yıl farklı sanatçılar konser vermektedir. Samandağ araç kiralama şirketleri festivale gelen ziyaretçi ve sanatçılara araç tahsisi yönünde destek sağlamaktadırlar.

2019 yılında birincisi düzenlenen ve bundan sonraki yıllarda da düzenlenecek olan Karaçay Fidan ve Gençlik Festivalinde gençlere yönelik etkinlikler, yarışmalar ve aktivitelerin yapıldığı bir festivaldir. Her yıl ağustos ayında düzenlenecek olan festival de Samandağ Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Samandağ’ın Karaçay mahallesinde düzenlenen festival adını da bu mahalleden almıştır. Festival süresince Samandağ rent a car firmaları da geniş araç filoları ile müşterilerine hizmet vermektedirler. 
samandağ-oto-kiralama.png