Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Iğdır Araç Kiralama - Iğdır Rent A Car

Iğdır Oto Kiralama

Iğdır oto kiralama hizmeti almak ve aradığınız aracı en uygun fiyatlara bulmak için, gezgin724 üzerinden basit bir arama yapmanız yeterlidir. Nitelikli filtreleme özellikleriyle aradığınız kiralık aracı dakikalar içerisinde bulmanızı sağlayan Gezgin724, Iğdır araç kiralama firması arayanlara önemli kolaylıklar sunmaktadır. 

Iğdır Ucuz Araç Kiralama

Web sitemizden yapacağınız aramalarda, en uygun fiyatlarla kiralık araç hizmeti sunan Iğdır ucuz oto kiralama firmalarını dakikalar içinde listeleyebilirsiniz. Kiralamak istediğiniz araç için en uygun fiyatı veren rent a car firmasından aracı kiralamak için, yine sitemiz üzerinden rezervasyon işlemlerinizi birkaç dakika da yaparak aracı kiralamanız mümkündür.

Iğdır Havalimanı Araç Kiralama

Iğdır havalimanı araç kiralama hizmeti, sitemiz üzerinde bulunan Iğdır rent a car firmaları tarafından verilmektedir. Iğdır havalimanı oto kiralama hizmeti almak için, sitemizin arama modülünü kullanabilirsiniz.

Iğdır Hakkında Bilgiler

Türkiye"nin en doğusunda bulunan sınır illerimiz arasındaki Iğdır, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Daha öncesinde Kars’a bağlı bir ilçe iken 27 Mayıs 1992 tarihinde il statüsü kazanan Iğdır’ın nüfusu, 197 bin 456’dır. 

Tarım ve hayvancılığın gelişmiş bölgelerinden birisi olan şehir, sanayileşme bakımından oldukça zayıf kalmıştır. İran, Ermenistan ve Azerbaycan ile sınır komşusu olan şehirde, özellikle şeker pancarı tarımın temelini oluşturmaktadır. Domates, pamuk ve karpuzun yanında birçok sebze ve meyve de, şehirde yetiştirilen tarım ürünleri arasındadır. Geçmiş yıllarda ipek böceği yetiştiriciliği de oldukça fazla olmasına rağmen, şehirde bulunan dut ağaçlarının oldukça azalması neticesinde ipek böceği yetiştiriciliğinde geri kalmasına neden olmuştur. Hayvan yetiştiriciliğinin yanında hayvan ticareti de, halkın önemli geçim kaynakları arasındadır.
ığdır havalimanı arac kiralama

Iğdır"ın Neyi Meşhur? 

Yöreye özel nohut yemeği, özel yapım kuzu eti ve şehrin en meşhur yemeği olan bozbaş yemeği, Iğdır mutfağı için muhteşem lezzetler arasındadır. Ayrıca lepeli ekşili pilav ve höre gibi lezzetleri de, mutlaka atmanızı tavsiye ederiz.

Iğdır Gezilecek Yerler

Meteor Çukuru 

Şehirde bulunan doğal oluşumlardan birisi olan meteor çukuru, 1892 senesinde bölgeye bir gök taşının düşmesi ile birlikte oluşmuş muhteşem bir doğal görüntüdür. Korhan yaylasında bulunan meteor çukuru, Iğdır gezilecek yerler arasındadır. 

Karakale Harabesi 

Urartular dönemine ait olduğu bilinen harabe, oldukça eski bir tarihe sahiptir. Ermenistan sınırında inşa edilen kale, uzun yıllar boyunca bölgenin güvenliğinde stratejik bir rol oynasa da, günümüze kadar önemli bir kısmı yıkılmıştır. 

Ahura Harabeleri 

Mermer üzerine kabartma ve oymalar ile yapılan muhteşem figürler, kesinlikle şehre geldiğinizde görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler arasındadır. Milattan önce 2. Yüzyılda burada kurulan bir şehre ait olan harabeler, yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi gören en önemli ziyaret noktaları arasındadır.

