Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Gönen Araç Kiralama - Gönen Rent A  Car | Gezgin 7/24

Gönen İlçesi Nerededir?

Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Isparta şehrinin bir ilçesi olan Gönen, şehrin merkezine 25 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçesinin doğusunda Atabey ilçesi, batısında Keçiborlu adlı ilçe ve kuzeyinde de Uluborlu isimli ilçe yer almaktadır. Güneybatı yönüne bakıldığında da Burdur iline komşuluk yapan Gönen gezilecek yerler açısından da son derece zengin ve tarihe tanıklık etmiş ilçelerden birisi olarak bilinmektedir. 372 km2’lik bir yüzölçümüne sahip olan ilçenin denize olan yükseklik seviyesi de 1020 metre olmaktadır. 

Bu güzel ve gül kokulu ilçenin kuzeyine baktığınızda Tınaz Dağı ve yaylasını, Kale Dağı’nı görebilirsiniz. Ve güneyinde ise Söbü Dağı ile çevrelenmiş olan ovaya Gönen kiralık araç seçenekleriyle ulaşabilirsiniz. Sevilmek, mutlu olmak ve berekete, bolluğa kavuşmak gibi anlamlara gelen Gönen ilçesi, içerisinde derin bir tarihi de barındırmaktadır. 

Gönen Gezilecek Yerler

Türkiye, her bölgesiyle, her iliyle ve iller içerisinde yer almakta olan ilçeleriyle büyük bir tarihi geçmişe ev sahipliği etmektedir. İşte bu ilçelerden birisi de Gönen araç kiralama ile kolaylıkla gelebileceğiniz Isparta’nın Gönen isimli ilçesidir. İlçede, geçmişten bugüne kadar korunan hanlar, hamamlar da yer almaktadır. Bunlardan ilki de Gönen Hamamı olmaktadır.
gönen-araç-kiralama-1.png
Gönen Hamamı

Gönen Hamamı, ilçenin tam olarak merkezinde yer almaktadır. Camii Mahallesi isimli bu yere Gönen ucuz araç kiralama ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilir ve tarihi hamamın ziyaretini de bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Selçuklu Dönemi’ne ait olduğu düşünülen bu tarihi yapı, kare bir plana sahiptir. Gönen Hamamı aynı zamanda içerisinde soğukluk, ılıklık ve sıcaklık isminde toplamda 3 farklı bölümü de barındırmaktadır. Günümüzde ne yazık ki, tahribata uğramış ve kötü bir durumda olan hamam, kendini koruyamamıştır.

Yunus Emre Türbesi

Isparta’nın sevilen ve merak edilen ilçelerinden birisi olan Gönen’in doğusunda yer alan ve Pazar Mahallesi olarak bilinen alanda da çam ormanları tüm görkemiyle kendisini göstermektedir. Ve bir inanışa göre de tasavvuf düşünürü Yunus Emre’nin burada yattığına inanılmaktadır. Bu inanışa göre de Yunus Emre’ye ait olduğu tahmin edilen bir türbe yaptırılmıştır. Bu inanışa göre her sene yaz mevsiminde Haziran ayı geldiğinde, Yunus Emre’nin anılması amacıyla aşure dağıtımı yapılmaktadır. Siz de eğer gelişinizi Haziran ayına denk getirmek isterseniz Gönen araç kiralama ile rahatlıkla bu anma gününe gelebilir ve aşure ziyafetine katılım sağlayabilirsiniz.

Gönen Kalesi

 

Gönen ilçesinin kuzeybatısında yer alan ve 1650 metre yüksekliğe sahip tepede bir kale yer almaktadır. Bu kalenin bu kadar yüksekte olmasının sebebi ise, savunulma durumunun daha rahat olmasıdır. Çok eski tarihlerde de bu amaçla bu kadar yüksek bir alana yapılmış olan kale, 4 metre uzunluğa ve 1 metre de genişliğe sahiptir. Binanın taşları ise harçsız bir şekilde yapılmıştır. Fakat kalenin bir de su ihtiyacı olduğu için, Yuvetça yaylasındaki pınarlara 35 cm çapında toprak künkler yapılmış ve kalenin tüm su ihtiyacını bu künkler sağlamıştır. Yaşanan afetler ve savaşlar sonucunda eski görüntüsünü koruyamayan kalede, tahminlere göre kalabalık bir nüfus yaşamıştır. Fakat kaleye dair detaylı bilgiye ne yazık ki henüz ulaşılamamıştır. Gönen rent a car ile bu kaleyi sizler de görebilir ve tarihe doğru yolculuğa çıkabilirsiniz.
gönen-oto-kiralama-1.png
 

Gönen İlçesi İklim Koşulları

 

Akdeniz Bölgesi’ndeki Isparta iline bağlı olan Gönen ilçesi, konumu itibariyle hem Akdeniz iklimini hem de karasal iklimi barındırmaktadır. Yazları sıcak ve kurak geçen şehir, kış mevsimlerinde de bir o kadar soğuk ve kar yağışlı olmaktadır. İlçeye tamamen kendi isteğinize ve uygun zaman diliminize göre ister yaz mevsiminde gelebilir isterseniz de kış mevsiminde Gönen araba kiralama seçenekleri ile ziyarete gelebilirsiniz. Ağırlıklı olarak Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü ilçe aynı zamanda yaz mevsiminde ve kış mevsiminde de devamlı olarak akmakta olan bir akarsuya sahip değildir. 

 

Gönen Geçim Kaynakları

Isparta denildiğinde şüphesiz ki akıllara ilk olarak ıspartanın adeta simgesi haline gelen gülleri gelmektedir. Ve şehrin en güzel ve en özel güllerinin yetişmekte olduğu ilçe ise Gönen ilçesidir. Burada yer alan Güneykent isimli kasabada yetişen özel gülleri yakından görmek ve mis gibi kokularını içinize çekmek isterseniz de Gönen oto kiralama ile konforlu bir yolculuk edinebilirsiniz. Ve önemli derece geçim kaynaklarından birisi haline gülün yanı sıra ilçede sebze ve meyve yetiştiriciliği de ekonomik açıdan önemli bir konuma sahiptir. Genelleme yapılacak olursa da ilçenin geçim kaynaklarının ilk sıralarında tarım ve hayvancılık gelmektedir. Özellikle elma, arpa, gül, buğday ve sebze üretiminde önemli bir yere sahip olan Gönen ilçesi, seralı bir düzen ile de çalışmalarını sürdürmekte ve tarımdaki konumunu geliştirmeyi hedeflemektedir. İlçenin dağlık ve ovalık bölgelerinde ise rastlanılan geçim kaynaklarının başında hayvancılık gelmektedir. 
gönen-rent-a-car-1.png
Gönen İlçesine Keyifli Yolculuklar Gerçekleştirmek Artık Çok Kolay

Eğer siz de böylesine çeşitli güzellikleri içerisinde barındıran bir şehri ziyaret etmek istiyorsanız, dilerseniz bireysel dilerseniz de grup halinde ilçeye gelebilir ve ısparta oto kiralama seçeneklerinden size uygun olanı talep ederek keyifli bir gezi gerçekleştirebilirsiniz.