Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 02.03 - 10:00
Drop of location 07.03 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Ucuz Araç Kiralama | Gezgin 7/24

Iğdır Havalimanı araç kiralama 

Iğdır"a uçakla geleceksiniz şehir merkezine rahat bir ulaşım sağlamak için, Gezgin 7/24 online araç kiralama Platformu üzerinden, Iğdır Havalimanı araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

En nitelikli hizmeti en uygun fiyatlarla sizlere sunacak olan Iğdır araç kiralama firmaları, Iğdır havalimanı araç kiralama ihtiyaçlarınıza da memnuniyet verici çözümler sunmaktadır. Web sitemiz üzerinden Iğdır"da faaliyette olan Iğdır Havalimanı araç kiralama firmalarını listeleyerek kiralamak istediğiniz aracı, uygun fiyatlarla sunan Iğdır Rent A Car firmasından hizmet alabilirsiniz.

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı 

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı, yapımına 1996 senesinde başlanmış ancak 2001 yılında yapımı durdurulmuştu. 2004 yılından sonra yapımı hız kazanan Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı, tamamlanarak sivil iç hat uçuşları için hizmet vermeye başlamıştır. 

Iğdır şehir merkezinden 16 kilometre mesafede bulunan Havalimanı, çevre illerin Havalimanı ihtiyacını da karşılamaktadır.

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı adresi: Iğdır Havalimanı, Merkez Iğdır 76000 

Iğdır Havalimanı telefon numarası: 0476 278 60 00

Iğdır hakkında genel bilgiler 

Iğdır nüfusu: 197456

Iğdır il plaka kodu: 70 

Iğdır il telefon kodu: 0476 

Iğdır ilçeleri: Karakoyunlu, Aralık, Tuzluca ve Merkez olmak üzere toplam 4 ilçeden oluşmaktadır. 

Iğdır"ın en küçük ilçesi 13972 nüfusuyla Karakoyunlu olurken, en büyük ilçesi ise 137613 nüfusla Merkez ilçedir. 
ığdır havalimanı araba kiralama
Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi"nde yer alan Iğdır, aynı zamanda Türkiye"nin en Doğu uç kısmında bulunmaktadır. Erzurum-Kars bölümünde yer alan ve daha önce Kars"a bağlıyken, 27 Mayıs 1992 tarihinde yapılan yasal düzenleme ile Kars"tan ayrılarak, ülkemizin 76. Şehri olmuştur. 

4 ilçenin yanı sıra toplam 157 köyden oluşan Iğdır, bölgenin ve Türkiye"nin gelişmemiş illeri arasındadır. Aynı zamanda Türkiye"nin en küçük illeri listesinde de bulunan Iğdır, Ermenistan ile sınırdır. 

Sosyal ve ekonomik bakımdan geri kalmış olan Iğdır, Ağrı Dağı"nın bir kısmını içine almaktadır. Şehirde günümüze kadar yapılan akademik arkeolojik araştırmalar, şehrin paleolitik Çağ"a kadar yerleşik bir hayatın bulunduğunu göstermektedir. Urartular, Kimmer, İskitler ve Asurlular gibi farklı medeniyetlerin hüküm sürdüğü bu topraklarda, Romalılar, Araplar ve sonrasında Türkler egemen olmuştur. 

Bir dönem Rus ve İran işgali altında bulunan şehir, Bu nedenle İranlılar ve Rusların izlerini de kısmen taşımaktadır. 

Ekonomik anlamda hayvancılığının ileri düzey yapıldığı şehirde, tarım ve meyvecilik gelir kaynağı olarak halkın uğraşları arasındadır. 

Iğdır"da gezilebilecek yerler

Şehit Türkler anıtı ve Müzesi: 1915 ve 1920"li yıllar arasında, özellikle bölgede Ermenilerin yaptığı katliamları simgelemek adına yapılan Şehit Türkler anıtı ve Müzesi, 36 metre yüksekliğe sahip olup 5 Kılıç şeklinde yapılmıştır. Müze içerisinde Ermenilerin katlettiği 960 Türk"ün resimleri ve 570 tane kitap bulunmaktadır. 
ığdır havalimanı araç kiralama
Tuz mağaraları: Tuzluca ilçesi sınırlarında bulunan tuz mağaraları, toplam 55 dönümlük bir alanı kaplamaktadır. Bu mağaralardan her gün ortalama 60 ton tuz çıkarıldığı bilinmektedir. Bu mağaraların astım gibi nefes yolu hastalıklarına iyi geldiği bilinmesi nedeniyle, solunum hastalığı bulunan insanlar tarafından daha fazla ziyaret edilmektedir. Şehir merkezinden uzakta bulunan Tuzluca ilçesini ziyaret edip tarihi alanları da görmek için, aracınız yoksa Gezgin 7/24 üzerinden Iğdır oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Meteor çukuru: Iğdır merkezden 42 kilometre mesafede yer alan meteor çukuru, bölgeye 1892 senesinde göktaşı düşmesi sonucunda oluşmuş devasa bir çukurdur. Dünyanın en büyük ikinci meteor çukuru olarak bilinen Iğdır meteor çukuru, yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin ve özellikle akademisyenlerin inceleme yapmak için sıklıkla uğradıkları bir alandır.

Köroğlu Kalesi 

Koçbaşı Mezar Taşları 

Gökçekli Kümbeti 

Ahura Harabeleri 

Harmandöven Kervansarayı 

Karakale Harabesi 

Hacı İbrahim Göcekli Kümbeti 

Asma Köyü Camii 

Aralık Ortaköy Camii 

Kul Yusuf Kümbeti 

Ali köçek Çayı Köprüsü 
ığdır havalimanı oto kiralama
Şehirde gezip görebileceğiniz diğer yerlerdir. Uçakla şehre geldiğinizde ya da gelmeden önce Gezgin 7/24 üzerinden, Iğdır Havalimanı oto kiralama firmalarından araç kiralayarak, gezilip görülecek yerleri ya da diğer konumları hızlı bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.