Harmandöven Kervansarayı 

Kim tarafından yaptırıldığı bilinmese de Selçuklular dönemine ait bir eser olduğu kitabesinden anlaşılan kervansaray, 12. Yüzyılda yapılmıştır. Taş işçiliğinin en güzel örnekleri arasında yer alan kervansaray, günümüze kadar orijinal yapısını korumayı başarmıştır. Kervansarayın şehir merkezi dışında bulunması sebebiyle, Iğdır oto kiralama hizmeti alarak burayı ziyaret edebilirsiniz.

Tuz Mağaraları 

Ülkemizin önemli tuz kaynaklarından biri olan mağaralar, aynı zamanda solunum yolu enfeksiyonlarına karşıda faydalıdır.

Şehit Türkler Anıtı Ve Müzesi

Iğdır"da gezilecek yerler arasında bulunan Şehit Türkler Anıtı Ve Müzesi, eski mezarlıklardan elde edilmiş el işçiliği ile yapılmış koç başlı mezarların bulunduğu bir alandır. Özellikle Sarıkamış şehitleri başta olmak üzere, tüm şehitlerin hatıralarına saygı olarak buraya bir anıt dikilmiştir.
ığdır havalimanı oto kiralama

Koç Başlı Mezar Taşları 

Bir açık hava müzesi niteliğinde olan bu mezar taşları, melekli köyünde yer almaktadır. Selçuklu ve Karakoyunlu dönemlerinde yapılan mezar taşları, özellikle genç yaşta hayatını kaybeden ve halk tarafından kahraman olarak kabul edilen kişiler için yapılmaktadır. Şehir dışında bulunan bu mezar taşlarını ve çevredeki farklı tarihi alanları daha rahat ziyaret etmek için, Iğdır araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Köroğlu Kalesi 

Tuzluca ilçesinde bulunan Köroğlu Kalesi, kim tarafından ne zaman yapıldığı bilinmese de, şehrin önemli tarihi yapılarından birisidir. Kale isminin Köroğlu olmasının sebebi, kesin bilgi olmasa da rivayete göre bu kaleyi Köroğlu"nun bir gözetleme kulesi şeklinde kullanılmasından kaynaklanmaktadır. İl merkezi dışında yer alan kaleyi ve çevresini hızlı bir şekilde ziyaret etmek için, Iğdır oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. Iğdır ucuz araç kiralama hizmeti veren firmalara, gezgin 7/24 sitemiz üzerinden ulaşarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Gökdekli Kümbeti 

Aralık ilçesinde bulunan ve ilçe merkezine yaklaşık 15 kilometre mesafede yer alan kümbet, şehirde yaşayanların ve çevre şehirlerden gelenlerin uğrak noktaları arasındadır.

Iğdır Kalesi

1044 yılında yaptırılan heybetli kalenin, kimin tarafından yaptırıldığına dair kesin bilgi bulunmamaktadır. Dönem dönem farklı medeniyetler tarafından kullanılan kale, Iğdır gezilecek yerler arasında yer alan tarihi yapılar arasındadır.

Asma Köyü Camii

1273 yılında Mustafa Hacı tarafından hayrat olarak yaptırılarak, hizmete açılmıştır. 

Kul Yusuf Kümbeti

Kul Yusuf isminde manevi bir şahsiyet için inşa edilen kümbet, şehirde bulunan önemli tarihi yapılardan biridir. Bir kısmı bakımsızlıktan harabeye dönmüş olsa da, şehrin tarihine şahitlik etmesiyle önemli değerler arasındadır.
ığdır oto kiralama

Aliköçek Çayı Köprüsü 

12 metre uzunluğa sahip olan tarihi köprü, 3 metre genişliğinde ve 2.30 metre yüksekliğindedir. Yapımında siyah kesme taş kullanılan köprü, günümüzde hala nehir üzerinden ulaşım sağlanması için önemli hizmetleri vermektedir.