Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Aralık Araç Kiralama - Aralık Oto Kiralama | Gezgin724

Aralık Nerede Ve Hangi İldedir?

Aralık doğu Anadolu Bölgemizde yer alan Iğdır ilimizin üç ilçesinden biridir. Iğdır ülkemizin önemli sınır kapılarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Bu sınır kapısı Aralık ilçesinde bulunduğu için oldukça yoğun trafiğe sahip bir ilçedir. Aralık ilçesi ile Iğdır merkez arası 45 km mesafe bulunmaktadır. Bu mesafeyi Iğdır Aralık araç kiralama firmalarından kiralayacağınız bir araç ile 40 dakika gibi bir sürede gitmeniz mümkün olmaktadır. 

İlçede hizmet veren ığdır oto kiralama firmaları son model araçları ve en uygun araç seçimleri ile oldukça ön plana çıkmaktadır. Ayrıca araçların düzenli yapılan bakımları ve kusursuz hizmet anlayışı ile çalışan bu firmalardan kiralayacağınız araçlardan ve aldığınız hizmetten çok memnun kalacaksınız. 

İlçe gezinizde ufakta olsa Aralık gezilecek yerler listesi oluşturmalısınız. Bu sayede merak ettiğiniz her yeri görmeden ilçeden ayrılmamış olacaksınız. Iğdır ufak bir il olsa da tarihi olarak büyük önem taşıyan yerlerdendir. Aralık ilçesi de tarihi ve doğal güzellikleri ile görülmesi gereken başlıca ilçelerden biridir. 

İlçe geziniz sırasında ulaşıma yönelik bir sıkıntı yaşamamak adına Aralık araç kiralama firmalarından sizin için en uygun araçları kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu sayede hem zaman tasarrufu sağlamış hem de gereksiz yere ulaşım nedeni ile stres yaşamamış olacaksınız. 

Eğer ilçe gezinizi kalabalık guruplar halinde gerçekleştirmeyi planlıyor iseniz günün her saatinde ve haftanın yedi günü hizmet veren Aralık kurumsal araç kiralama hizmetlerinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Sadece birkaç dakika içerisinde istediğiniz büyüklükte ve özellikte aracı temin ederek ilçe gezinize start verebilirisiniz. 
aralık araba kiralama

Aralık Tarihini Öğrenelim

Iğdır ve ilçeleri farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış topraklardandır. Persler, Araplar, Akkoyun, Karakoyun, Hurriler, Urartular, Asurlar, Ermeniler, Ruslar, Osmanlı, Selçuklu gibi pek çok devlet bu topraklar üzerinde hâkimiyet kurmuşlardır. 

Dünya savaşı zamanında ise maalesef Iğdır ve ilçeleri işgaller altında kalmış ve yöre halkı çeşitli zorluklara maruz kalmıştır. Özellikle Ermenilerce halk katledilmiştir. Ruslar her fırsatta Aralık ilçesini işgal etmişlerdir. Bu işgaller nedeni ile Ermeniler halka kötü davranıp yok etmeye çalışmışlardır. Ancak sonrasında kahraman Türk ordusu Iğdır ve ilçelerini işgalden kurtarmış ve acı dolu günler son bulmuştur. Aralık ilçesi ülkemiz topraklarına 1920 yılında ancak katılabilmiştir. Aralık adı ile ilçe oluşu ise 1960 yılında gerçekleşmiştir. 

Tüm bu tarihi yakından koklamak ve tarihi değerleri yakından görmek için Aralık oto kiralama firmasından kiralayacağınız aracı kullanabilirisiniz. Gittiğiniz bölgelerde yerel halkın hikâyelerine de mutlaka kulak kabartın yaşanmış tarihi birde onlardan dinlemelisiniz. 

Aralık Gezilecek Yerler

Aralık ilçesi yürek yakan hikayesini dinledikten sonra kalan tarihi mekanları ziyaret etmeye başlayabilirisiniz. Aralık araba kiralama firmasından kiralamış olduğunuz araç sayesinde geziniz hem oldukça keyifli bir hal alacak hem de kısa zaman içinde dilediğiniz her yere ulaşmış olacaksınız. 
aralık araç kiralama

İlçe merkezinden Aralık kiralık araç hizmetlerinden faydalanıyor iseniz aracınıza kurulup ilçeye 15 km mesafede bulunan Gödekli Kümbeti ziyaret edebilirisiniz. Hacı İbrahim Gödek ismine yapılmış bu yapı yörede yaşanlar için oldukça önemli bir değere sahiptir. Bu yapıda üç mezar bulunmaktadır. Ancak bu mezarların kimlere ait olduğu konusu bilinmemektedir. Uzun zamandır ilçede bulunan yapıyı mutlaka görmelisiniz. 

İlçe gezinize Aruha Harabeleri ile devam edebilirsiniz. Aralık rent a car firmalarından kiralamış olduğunuz araç ile kısa sürede bu harabeleri yakından görebilirisiniz. MÖ yapıldığı bilinen bu kalıntılar Ağrı dağı yamaçlarında yer almaktadır. Ayrıca yapılan kazı çalışmalarında pek çok tarihi esere ulaşılmıştır. Bu eserler yakın zamanda sergilenecektir.

Aralık ilçesinde bulunan ve geçtiği her yere can veren Aras nehrini ve çevresindeki etkinlikleri de mutlaka değerlendirmelisiniz. Ayrıca Aralık ilçesinde bulunan ve Önemli sınır kapılarımızdan olan Dilucu merak edenlerce ziyaret edilebilinir. 

İlçe bahar şenlikleri ile oldukça popülerdir. Bu nedenle özellikle nevruz zamanı gezinizi denk getirerek eğlenceli vakitler geçirebilirisiniz. 

Aralık Gezi Turu

İlçe gezinizde her yere adım atmak istiyorsanız Aralık ucuz araç kiralama fırsatlarını mutlaka değerlendirmelisiniz. Böylece gezi turunuz boyunca çok daha güzel anılar biriktirebilirisiniz. İlçede çok fazla tarihi eser bulunmamasından dolayı detayları değerlendirerek Aralık turunuzu tamamlayabilirisiniz. Ayrıca gezi turunuz süresince ilçe mutfağını kesinlikle denemelisiniz. 
aralık oto kiralama

Aralık’da Ne Yenir?

Aralık ilçesine gittiğiniz zaman oldukça geniş bir mutfak sizi beklemektedir. Ayranaşı, Hörre, sabahaşı, helise, kelocoş, gatığaşı, perzene gibi farklı çorbaları denemelisiniz. Taş köfte, tandır, ekşili, şorva, işkembe kavurması, paça, cızdık, sarma, farklı çeşitlilikte pek çok pilav çeşidi, salmanca, omacaşı, keklik eti, erişte, helva, kavut, kuymak, fetir, kayfasa gibi damaklarınızı şenlendirecek çok sayıda lezzet bulunmaktadır. 

Tüm bu lezzetleri denemek için epeyce vakit ayırmalısınız. Aklınızda kalan her lezzet keşkelere neden olabilir. Bu nedenle Aralık ve Iğdır mutfağına ait olan tüm ürünleri denemeden asla ilçeden ayrılmayınız.